|
Poslao: 16 Nov 2025 22:33
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2020
- Poruke: 1118
|
I meni je čudno.
Doduše ima i dosta stvari koje se trenutno dešavaju u državi. Pa jedan fin incident da se neke stvari zaborave u javnosti?
Čudan tajming i bez nekog razloga. Obično se dese šumokradice, a ovo zvuči pomalo isplanirano.
Ostavljam mesta da grešim. Posebno što postoje trenutno samo šture informacije o događaju.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2025 22:35
|
offline
- Pridružio: 02 Nov 2024
- Poruke: 113
- Gde živiš: Beograd
|
Kakvi dronovi, valjda ti džipovi mogu da se reše bez dronova, ono pešadijska municija, rpg i šta sve ne, odmah i momentalno.
Kako bi to inače rešili izraelci ili juseej, u duhu zapadnih vrednosti.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2025 22:38
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7522
|
Да је убијен неко од шумокрадица, била би прича српска војска побила ненаоружане сељане.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2025 22:51
|
offline
- Pridružio: 02 Nov 2024
- Poruke: 113
- Gde živiš: Beograd
|
Kako šumokradice u 6 džipova?
Oni su po traktorima i starim kamionima.
Ovako može doveka.
Uostalom, šta će ti uniforma i puška u kzb, za ukras. Ako nikad nećemo da budemo ozbiljna zemlja onda daj umesto vojske da stavimo strašila u kzb.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2025 22:57
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2259
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
A kako mozes ubiti nenaoruzanog civila koji krade sumu ako su oni prvi pripucali.
Ovde je veci problem sto nasa vojska ne koristi izvidjacke letelice ili dronove koje ima u naoruzanju.
Primete se pokreti na granici sve se snima prenese se komandi koja treba da izda naredje je sta raditi dalje.
A naj jaci deo teksta je da je poginuo pas koji je bio u blizini patrole, pitanje je pas lutalica ili sluzbeni pas je ubijen razlika je ogromna.
Dokle god oni budu ulazili i krali nasu sumu bez posledica ovakvi slucajevi ce se ponavljati
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2025 23:40
|
offline
- kybonacci
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2018
- Poruke: 2953
|
Кажеш да су џипови били пуни дроге, па удри дроновима по њима. Ваљда се тако данас ради по белом свету
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2025 00:02
|
offline
- Pridružio: 23 Feb 2025
- Poruke: 186
|
Jednim potezom pera neprijatelja, nama je stvoren problem oko Nafte.
Sta imamo vise da pricamo?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2025 09:18
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 7877
|
Napisano: 17 Nov 2025 9:17
Dronovi i sistemi za nadzor koji postoje valjda zbog migranata su dobro pitanje. Sve mora tu da se snima. Ameri policijskim patrolama stavljaju i bodycam, da se zna šta je ko uradio. Kod nas bi pustili da se desi/podmetne još jedan Račak, jer što bi se mučili da osiguraju sami sebi zadnjice, lakše posle da kukaju kako ih svet mrzi... U politici malih država pretpostavka nevinosti je obrnuta, kriv si dok ne dokažeš obrnuto.
Dopuna: 17 Nov 2025 9:18
@Medojed
U sukobu velikih stradaju mali. To je sve.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2025 09:44
|
offline
- Pridružio: 16 Jan 2012
- Poruke: 73
|
U KZB-u vaze TOPA-DOPA procadure, barem sto se tice regularnih snaga VS, KFOR i lokalne policije, otvaranje vatre prema administrativnoj liniji su veoma ogranicena, nekad se malo napumpa dogadjaj, ali to je normalno, svako k9 je imao komandnu odgovornost u KZB-u, pa makar i da je bio komandir patrole je upoznat sa ogranicenjima u postupanju u tom prostoru, ako se napravi linija sa KiM kao sto izreal pravi sa palestinskim teritorijama, sta cemo sa srbima sa one strane linije, mislim da je to bio incident, gde se nesto desilo, neko je pucao, nesto su pogodili, nema povredjenog ljudstva i ostecene tehnike, i aj dalje...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Nov 2025 10:14
|
offline
- Pridružio: 10 Jan 2011
- Poruke: 95
|
Ја се само надам да су ови из војне базе са осмесима на лицу махали шиптарским бандитима док су ови опуштено улазили у своја возила и одлазили. Тек да свог Вођу не разочарају.
Волео бих да је пас преживео када већ нико није имао да брине о њему.
|
|
|
|
|
|