|
Poslao: 23 Jan 2014 09:44
|
offline
- Vlada78

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Maj 2008
- Poruke: 13010
- Gde živiš: Srbija
|
Nisu to "kosovari" vec siptari ili albanci na Kosovu i Metohiji.
"Kosovari" su izmisljen izraz zapadnih medija koji cak ni siptari ne priznaju.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 12 Feb 2014 13:04
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37722
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Australijska nova uniforma...
Australian MultiCam Camouflage Uniform
Sources indicate that the Australian Army has decided to issue an ‘Australian MultiCam Camouflage Uniform’ (AMCU) as a replacement for both the legacy Disruptive Pattern Camouflage Uniform (DPCU) as well as the recently fielded Australian Multicam Pattern (AMP) developed by Crye Precision. The new AMCU will use the AMP print screens but with the more traditional DPP/DPCU colors. We do not have any photographs yet but the current cut of AMP uniform can be seen below.
Below is the Disruptive Pattern Combat Uniform pattern which was developed in the early 80s with its unique colors for use in Australia
This compromise appears to be more about branding and Australian identity than effectiveness, although testing has apparently been completed. It will join the new blue tinged RAAF version of AMP called the General Purpose Uniform as specialist color variants of a MultiCam based pattern.
No word yet on an official announcement or date of issue.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Feb 2014 00:33
|
offline
- stringer bell
- Super građanin
- Pridružio: 01 Feb 2014
- Poruke: 1295
- Gde živiš: Nacionalni park Srbija
|
Nesvrstana braća iz Afrike (Uganda) još uvek čuvaju tradiciju. Živeo opasač!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Mar 2014 18:39
|
offline
- Pridružio: 12 Jan 2006
- Poruke: 3311
- Gde živiš: Gde ja zivim...
|
Po slikama i vestima sa Krima, sakljucio sam da nova Ruska uniforma ne izgleda digi i nema dovoljno kontrasta.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Mar 2014 18:55
|
offline
- stringer bell
- Super građanin
- Pridružio: 01 Feb 2014
- Poruke: 1295
- Gde živiš: Nacionalni park Srbija
|
Nikad mi nije bila jasna ta fora sa tom novom zelenom digitalnom Florom. Tačnije,nije mi jasno što su stavili tako male piksele,i tako bledih boja ,odnosno sličnih ostatku uniforme. Već sa pet metara izgleda kao običan jednobojni SMB. Ako je to bio cilj,bolje da su ostali na njemu ili jednobojnoj zelenoj,nego ovako ni tamo ni vamo. Ko će ga znati...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Mar 2014 19:11
|
offline
- mareCar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2008
- Poruke: 3380
|
Stari delovi nove ruske uniforme izgledaju skroz zeleno, i skroz su isprani. Ali novi delovi su dvobojni i ne izgledaju toliko zeleno.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 04 Mar 2014 20:52
|
offline
- Pridružio: 13 Sep 2010
- Poruke: 2398
|
Судећи по сликама које долазе са Крима ових дана, још само Украјинци фурају опрему од пре 500 година као Срби. Руси су закорачили у 21. век.
|
|
|
|
|
|