Snajperske puške

129

Snajperske puške

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Zanimljivo insistiranje da su pojedini strelci "ukrajinci" a ne rusi...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Biće da su ratovali u Ukrainskom frontu pa im otud ostao i naziv Ukrainac a ne po stvarnom poreklu-nacionalnoj pripadnosti.Dešava se da tako zamene i Ukraince kao oslobodioce a ne Crvenu Armiju koja je predvodila ceo taj front u kome nije bilo samo Ukrainaca.



offline
  • Pridružio: 27 Sep 2013
  • Poruke: 198

SV-338.



Modernizovana SV-98 u 338 Lapua kalibru. Lika su pozvali u kompaniju Kalašnjikov pa su mu dali da puca nove igračke. Smile Pre toga je probao AK-12 u poslednjoj verziji.

offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

voja64 ::Biće da su ratovali u Ukrainskom frontu pa im otud ostao i naziv Ukrainac a ne po stvarnom poreklu-nacionalnoj pripadnosti.Dešava se da tako zamene i Ukraince kao oslobodioce a ne Crvenu Armiju koja je predvodila ceo taj front u kome nije bilo samo Ukrainaca.Тих пар презимена стварно су украјинска, као што су истакли националну припадност Јакута. Други пар рукава је што тако написано изгледа као да су били припадници неке украјинске војске а не црвеноармејци. Мени је већи ребус, зашто је Дјаченко (ако је то он) у немачкој униформи, са маузерком. Да ли је био у некој колаборационистичкој формацији или?

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39682

Napisano: 08 Jan 2016 15:33



Dopuna: 08 Jan 2016 15:45



Dopuna: 08 Jan 2016 17:47

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 316

Nesvakidasnja fotografija i scena,civilna Hekata posle mobilizacije.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Modernizovana verzija snajperke Erma SR-100 u kalibru .338 Lapua Magnum
Navodno, velicina grupe sa probranom municijom krece se oko 0,25-0.3 MOA

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 316

Kakva je to puska iznad,Boze sacuvaj,ponovo necija vizija Mosin N. za video igre?
Samo jos fale retrovizor,brisaci ili opciono kisobran.

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2008
  • Poruke: 2245

"Hrvatski vojnik" objavio je tekst o savremenim vojnim snajperskim puskama:

1. deo: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
2. deo: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1878 korisnika na forumu :: 84 registrovanih, 7 sakrivenih i 1787 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, alberto, alke12, amonsrb, Avalon015, Ba4e, Bane5, bankulen, boj.an, bojcistv, bokicacar, boracbl1389, Boris90, Brankojle, Car89, celt, Chainsaw, Cicumile, darcaud, Dare, Djota1, dolinalima, duro1990duro, dusan.l, expanse, famoso, Feller, Georgius, Giskard, iceburn, ikan, Istman, jalos, Jaz, K2, kendzo-andzo-boni-fju, kib, komsija1, kori, Leonov, Lep1na, Marko Marković, MarkoW, Mihailo Gazdić, miki69, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, miodrag, mirkoro, Mitraljeta, Moldovan, moldway, nelezele, OgnjenMitric, ozzy, Papadubi, pfc74, pinci01, pobeda, Pv123, rakivan, raster12, redstar011, Regrut Boskica, Robin, rovac, royst33, Rupert, Sale0501, saputnik plavetnila, Smiljkovich, Solunac na steroidima, Titan, Tvrtko I, vaci, vathra, Velizar Laro, vensla, vladom6, Walkers, Zrcalo, |_MeD_|, Ćuk, 79693