Military Top 100

1

Military Top 100

offline
  • Pridružio: 07 Jan 2006
  • Poruke: 871
  • Gde živiš: Skopje




G0 to Army
http://www.goarmy.com/site_map.jsp
U.S. Marines :
http://www.usmc.mil/marinelink/websites.nsf/unitsalpha
U.S. Navy :
http://www.navy.mil/links/alpha.asp
U.S. Air force :
http://www.af.mil/sites/index.asp
U.S. army a-z :
http://www.army.mil/a-z.htm
U.S. Defence ministry:
http://www.defendamerica.mil/

Ovo je samo delic sajtova americke armije. Kolika je to masinerija, moze da nasluite skakuci po linkovima koje ovde mozete naci.
Nema deo zemaljske kugle gde nema americkog vojnika.
Sta je to ako ne moderna okupacija?
Dali je to Novi Svedski Poredak ?
Ko placa za sve ovo ?

Sta vi mislite ?



Na kraju, evo jas jednog linka sto tera na razmisljanje :
http://www.conspiracyarchive.com/



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Jan 2006
  • Poruke: 871
  • Gde živiš: Skopje

mozda nekome zatrebaju :
source:



Directory of Groups

Amnesty International www.amnesty.org.uk
ANL Anti-Nazi League www.anl.org.uk
ARROW Active Resistance to the Roots of War www.justicenotvengeance.org
CAAB Campaign for the Accountability of American Bases www.caaborg.uk
CAAT Campaign Against the Arms Trade www.caat.org.uk
CAMPACC Campaign Against Criminalising Communities www.cacc.org.uk
Clear Up Clearing cluster bombs and landmines www.clearup.org
CND Campaign for Nuclear Disarmament www.cnduk.org
Colombia Solidarity Campaign www.colombiasolidarity.org.uk
CPR Campaign for Palestinian Rights www.palestinian-rights.com
Globalise Resistance www.resist.org.uk
Greenpeace www.greenpeace.org
Hands Up For Peace A site by young people to stop war in Iraq www.messengers.org.uk
Human Shields Iraq [Truth Justice Peace Action] Human Shields www.humanshields.org
Impeach Blair www.impeachblair.org
in:UK Islamic Network UK www.geocities.com/inuk_NoWar
International Socialist Resistance www.anticapitalism.org.uk
International Solidarity Movement (London) www.ism-london.org
Iraq Bodycount www.iraqbodycount.net
Iraq Occupation Focus www.iraqoccupationfocus.org.uk
Jubilee Iraq www.jubileeiraq.org
Just Peace www.4justpeace.com
MAB Muslim Association of Britain www.mabonline.net
Medact www.medact.org
Military Families Against the War www.mfaw.org.uk
(UK) Mobilisation for the European Social Forum www.mobilise.org.uk
MWAW Media Workers Against War www.mwaw.org
NAAR National Assembly Against Racism www.naar.org.uk
Network for Peace www.networkforpeace.org.uk
No War on Iraq Liaison www.no-war-on-iraq.org.uk
Our World Our Say www.ourworldoursay.org
PSC Palestinian Solidarity Campaign www.palestinecampaign.org
The Quakers The Religious Society of Friends www.quaker.org.uk
SACC Scotland Against Criminalising Communities www.sacc.org.uk
The Thomas Hurndall fund www.tomhurndall.co.uk
Voices UK Voices in the Wilderness www.voicesuk.org
War on Poverty WoW's Iraq Campaign www.waronpoverty.org
War on Want www.waronwant.org
War Resisters International www.wri-irg.org


