Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

918

Vojska Srbije - vežbe i aktivnosti

offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3077

Нека рачунају они како год желе. Британци су уложили у Албанце јако пуно још током 19. века, као и Турска, Италија, Аустроугарска и на крају САД. Страх од Русије је узрок албанске државе.

Албанци су требали бити под српским патронатом и са здравим ентитетом, али историја је пуна мука и промашаја. Међутим, време иде даље и све се мења. Нема ништа на слабијим основама него албанска држава, јер само један озбиљнији куршлус међу НАТО фазама довешће Албанију у безизлазну ситуацију. Њен избор међу НАТО фазама је самоуништење.

Решење за Албанију ће бити на неким реалнијим основама у будућој расподели снага и интереса. Србија има такво искуство и таква права да ће се за све у овом региону питати, али никада више неће бити слаба ради туђих интереса. Нека најјачи одлуче о Албанцима, а оно што је српско тако ће и остати.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • ikan 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Feb 2013
  • Poruke: 3112

Milan A. Nikolic ::Нека рачунају они како год желе. Британци су уложили у Албанце јако пуно још током 19. века, као и Турска, Италија, Аустроугарска и на крају САД. Страх од Русије је узрок албанске државе.

U 19. veku teritorija današnje Albanije je bila Turska.
Početkom 20. veka, posle 1. Balkanskog rata, na insistiranje Austrougarske, uz podršku velikih sila, da bi sprečili Srbiju da izađe na more, stvorena je država Albanija.
Britanci praktično ništa nisu uložili u Albaniju i Albance, nit ih taj deo sveta specijalno interesovao, već u 19. i 20. veku su igrali na kartu Turske, kako bi je održali kao bedem protiv Rusije.



offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3077

ikan ::Milan A. Nikolic ::Нека рачунају они како год желе. Британци су уложили у Албанце јако пуно још током 19. века, као и Турска, Италија, Аустроугарска и на крају САД. Страх од Русије је узрок албанске државе.

U 19. veku teritorija današnje Albanije je bila Turska.
Početkom 20. veka, posle 1. Balkanskog rata, na insistiranje Austrougarske, uz podršku velikih sila, da bi sprečili Srbiju da izađe na more, stvorena je država Albanija.
Britanci praktično ništa nisu uložili u Albaniju i Albance, nit ih taj deo sveta specijalno interesovao, već u 19. i 20. veku su igrali na kartu Turske, kako bi je održali kao bedem protiv Rusije.


Издвој један час времена да се опширније упознаш о догађајима из 1878.г.
Сазнаћеш какву је директну улогу имала Британија у подршци Турској која је била пред офанзивом Русије, и како су заједнички ,,разбудили албански фанатизам и употребили за сузбијање руског утицаја на Балкану''.

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2014
  • Poruke: 2840

Огласила се амбасада ВБ и демантовала. Демантовало је и МО Србије. Али је Нешу на рапорт у Москву позвао Шојгу.
Хммм...

offline
  • Pridružio: 27 Nov 2013
  • Poruke: 3077

И ти фазони као на рапорт у Москву су скроз погрешни. Подједнако идемо и у Москву и било где другде.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22267

babaroga ::PS: da li mi se prividja na 1:25 air burst municija? I ako jeste, iz cega je?

Rekao bih da je BGA sa desantnih camaca, "odskocna" TF.

offline
  • Pridružio: 26 Maj 2010
  • Poruke: 1418
  • Gde živiš: Ajvar city

Зрно 30 мм може овако да пукне али само на крајњем домету односно после 10 секунди лета када одради самоликвидација

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12014

Sve mi se čini da se negde na forumu provukla informacija za neku air burst džebanu. Za dves mm svakako nije. Pa krenuh tom logikom.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 10568
  • Gde živiš: pecina stroga

bojank ::
Rekao bih da je BGA sa desantnih camaca, "odskocna" TF.


Vrlo moguce, vidis, uopste mi nije palo na pamet.

Ali, ako usporis snimak, vidjeces tacno jedno zrno kako eksplodira u vazduhu. I male granatice iz ABG bi trebalo da se aktiviraju na udar a ne da pucaju po vazduhu.

Meni ovo definitivno lici na air burst, a sad sa cega je i kako se tempira je misterija. Jedino sto znamo sa sigurnoscu je da je doslo sa camca.

ARC, sigurno je da se razvija 40mm airburst za bofors. Ali, nemamo boforse na onim camcima koliko ja znam?

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12014

Citat:ARC, sigurno je da se razvija 40mm airburst za bofors. Ali, nemamo boforse na onim camcima koliko ja znam?

Naravno, to je glavna priča. No negde ili je Baća rekao ili tako nešto se razvija i za 30mm, al za koji.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1407 korisnika na forumu :: 82 registrovanih, 10 sakrivenih i 1315 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AleksSE, aleph_one, bankulen, Barista, bbrasnjo3, bigvlada, Bo96, bojcistv, boromir, BOXRR, Bubimir, Cirkon, Citalac, cvrle312, DaliborVukadinovic, Darko Jovanovic, Deki Duga Devetka, Dimitrise93, Dioniss, djonsule, Dovla 1980, drimer, Duce, dule10savic, dzada, Džekson, Ezbuck, g_g, Georgius, goran.vvv, iceburn, ikan, ILGromovnik, Insan, jodzula, Kajzer Soze, kalens021, karakaj, Korle, Krin, lafa008, LostInSpaceandTime, Makarid, Marko Marković, marko.markovic, mean_machine, mercedesamg, Miki 24pbr, milenko crazy north, mnn2, Moldovan, Mr. Majevica, MrNo, nevjerna beba, nikolapetkovic, nnnnnnnnnn, NorthWind, Novakomp, oldtimer, pajkan, Piani Jazzer, Piicoki, Remain, Sale0501, Sase, StankoVrankovic, Tanjagre, tubular, vaci, Valter071, vathra, veljko82, veljkovicdani, vidra boy, vjetar, Vlada78, Vojkan Petrovic, xoxxvelja, zivojin32, |_MeD_|, 787