Pistolji FN-Browning Model 1910 i 1910/22

2

Pistolji FN-Browning Model 1910 i 1910/22

offline
  • lav 
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Sep 2011
  • Poruke: 1061

Khaless ::
Inače tvoj pištolj je preteča TT-ejca i M1911, Brauningov sistem koji j eosnova za ta dva pištolja.
videćeš da je karakteristično što je povratna opruga smeštena oko cevi pištolja. Pazi opet jer slabi, a metak 9mm kratki nije zahtevao neko posebno bravljenje, znači pravo kod oružara.

Мени овај Браунинг М1903 далеко више личи на ТТ. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Valjda obrnuto, TT liči na njega.



offline
  • lav 
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Sep 2011
  • Poruke: 1061

Мени је Браунинг М1903 веома занимљив. Оружарски геније Браунинг је развио пиштољ пуног формата, у калибру 9ммБЛ кои не тражи брављење. Пун формат омогућује дужу нишанску линију и боље лежање у шаци, а тиме, требало би и већу прецизност. Калибар задовољавајући, а слободан затварач омогућује једноставније и јефтиније оружје. Наравно да су пиштољи у јачим калибрима бољи, али су и скупљи. Безболније је да војска штеди новац на пиштољима него на хаубицама. И Берета М1915 калибра 9мм Глистени следи сличан приступ. И јунак ове теме Браунинг М1910/22 настао је увећањем џепног модела Браунинг М1910. Вођени сличном идејом Чехословаци развијају свој ЧЗ38 калибра 9мм к.

offline
  • HP 35  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 1001
  • Gde živiš: Munze Konza

vivas ::da ne bude zabune radi se o pistolju Browning FN M1922 a ne 1910.
Bas tako . Vojnodrzavni je bio FN M1922 i za njega vazi ono sto je Khales napisao da je jugoslovenska varijanta imala produzenu drsku i cev . Proizvodio se u kalibrima 7,65 i 9 kratki (9 x 17) . Duzili su ga oficiri , zandarmerija , financi , policija ...

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2011
  • Poruke: 21

HP 35 ::vivas ::da ne bude zabune radi se o pistolju Browning FN M1922 a ne 1910.
Bas tako . Vojnodrzavni je bio FN M1922 i za njega vazi ono sto je Khales napisao da je jugoslovenska varijanta imala produzenu drsku i cev . Proizvodio se u kalibrima 7,65 i 9 kratki (9 x 17) . Duzili su ga oficiri , zandarmerija , financi , policija ...


ustvari, mislim da je prava oznaka M 1910/22

pozdrav

offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3081

Zanimljiva cena sa današnjeg oglasa:



offline
  • arsa  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Jun 2011
  • Poruke: 419

Rekao bih da je to malo mnogo za takav pištolj-doduše solidno je očuvan.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

Dobro ocuvani "egzoticani" (jugoslovenski, holandski - u oba slucaja neprepravljani, bez dodatnih zigova) po nemackoj idu za 450-700.

offline
  • arsa  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Jun 2011
  • Poruke: 419

Mislim da je u Švajcarskoj i manje...Mada svaka zemlja ima svoje zakone,ponude i potražnje.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

у прослу суботу на нишком бувљаку видох футролу за њега - 500 динге...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3713 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 3 sakrivenih i 3703 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asteker, havoc995, Linda, mrgud2025, ping15, Saša31LPB, Slingshot