International peace sites

15Februar(Germany) www.15februar.de
(Ukraine: Russian, Ukranian) www.antiglobalizm.net.ua
Anti Oorlogsplatform Iraq (Belgium) www.geenoorlog.be
Austria Social Forum (Austria) www.socialforum.at
Bring Them Home Now (USA) www.bringthemhomenow.org
International Campaign Against US Agression on Iraq (Egypt: English, Arabic) www.cairocampaign.com
Campaign for Peace and Democracy (USA) www.cpdweb.org
Coalition contra la guerre (Switzerland) www.gssa.ch/antiguerre
Comité de Solidaridad con la Causa Árabe (Spain) www.nodo50.org/csca
Center on Peace & Liberty (USA) www.independent.org/tii/tii_info/centerpeaceliberty.html
Conversation for Peace (USA) www.conversationforpeace.org
Coordination Nationale d'action pour la paix et la Démocratie (Belgium) www.cnapd.be
Dosta je ratova (Croatia) www.dostajeratova.net
Draft Resistance (USA) www.draftresistance.org
ei iskua Irakiin (Finland) www.eiiskuairakiin.org
Emek Bariş Demokrasi (Turkey) www.aydinlanma.net
End the War on Iraq National Network to End The War on Iraq (USA) www.endthewar.org
Fermiamo la Guerra (Italy) www.fermiamolaguerra.it
Forisociali.org Social Fora (Italy) www.forisociali.org
Friddensbewegung zu Lëtzebuerg (Luxembourg) www.fridden.lu
Fundació per la Pau (Catalunya) www.fundacioperlapau.org
Give Peace A Chance (Japan) http://give-peace-a-chance.jp/
Global Peace and Justice Auckland (New Zealand) gpja.pl.net
Global Peace Campaign (Japan) www.peace2001.org
Groupe pour une Suisse sans Armée (Switzerland: French sister site) www.gssa.ch
Gruppe Schweiz ohne Armee (Switzerland: German sister site) www.gsoa.ch
Guerra Não! (Brazil) www.guerranao.kit.net
Guerra Não! (Portugal) www.guerranao.com
Hibakusha Youth League (A-bomb survivors, Japan) www2.odn.ne.jp/hibakusha-sd
Human Rights March (Palestinian solidarity initiative, Norway) humanrightsmarch.org
iMF'ye Hayır (Turkey) www.geocities.com/imfyehayir
Inicjatywa Wojnie Stop (Poland) www.stopwojnie.w.pl
Ingen krig mot Irak (Norway) www.ingenkrig.no
International ANSWER Act Now to Stop War & End Racism (USA) www.internationalanswer.org
Irak'ta Savaşa Hayır (Turkey) www.iraktasavasahayir.org
Irish Anti-War Movement (Ireland) irishantiwar.org
Jakarta Peace Consensus (Phillipines) www.focusphilippines.org
Justice not War Coalition (Phillipines) www.justicenotwar.tk
Military Families Speak Out (USA) www.mfso.org
Mobilisation to Stop the Free Trade Area of the Americas (USA) www.stopftaa.org
Mocidade Galega Pola Paz (Galicia) www.casaencantada.org/ mocidadepolapaz
MoveOn.org (USA) www.moveon.org
Nej till Krig mot Iraq (Sweden) www.stoppakriget.tk
Nej til krig (Denmark) www.nejtilkrig.dk
Network Opposing War And Racism (Southern Australia) www.nowar-sa.net
Netzwerk Friedenskooperative (Germany) www.friedenskooperative.de
Nätverket mot krig (Sweden) www.motkrig.org
No a la Guerra (Spain) www.noalaguerra.org
No en Nuestro Nombre (Mexico) www.geocities.com/ noennuestronombre
No War on Iraq (USA) www.nowaroniraq.org
Non à la Guerre (France) www.nonalaguerre.com
Not In Our Name (USA) www.notinourname.net
OnPower.org (USA) www.onpower.org
Pax Humana (France) paxhumana.info
Peace Movement Aotearoa (New Zealand) www.converge.org.nz/pma
Pysäyttäkää sota - verkosto (Finland) www.pysayttakaasota.net
глобальная альтернатива (Russia) www.aglob.ru
School of Americas Watch (USA) www.soaw.org
Stop-terrorkrigen (Denmark) www.stop-terrorkrigen.dk
Stop the War (Greece: Greek / English) www.enigma.gr/stopthewar
Stop USA (Belgium) www.stopusa.be
Συμμαχία ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ (Greece) www.stop-the-war.org
(Cyprus) www.workersdemocracy.net/ stopwar
StopWar.ca (Canada) www.stopwar.ca
Ta'ayush (Israel/Palestine) www.taayush.org
Tag-X (Germany) www.tag-x.de
United for Peace (USA) www.unitedforpeace.org
US Labor Against the War (USA) www.uslaboragainstwar.org
Vredessite (Netherlands) www.vredessite.nl
Vredesvlag (Netherlands) www.vredesvlag.nl
Victoria Peace Campaign (Victoria, Australia) www.vicpeace.org
Wereld Crisis (Netherlands) www.wereldcrisis.nl
Win Without War (USA) www.winwithoutwarus.org
World Peace Now (Japan) www.worldpeacenow.jp
World Peace Society (Australia) www.worldpeace.org.au
Sept11.org.uk www.sept11.org.uk
Sign4Peace (multilingual) www.sign4peace.org
911truth.org (USA) Demands that Bush tells the whole truth about 9.11 www.911truth.org


