Vojske bivših Republika SFRJ

221

Vojske bivših Republika SFRJ

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2007
  • Poruke: 86

Zanimjiva je Makedonska vojska.Od nicega su su u 10tak godina podigli vojsku sposobnu da se nosi sa Albanskom vojskom,cak usudio bih se reci barem po brojkama da imaju dovoljno da stignu do Crne gore u dan-dva.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Maj 2009
  • Poruke: 425

El-Greco ::Zanimjiva je Makedonska vojska.Od nicega su su u 10tak godina podigli vojsku sposobnu da se nosi sa Albanskom vojskom,cak usudio bih se reci barem po brojkama da imaju dovoljno da stignu do Crne gore u dan-dva.

Bebee Dol



offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

zoro+ ::Trpe,
Nose li sa sobom M-21 ili nesto drugo?


@Zoro+
Puske M-21 nose ESN Volci , ovo su pripadnici druge pesadiske brigade Leopardi i uglavnom nose M-70 AB2 i puskomitreljeze M-72 i M-84.
Od oklopnih vozila tamo ih cekaju kolko ja znam osam modernizovanih TM-170 Hermelina i nekoliko hamvija.

offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

znam za PSO da koristi M-21, medjutim cuo sam da je Makedonija narucila oko 10000 komada M-21 za sve jedinice.....Znas li mozda kako se ponela M-21 sa Volcima?

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Kolko znam , nisu bas bili nesto zadovoljni sa njom , kazu da je do teska.
Inace imaju M-90 i M-90A u naoruzanju i veoma je vole i dosta cesto ces videti fotogrrafije sa njom.

offline
  • zoro+ 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 11 Feb 2006
  • Poruke: 910

Da, znam da koriste i to oruzje..... Kao i opremu MD. Jesu li nabavili mozda nove digitalne uniforme od MD, bilo je govora o tome...?

offline
  • Pridružio: 04 Avg 2008
  • Poruke: 949
  • Gde živiš: Serbia

Trpe Grozni ::Kolko znam , nisu bas bili nesto zadovoljni sa njom , kazu da je do teska.
Inace imaju M-90 i M-90A u naoruzanju i veoma je vole i dosta cesto ces videti fotogrrafije sa njom.


To da...iskreno receno M21 ne toliko teska koliko joj je cev dugacka, tako da nije za specijalne jedinice a Zastava varijantu sa kracom cevi, koliko znam jos nije ponudila na trziste!

I ja sam cuo od makedonaca da ce verovatno dobiti M21?

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

commandos ::Trpe Grozni ::Kolko znam , nisu bas bili nesto zadovoljni sa njom , kazu da je do teska.
Inace imaju M-90 i M-90A u naoruzanju i veoma je vole i dosta cesto ces videti fotogrrafije sa njom.


To da...iskreno receno M21 ne toliko teska koliko joj je cev dugacka, tako da nije za specijalne jedinice a Zastava varijantu sa kracom cevi, koliko znam jos nije ponudila na trziste!

I ja sam cuo od makedonaca da ce verovatno dobiti M21?

Чини ми се да сам на "Партнеру" видео окачен М-21 "штуц". Confused

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Sve je moguce , za sada nista o tome nisam cuo , ako bude kakvih vesti o tome javicu. Ziveli

offline
  • Pridružio: 04 Avg 2008
  • Poruke: 949
  • Gde živiš: Serbia

Zorge ::Чини ми се да сам на "Партнеру" видео окачен М-21 "штуц". Confused

Da,da...al' samo okacen Mr. Green ...koliko cujem treba da izbace celu familiju od standarde do PM-a.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 952 korisnika na forumu :: 104 registrovanih, 9 sakrivenih i 839 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, BaneM75, Bgorando, Blair, boban977, bojanM84, bojcistv, boromir, bpop, bukefal, Burovnyak, celik, Chainsaw, Cicumile, coaa, crnogorac, cvrle312, dexteroza, Dimitrise93, Djota1, dnevnasoba, dolinalima, Dragon Order, DrMrPr, dule10savic, Dzuki, ekipo26, eulereix, g_g, General63, Georgius, Glavonja049, goran.vvv, GORDI, iceburn, ILGromovnik, ivica976, JimmyNapoli, jodzula, Kalem, kaput21, king111, kovinacc, kybonacci, Leteća Krofna, LostInSpaceandTime, Lotus, maksi007, Manjane, marec, Marko Marković, Mi lao shu, Milan 84, Milan A. Nikolic, MiloradKomadic, Milun24, Mirage 2000N, mirkoro, MrG, Naj-Turs, Nemanja.M, nenad81, nikoladim, nikolapetkovic, operniki, Papadubi, Peruta, pobeda, porticco, PrincipL, PuškeiPlavuše, radovanstojkov023, Redred, Remain, Romibrat, rovac, ruma, samp1389, sap, savuni, Sharpshooter, Sirius, Smiljkovich, SOVO515, stegonosa, strn, tomo2, Tribal, Tumansky, Tvrtko I, v82, Veless, Velički, vidra boy, VladaKG1980, vrgudinac, vuk77, wulfy, YugoSlav, zajcev1, zeka013, Zoran1959, zziko, |_MeD_|