Zastava oružje - novi proizvodi

99

Zastava oružje - novi proizvodi

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2022
  • Poruke: 374

Taman se ljudi pocnu navikavati na .338 lapua, a Ameri vele ne ne .338 normamag 🤣🤣🤣



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Jan 2012
  • Poruke: 1248

Taj .338 obavezno da spakuju u AK sanduk kao M76 7.9mm samo ovo u ..338 Lapua da bude.Cisto tradicije radi i zbog uroka.



offline
  • dac 
  • Super građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2020
  • Poruke: 1227

^
Pa ako bude bilo polu-automatski. Nema šanse da bude nešto drugo.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29307
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

.338LM je skup metak, a .338NM je malo jeftinija varjanta dostupnija široj vojnoj upotrebi.

offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1106

Krusarac,taj okvir ali pod uslovom da korisnik ne mora da gi popravlja da bi radio.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12005

Citat:338 obavezno da spakuju u AK sanduk kao M76 7.9mm samo ovo u ..338 Lapua da bude.Cisto tradicije radi i zbog uroka.

Al da lepenički gigant može da napravi tu pucaljku u kvalitetu iz 76. a sa nekim izmenama, bila bi dobra pucaljka.

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2015
  • Poruke: 3540

Niko normalan nece kupiti PAP u 338 Lapua. Ali niko.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16322
  • Gde živiš: Lublana

^ Lovački karabin za male pare, za veliku i opasnu divljač... I slažem se nema baš svrhe. Skupa i overkill municija, puška neprecizna za veće daljine.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22258

Koridor ::Niko normalan nece kupiti PAP u 338 Lapua. Ali niko.
338 PA(S)P se razvija na vise mesta, ORSIS, Knight's i jos par. Da li ce biti uspesan videcemo.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6366

Postoje verzije na AR platformi vec dosta dugo. Licno, mislim da je 338 Norma daleko primerenija za takvo oruzje ali pitanje je da li ce i u kolikoj meri postojeci kalibri opstati u sadasnjim ulogama za nekih desetak godina.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1653 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 7 sakrivenih i 1574 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 6.5lapua, alex1974, ALEXV, amaterSRB, Arhiv, BaneM75, Banovo Brdo, Ben Roj, bpvl, Daba75, Dannyboy, Deki Duga Devetka, Devil city 1989, Dimitrise93, dj.ape, djordjemiklusev, DovlaODR, dule10savic, dzada, g_g, Georgius, Gradjanin, gzoki, IvanMiletic, JK, Kajzer Soze, koneks, kunktator, Lance Guest, Leonov, leopard83, m0nstrum_, Maki1981, Marko Marković, mat, mercedesamg, Mercury, Metanoja, mile33, Miletić Zoran, Nikoloff, nnnnnnnnnn, NorthWind, Panter, pein, pisac12, pobeda, Posmatrac77OKB, Prečanin30, Prle90, Ray1973, redstar011, Robin, rodoljub, samo_citam, Shilok, ShurikSST, Smiljkovich, Solunac na steroidima, Sonic, StalniPromatrač, Tvrtko I, ulogovan, vdeki, Vica1958, Vrač, vrgudinac, Zeljo980, |_MeD_|, Živković, Žrnov