Alternative news and discussion

Activist's Reader
Iraqi voices of opposition, including photos from 1991 Gulf war. www.activistsreader.com
Airstrip One Opposes war on the grounds of national interest www.airstripone.blogspot.com
Al Jazeera Independent news channel (Arabic, English) www.aljazeera.net
english.aljazeera.net
AlterNet.org US critical site www.alternet.org
ANNCOL New Columbia News Agency (en Español, English, Svensk, Russian) www.anncol.com
Antiwar.com www.antiwar.com
Arab Media Watch For objective British reporting of Arab issues www.arabmediawatch.com
Asia Stat Alternative news media www.asia-stat.com
Baghdad Burning Blog by Riverbend
riverbendblog.blogspot.com
Daily Mirror British popular daily which has taken a clear anti-war stance www.mirror.co.uk
The Debate www.thedebate.org
Democracy Now www.democracynow.org
EPIC Education for Peace in Iraq www.epic-usa.org
Electronic Iraq electroniciraq.net
Foreign Policy in Focus US analytical site www.fpif.org
Future of Iraq Portal www.justinalexander.net/ iraq
Guerre en Irak (en Français) www.nowar.ht.st
HowYouCanChangeTheWorld.com www.howyoucan changetheworld.com
Information War www.informationwar.org
Indymedia The international network of direct & current alternative news general: www.indymedia.org
UK: uk.indymedia.org
peace: www.indymedia.org/peace
Irakkrieg.info (auf Deutsch) www.irakkrieg.info
Kurdish Observer www.kurdishobserver.com
LabourStart Trade union news on Iraq www.labourstart.org/iraq
Left Directory www.leftdirect.co.uk
Lycaeum War News war.lycaeum.org
Africa2020-Mathaba www.mathaba.net
MediaWatch http://lists.stir.ac.uk/mailman/listinfo/media-watchwatch
Michael Moore www.michaelmoore.com
MyAntiWar www.myantiwar.org
The Nation One of America’s leading antiwar voices www.thenation.com
New Left Review www.newleftreview.org
NoIraqWar.com by Larry Everest, independent author/producer www.noiraqwar.com
Norbert's Bookmarks for a Better World www.betterworldlinks.org
Occupation Watch www.occupationwatch.org
One World TV www.oneworld.net/tv
Peace and Conflict Monitor from UN University for Peace, Costa Rica www.monitor.upeace.org
Peace News for nonviolent revolution www.peacenews.info
Red Pepper www.redpepper.org.uk
Stop Jay Garner ...unfortunately, we got Paul Bremer... www.stopjaygarner.com
Traprock Peace Center (USA) traprockpeace.org
Tribune www.tribuneweb.co.uk
Urban75 Activism, discussion boards, urban issues... www.urban75.com
Venik's Aviation (English) www.aeronautics.ru
(Russian) www.iraqwar.ru
Voces del Tercer Mundo (English, Espanõl) www.tercermundonet.org
War On Iraq www.waroniraq.org
War Times www.war-times.org
ZNet Magazine www.zmag.org



Opposition movements and solidarity networks

Iraqi Democrats Against Occupation www.idao.org
IFTU Iraqi Federation of Workers' Trade Unions www.iraqitradeunions.org
PTUDC Pakistan Trade Union Defense Campaign www.ptudc.org
RAWA Revolutionary Association of the Women of Afghanistan www.rawa.org



Humour

Democracy Lost www.democracylost.com
Mark Fiore US cartoonist www.markfiore.com
No Joke www.no-joke.com
The Onion US satirical magazine www.theonion.com
Too Stupid to be President www.toostupidtobepresident.com
warsajoke.com War is a Joke www.warsajoke.com



Artistry

before . after . now www.before-after-now.com
Bridge For Peace www.bridgeforpeace.com
New Songs for Peace www.newsongsforpeace.org
Poets Against the War (US) www.poetsagainstthewar.org
Ripples of Peace www.ripplesofpeace.com





art & design by the Stop the War Coalition webteam - and many contributors - all rights reserved - material from this website may be freely reproduced for the benefit of the anti-war movement without permission - but some artists and photographers have retained their copyright - please ask for commercial repro rights - search uses Google - email spoofing disclaimer



offline
  • Pridružio: 07 Jan 2006
  • Poruke: 871
  • Gde živiš: Skopje

Top Lista najboljih Army sajtova.


