|
Poslao: 15 Jan 2012 12:26
|
offline
- Pridružio: 13 Sep 2011
- Poruke: 1061
|
Khaless ::
Inače tvoj pištolj je preteča TT-ejca i M1911, Brauningov sistem koji j eosnova za ta dva pištolja.
videćeš da je karakteristično što je povratna opruga smeštena oko cevi pištolja. Pazi opet jer slabi, a metak 9mm kratki nije zahtevao neko posebno bravljenje, znači pravo kod oružara.
Мени овај Браунинг М1903 далеко више личи на ТТ. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Jan 2012 13:27
|
offline
- Pridružio: 13 Sep 2011
- Poruke: 1061
|
Мени је Браунинг М1903 веома занимљив. Оружарски геније Браунинг је развио пиштољ пуног формата, у калибру 9ммБЛ кои не тражи брављење. Пун формат омогућује дужу нишанску линију и боље лежање у шаци, а тиме, требало би и већу прецизност. Калибар задовољавајући, а слободан затварач омогућује једноставније и јефтиније оружје. Наравно да су пиштољи у јачим калибрима бољи, али су и скупљи. Безболније је да војска штеди новац на пиштољима него на хаубицама. И Берета М1915 калибра 9мм Глистени следи сличан приступ. И јунак ове теме Браунинг М1910/22 настао је увећањем џепног модела Браунинг М1910. Вођени сличном идејом Чехословаци развијају свој ЧЗ38 калибра 9мм к.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2013 16:57
|
offline
- HP 35

- Super građanin
- Pridružio: 13 Maj 2012
- Poruke: 1001
- Gde živiš: Munze Konza
|
vivas ::da ne bude zabune radi se o pistolju Browning FN M1922 a ne 1910.
Bas tako . Vojnodrzavni je bio FN M1922 i za njega vazi ono sto je Khales napisao da je jugoslovenska varijanta imala produzenu drsku i cev . Proizvodio se u kalibrima 7,65 i 9 kratki (9 x 17) . Duzili su ga oficiri , zandarmerija , financi , policija ...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2013 20:01
|
offline
- dulentse
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 24 Maj 2011
- Poruke: 21
|
HP 35 ::vivas ::da ne bude zabune radi se o pistolju Browning FN M1922 a ne 1910.
Bas tako . Vojnodrzavni je bio FN M1922 i za njega vazi ono sto je Khales napisao da je jugoslovenska varijanta imala produzenu drsku i cev . Proizvodio se u kalibrima 7,65 i 9 kratki (9 x 17) . Duzili su ga oficiri , zandarmerija , financi , policija ...
ustvari, mislim da je prava oznaka M 1910/22
pozdrav
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Nov 2015 17:35
|
offline
- arsa

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Jun 2011
- Poruke: 419
|
Rekao bih da je to malo mnogo za takav pištolj-doduše solidno je očuvan.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Nov 2015 17:39
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22281
|
Dobro ocuvani "egzoticani" (jugoslovenski, holandski - u oba slucaja neprepravljani, bez dodatnih zigova) po nemackoj idu za 450-700.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Nov 2015 17:43
|
offline
- arsa

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Jun 2011
- Poruke: 419
|
Mislim da je u Švajcarskoj i manje...Mada svaka zemlja ima svoje zakone,ponude i potražnje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Nov 2015 20:44
|
offline
- ssekir75
- Legendarni građanin
- Pridružio: 16 Jun 2010
- Poruke: 3189
- Gde živiš: bela crkva banat
|
у прослу суботу на нишком бувљаку видох футролу за њега - 500 динге...
|
|
|
|
|
|