VP s/n „Kobre“

2

VP s/n „Kobre“

offline
  • Pridružio: 08 Apr 2011
  • Poruke: 783
  • Gde živiš: Loznica

@Vlad011
Znaci i dalje postoji PT ceta u Kobrama posto sam ja cuo od jednog vojnika da je taj borbeni deo Kobri prebacen u Specijalnu Brigadu



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 01 Nov 2010
  • Poruke: 199
  • Gde živiš: Beograd/Zemun

The rock ::@Vlad011
Znaci i dalje postoji PT ceta u Kobrama posto sam ja cuo od jednog vojnika da je taj borbeni deo Kobri prebacen u Specijalnu Brigadu


Ne, PT ceta jos uvek posji u Kobrama, koliko ja znam ideja je da jedan deo jedinice (jedna ceta) 3 meseca provede na obuci pa 3 meseca u PT ceti pa 3 meseca u obezbedjenju i tako da se rotiraju, ali cini mi se da u praksi i nije bas tako..



offline
  • Pridružio: 10 Mar 2012
  • Poruke: 311

Bolje da vezbaju navodjenje avijacije i obelezavanje meta laserskim uredjajima.

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2012
  • Poruke: 294

Dali neko zna nesto o akcijama kobri u proslosti?

offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

cacundraki ::Dali neko zna nesto o akcijama kobri u proslosti?
Naravno da ima ko zna.....
Kakvu crnu avijaciju da navodi, sa cime, za koju svrhu, koju avijaciju, otkuda nama laserski navodjena oruzja... .

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

akcija ::Bolje da vezbaju navodjenje avijacije i obelezavanje meta laserskim uredjajima.
То им никада у историји њиховог постојања није ни била намена. А коју ће то авијацију да наводе и које ласеркси вођено оружје?

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 280

to je scenario filma sa harisonom fordom i narko kartelom u kolumbiji

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2012
  • Poruke: 311

machak ::akcija ::Bolje da vezbaju navodjenje avijacije i obelezavanje meta laserskim uredjajima.
То им никада у историји њиховог постојања није ни била намена. А коју ће то авијацију да наводе и које ласеркси вођено оружје?


Istorija ide napred odnosno tehnologija.Napravili bi vise posla nego streljackim naoruzanjem.Probiju se u neprijateljsku pozadinu i cekaju nalet Orla ili G4...Bolje bomba od 250kg nego 9x19.

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

^ Није им то намена. Тиме се баве 63. падб, 72. идб.

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2012
  • Poruke: 294

A sta je onda konkretna namena Kobri osim zastita VIP ličnosti?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 887 korisnika na forumu :: 8 registrovanih, 2 sakrivenih i 877 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Dorcolac, Giskard, N.e.m.a.nj.a., nuki1234, saputnik plavetnila, superwhy, Trpe Grozni, vidra1