>>>Military Top 100<<<



Nisam ih sve razgledao, ako vam neki zapadne za oko, postavite link ovde.





Evo jednog sa liste koji glorifikuje Americke marince :

http://devildogpridecom.com


Citat:War was declared on the United States of America
1,738 days, 11 hours, 19 minutes and 14 seconds ago.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 29103
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Nije loše, mada ja bih za sve ljubitelje avijacije i ostalih vojnih sredstava predstavio jedan izuzetan sajt što se fotosa tiče - znači za sajt rade profesionalni vojni fotografi....


http://www.primeportal.net/home.htm

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 29103
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Preporuka za sve ljubitelje vojnih fotografija - Military photo sites -

photojournalismstock.com - Impressive collection of soldier photos from Iraq and Kosovo, run by William E. Thompson
www.russianarms.info - Extensive photo albums and discussion groups covering Russian weapons, run by PermskiiOMON, Russian Texan, and Vladimir Makarov.
www.boinasverdes.org - Spanish SF
www.sapperbase.com - Norwegian Mine clearing
www.isayeret.com - Israeli SF
www.militaryphoto.com - commercial site with various pics
pbase.com/sirpad - mil pics from various countries and branches
www.grunts.net - Op Enduring Freedom pics
www.pbase.com/igor01/chechnya - Photos from Russian/Chechnyan conflict
www.hkpro.com - H&K gun related photos and info
www.sondereinheiten.de/ksk/gallerie.php - German Special Forces photo gallery
www.gsg9.net/00000092820e0323c/index.html - GSG9, KSK, SEK photos
jaegerseiten.de/ - Great photos of German/Austrian military - Submitted by EG
www.bwfotos.de/
www.militaryimages.net
www.defencetalk.com
http://www.defenceimagedatabase.mod.uk
http://www.battlefieldtourist.com
http://www.militaryspot.com
http://tanxheaven.com/referencepictures.htm - Pictures of various military vehicles
http://www.AusSpecialForces.com - Australian military - pics on the forum

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2006
  • Poruke: 463

www.army.mil

offline
  • Pridružio: 17 Apr 2007
  • Poruke: 45

stef124.tripod.com

Koji jos sajt smatrate dostizan bookmark-a? :-)

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2006

Аааа, па познат је ово сајт. Има квалитетних текстова о тенацима Smile

offline
  • Pridružio: 07 Jan 2006
  • Poruke: 871
  • Gde živiš: Skopje

Nisam bas siguran dali treba da ovo pastiram ovde, ili da ovorim novi temu.
Mixe you decide Wink

Sajt je ludnica Smile

Na stotine slika visoke rezolucije, mnogo novih i experimentalnih letelica.
Treba ce vam brz net i nekoliko dana da sve razgledata Smile))



( smanjio sam je Wink )


Link :

http://www.dfrc.nasa.gov/gallery/Movie/index.html


Citat:Dryden Aircraft Photo Collection

This collection contains digitized photos of many of the unique research aircraft flown at NASA Dryden Flight Research Center
at Edwards, California. These images date from the 1940s to the present. No copyright protection is asserted for these photographs. See Using NASA Imagery and Linking to NASA Web Sites for more information. Multiple resolutions are available. All are 24-bit color JPEGs. The FAQ will answer some frequently asked questions.

offline
  • Daktilograf 21. veka
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13215
  • Gde živiš: Apsurdistan

Evo jedan odlican link ka crtezima tenkova iz WWII. Ako su nesto ispustili... Very Happy ...

Sa leve strane se nalazi mogucnost da se izabere neka od zemalja saveznika ili sila osovine.

http://ww2drawings.jexiste.fr/Files/1-Vehicles/Axis/1-Germany/German-Armor.htm

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 604 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 4 sakrivenih i 562 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 1540 - dana 15 Jul 2016 19:19

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Sale, A.R.Chafee.Jr., airsuba, ALBION101, Arhiv, blake, Davor Kondic, dejan.lxxiv, gagidjuric, indja, Insan, ivance95, Koca Popovic, Kubovac, Lieutenant, ltcolonel, Maschinekalibar, medvedekbobi123, mercedesamgzakon, Metanoja, Mikulino3, Njemac, Pavlov A.A., pein, Recce, ribar.ivan, SsssssNOVI, tokivoki01, vathra, vlad the impaler, Vlada78, vladetije, wizzardone, wolf431, XBMC, YU-UKI, zdrebac, Živković