Vazduhoplovne nesreće

8

Vazduhoplovne nesreće

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Jedno je signalizacija i stara dobra elektrika. Sve i da iskoči neki osigurač, tu je flajter na "starinskim" dobrim, avionima. Mene interesuje ponašanje čipova, magistrala podataka, centralnog kompjutera, GPS navigacije...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Pa ako nije dobro "uzemljeno" tj. izolovano, kratki spojevi su neminovni. Osim ako ima neku vrstu UPS-a da zaštiti od preopterećenja. A opet zavisi i od mesta udara groma u avion.

Udar munje u slučaju ovog aviona mora da je bio strahovit po voltaži da izazove pad aviona, jer su se i ranije dešvali ovakvi slučajevi.

aramis s ::Jedno je signalizacija i stara dobra elektrika. Sve i da iskoči neki osigurač, tu je flajter na "starinskim" dobrim, avionima. Mene interesuje ponašanje čipova, magistrala podataka, centralnog kompjutera, GPS navigacije...

@aramis s

Šta mu to dođe flajter?



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

@Wisdomseeker
Citat:Šta mu to dođe flajter?
jedan od nadimaka za trećeg člana u kabini- flight engineer-a.

offline
  • grbe 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Maj 2007
  • Poruke: 4375

Evo snimak udara munje u krilo aviona.

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

aramis s ::@Wisdomseeker
Citat:Šta mu to dođe flajter?
jedan od nadimaka za trećeg člana u kabini- flight engineer-a.


A ja mislio neki uređaj. Glupo je što su flight engineer izbačeni na modernim avionima. Po meni ovde nedostaje dobar elektroničar danas.

offline
  • Pridružio: 06 Dec 2007
  • Poruke: 346
  • Gde živiš: Beograd

aa a sta taj elektronicar moze da uradi ????? Automatizacija je dovela do toga da 3 clan posade nije potreban

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33468

Pronađeni ostaci aviona "Er Fransa"

vioni brazilske vojske uočili su sedišta i druge ostatke za koje se pretpostavlja da pripadaju avionu “Er Fransa” koji je juče nestao iznad Atlantika.
Ipak, u brazilskom vazduhoplovstvu ne mogu da potvrde da je reč o ostacima aviona Erbas A330. Stručnjaci se i dalje pitaju da li su avion “Er Fransa” na letu broj 447 srušili jaki udari olujnog vetra, grom ili kombinacija više faktora.

Ono što se sigurno zna jeste da je avion upao u izuzetno jaku oluju i jake turbulencije..........

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37730
  • Gde živiš: ovalni kabinet

TOP GUN ::
Ono što se sigurno zna jeste da je avion upao u izuzetno jaku oluju i jake turbulencije..........


Meteorološka situacija nad Atlantikom u trenutku nestanka francuskog Airbusa....

offline
  • grbe 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Maj 2007
  • Poruke: 4375

Zar nisu mogli da ga preusmjere na drugi koridor?

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27363
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Posebno me iritira ovaj eufemizam - ''nestao s radara''.Nije, nego. Otišao da prošeta, ušao u zonu sumraka. Što ne kažu lepo - pao.
Ovako cifraju nešto - nestao s radara, kao da je otišao u neku petu dimenziju...Kad ne bi birokratija iskoplikovala rečnik.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 919 korisnika na forumu :: 133 registrovanih, 10 sakrivenih i 776 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acatomic, ajo baba, Andrija357, AS, Asteker, Battlehammer, Bbbggg1979, Ben Roj, Bo96, Bobanzd, BojanB93, bojankrstc, bojanM84, Boris BM, Boris90, boromir, BORUTUS, borya90, boskelazo, branko87, C-Gun, Cirkon, Comyymoc, CraniumWhite, Czrweni, d.arsenal321, dearg, Deki Duga Devetka, Devil city 1989, dj.ape, djboj, Djokislav, doom83, Dragacevac, Dragon Order, Duh sa sekirom, dunavzed, Džekson, EVIDENTICAR, Gall, Georgius, Giskard, Glavonja049, Gligo01, gobrad, goran.vvv, GORDI, Goxy1, GveX, havoc995, iceburn, Incognito, ivan979, Ivoo, Jeremiah, JK, Jose, Jovan1997, komsija1, Kruger, Krusarac, Kvazar, Lazur_01, Lester Freamon, Lucije Kvint, luka35, MarijaC84, Marko Marković, maxim_von_burdengate, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Miki 84, mikrimaus, Milan1996, Milanče222, Milos ZA, Milos1987, mir juzni, Mirage 2000N, Mis uz pusku, mm1811, N.e.m.a.nj.a., Nemanja Opalić, nikolapetkovic, nuke92, OgnjenMitric, OldKresoje, orfanel, Oscar, Panter, Piani Jazzer, Polifon, Prečanin30, probisic, proka89, Prometeus, radovanstojkov023, radza1, raptorsi, raster12, Redred, Regrut Boskica, rovac, Sale0501, sevenino, Sin Boskic, Spinosa, Srdjadj70, StefanNBG90, tecataki, tomigun, travisrise, uruk, vathra, vensla, vidra boy, vladom6, vpetrovic, vrgudinac, vukovi, vuksa72, Walkers, wolverined4, XBMC, Zjmc, zlukic, Zmajac, zombicar153, Zoran1959, Zrcalo, |_MeD_|, 800077