Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

748

Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2015
  • Poruke: 735
  • Gde živiš: Pripyat

Malo vise informacija o povratku vojske u Loznicu.

Citat:OŽIVLjAVA KASARNA: Garnizon čekaju raširenih ruku

Posle deceniju i po od povlačenja vojske sa granice, oživljava kasarna u lozničkom naselju Klupci. Biće posla i za građanska lica

VOJSKA se, posle gotovo decenije i po, vraća u Loznicu!

Kako je potvrdio major Milan Burmudžija koji je u Prvoj brigadi Kopnene vojske zadužen za odnose sa javnošću, nekadašnja kasarna JNA - potom Vojske Jugoslavije, pa armije Srbije i Crne Gore - u naselju Klupci će već narednog meseca primiti 150 profesionalnih vojnika.

U Loznici je, inače, godinama bila prava retkost da se sretne vojnik, podoficir ili oficir u uniformi, posebno od kad je kontrola državne međe predata Upravi granične policije MUP Srbije. Dugo je bilo i govora da će zemljište na kom je kasarna, sa ruiniranim zdanjima, biti prodato, ali je usledila nova odluka da nekadašnji kompleks oživi u punom sjaju...

Trenutno se uređuju objekti za smeštaj profesionalnih pešadinaca i krug kasarne u kojoj su - do potpisivanja Dejtonskog sporazuma - "stolovale" Mešovita motorizovana brigada, pa Granični bataljon i na kraju Pešadijska brigada. Sada je major Burmudžija pozvao mlade iz ovog kraja koji još nisu napunili 30 godina da se prijave za službu, a jedan od uslova je da su služili vojni rok pod oružjem. Konkurs je u toku i sprovodi ga Ministarstvo odbrane.



Preuzeto sa Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Citat:U kasarni će biti mesta za prijem 150 profesionalnih vojnika, a biće vrlo brzo raspisan i konkurs za 25 civila.


Preuzeto sa Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864

Citat:Более 200 сербских военнослужащих прибыло в Санкт-Петербург для участия в совместном российско-сербском тактическом учении, которое пройдёт в Ленинградской области

На аэродроме ЗВО встретили самолете Ил-76 с личным составом механизированного батальона ВС республики, сербских солдат и офицеров угостили традиционным хлебом-солью, а военный оркестр ЗВО исполнил гимны России и Сербии.

Сербскую делегацию возглавляет начальник отдела обучения штаба сухопутных войск Республики Сербии полковник Горан Стаменкович. В совместном учении также будут задействован личный состав Красносельской мотострелковой бригады, бригады армейской авиации Ленинградской армии ВВС и ПВО, а также инженерно-сапёрное подразделение.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864

Citat:Сотни военнослужащих из Сербии примут участие в совместных военных учениях в Ленинградской области video

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Okt 2018
  • Poruke: 69





Испитавање нове тенковске муниције за м84 на самом почетку

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3115

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864

Citat:Припадници Војске Србије на вежби Западног војног округа у Русији
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]













offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33443

Napisano: 05 Sep 2019 13:40

Провера припремљености за вежбу “БЕГЕЈ 2019”

Citat:Министар одбране Александар Вулин присуствовао је данас на привременом полигону “Тител” провери припремљености за здружену тактичку вежбу са бојевим гађањем “БЕГЕЈ 2019”, која ће бити одржана у недељу, 8. септембра. Током данашњег обиласка министар одбране уверио се у висок степен увежбаности и припремљености учесника предстојеће вежбе.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]












Dopuna: 05 Sep 2019 14:46

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Како само 10-ак тенкова изгледа моћно.

Шта је ово на Стрели између прозора, ове две плоче?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29315
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Pasivni radio lokator. Idi na temu pa ćeš naći. Mislim da je neko opisao sam uređaj.

offline
  • Pridružio: 02 Okt 2010
  • Poruke: 34
  • Gde živiš: Pod planinu Kukavicu.

Који су заправо оно шлемови које носе наши момци у посту изнад на вежби у РФ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1260 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 3 sakrivenih i 1200 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A3C, airliners, AleksSE, alex71, Andrija357, Andy, Avalon015, blatruc82, boromir, Chainsaw, Comyymoc, Crazzer, darkojovxp, Darth Malak, deLacy, Despot Đurađ, Dovla 1980, Draganeli, dule10savic, Džekson, france93, goxin, Hans Gajger, howyesno, hyla, Jester, JOntra, Klonfer83, Koplje, Krin, Kruger, lafa008, Linda, Manjane, milenko crazy north, Mićko, mm1811, moldway, nebkv, nelezele, Novakomp, oblivion, OgnjenMitric, Paklenica, Panter, pein, Pekman, PitterBg, RD84, Ripanjac, stokssone, TheDictator, vathra, Velizar, VJ, Wehicle, ZetaMan