Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

506

Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33445



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6928
  • Gde živiš: Srbija

Markoni29 ::
Али ми је крајње дегутантан твој надимак и твоја слика на овом форуму. За мене је то анти-српски и карајње деструктиван социално-културолошки фанатизам.


Tandara broć...



offline
  • bato  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 31 Jan 2010
  • Poruke: 1068
  • Gde živiš: Novi Sad

БАРС 2017

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Российские и cербские летчики спасли условно пострадавший экипаж на учениях "БАРС-2017"
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


^^^^^^^^^^^^^^^^^
Citat:Российско-сербское летно-тактическое учение "БАРС-2017
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

^^^


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 13 Jun 2007
  • Poruke: 2605
  • Gde živiš: South of Heaven

Danas u Despotovcu,na putu za poligon;






offline
  • ikan 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Feb 2013
  • Poruke: 3112

Citat:Desetar Ivan Živić prvi put je na vojnoj vežbi, nakon što je vojni rok služio pre više od dvadeset godina.
Izgleda da nema mlađih.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Miodrag
  • Pridružio: 12 Nov 2016
  • Poruke: 449

ILGromovnik ::Danas u Despotovcu,na putu za poligon;








isparavite me ako gresim ali ono je T72 a M84

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Jeste M84, ali prve verzije sa preklapajucim meteosenzorom

online
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

KV negdašnja 252.OkB.

offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

lajavi krelac ::Kriv ili odgovoran je kvazikomunizam koji smo imali. Najglavnija stavka je bila da se odbaci Bog i natjeraju i ostale da to učine, a ostalo može i nekada poslije (pa ko dočeka to bolje sutra). Očigledno je koliko su uspjeli u tome. Sa druge strane, nekadašnji kvazikomunisti su jako brzo postali crvena buržoazija (uvijek se nađu neki ravnopravniji, poput Orvelovih svinja) a onda su njihova djeca vrlo lako otresla od sebe ono "crvena".
Slava nije ograničena samo na porodičnu. Može biti i grada, jedinice, radne organizacije... I kao što čovjek ima rođendan koji obilježava, tako ima i svoju Slavu, svog svetitelja zaštitnika. I kao što svako od nas istovremeno može biti i Homo sapiens, stanovnik planete Zemlje, Evropljanin, Sloven, Srbin ili šta god, tako može da pored porodične Slave da kao član nekog posebnog kolektiva da proslavlja (unutar tog kolektiva) i ustanovljenu Slavu. Ko ne slavi, niko ga i ne goni na to.

Ne mogu vise da se drzim po strani. Citiram ovaj post zbog kontinuiteta, a ne zbog posta samog po sebi.
Vojska, kao i drzava, bi trebalo da bude sekularna. Pripadnici vojske (kao i drzave, njeni drzavljani, jelte) su svi koji u njoj rade i tu ima ljudi SVIH veroispovesti i bez veroispovesti. Ne stajem na niciju stranu, ali mislim da se u celoj Srbiji preteruje sto se tice povezivanja zvanicnog i religije odnosno konkretno pravoslavlja. Ja sam pravoslavac, ali mi smeta. Za mene je religija nesto privatno i licno, a ne nesto cime bi trebalo da se razmecemo. I mi sami i drzava, pa tako i vojska. Ne branim nikome da ispoveda veru koju hoce i pozdravljam vracanje religije u vojsku, ali mi smeta to uvodjenje slava jedinice, verskih slava mislim. U tim jedinicama ima, naravno u manjini, ljudi drugih veroispovesti i ubedjenja i mislim da je ruzno prema njima da jedinica slavi pravoslavni praznik, jer su komandant i njemu bliski ljudi pravoslavci.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1256 korisnika na forumu :: 106 registrovanih, 4 sakrivenih i 1146 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, Apok, black venom, bojan_t, boromir, branko87, Bubimir, cifra, Cirkon, Coabelgrade, darkojbn, dejan1972, dejankm, dejanlule72, dj.ape, djile1, Dogma21, DonRumataEstorski, Dovla 1980, dskrlec33, Duschi, Džekson, Georgius, ghoost, glada, goran.vvv, Gorilo_1991, Helket, ivan1973, jalos, jimi_agf, Joint Chief, Jozo74, Kajzer Soze, Kenanjoz, kikisp, kolateralnasteta, Kontrausluga, Kosmos Banja Luka, Kozara1, kunktator, Kvaka22, Lazarus, lcc, Lucky 6, lukac, m0nstrum_, mainstream, Maki1981, Manjane, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, Mihajlo, Miki01, Milan Miscevic, Miler88, MiloradKomadic, mkukoleca, moldway, Ndsk, nenooo, Nepopravljivi, nixos, nnovakis, NorthWind, nuke92, oldtimer, Pavel Medved, pein, Pekman, Piani Jazzer, pobeda, PoolbegD02, Prle90, probisic, radza1, s putnik, sabros, Sami_1ali, samo_citam, SamoGledam, samojednoimeznam, saputnik plavetnila, Sarmat, sasics, Shinobi, Slingshot, Srki98, ssekir75, starlights, tecataki, The Joker, Tvrtko I, VBoss, vidra boy, vidra1, vjetar, Vladoj, voja64, VOŽD, Vrač, vuksa72, wulfy, XBMC, ZlatniRez