Koliko vojnika ukupno ima na svetu ?

1

Koliko vojnika ukupno ima na svetu ?

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37722
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Ovo pitanje postavio je časopis Foreign Policy, a odgovor je sledeći....

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3761
  • Gde živiš: Banat

Indija nešto zakazala?



offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7396

Nije Indija zakazala. I ovo rezervista što imaju je dobro s obzirom da tamo nema ni ličnih karti ni koječega drugog. Ono čega nema a što bi bilo interesantno su rezervni sastavi Južnoafričke republike, Bjelorusije, Kazahstana pa i Australije. Ipak su to uređene države sa dosta "gvožđurije".

offline
  • Pridružio: 10 Sep 2009
  • Poruke: 917

A jel sigurno ovo ? ovdje se spominju samo najvece sile,a di su tu sve ostale zemlje od Konga do Slovenije i Kajmanskog otočja ? Smile

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Ja mislim da ce Kajmanska ostrva uvelike promjeniti broj Smile

offline
  • Pridružio: 29 Maj 2009
  • Poruke: 1089
  • Gde živiš: Beograd

evo podataka prema vikipedii, zanimljivo je sto po njoj srbija ima 47000 aktivnog sastava
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
u tabeli imaju 3 kolone active personel reserve i paramilitary, e to paramilitary me zanima sta je, po vikipedii Srbija ima 400000?

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2008
  • Poruke: 885
  • Gde živiš: Backa Palanka

Хахахаха, можда рачунају да смо још у 90им. Mr. Green

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7607

Tigrovi, Škorpioni, Žute ose, Panteri, JSO kao i sva lovačka društva. Laughing

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7396

I Žandarmerija je paramilitari a ovo 400.000 je vjerovatno nekadašnji puni sastav Milicije jer je i ona paramilitari.

offline
  • Pridružio: 10 Sep 2009
  • Poruke: 917

Island je najjači na ovom popisu Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3751 korisnika na forumu :: 63 registrovanih, 1 sakriven i 3687 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A3C, Asteker, Battlehammer, bigvlada, blatruc82, bojcistv, Bubimir, Cigi, Colt D, Demi87, divison, djonsule, Dorcolac, frankavoort, gaga23, Gall, goxin, ILGromovnik, InzenjerBL, Ivoo, ivran064, Jeremiah, jodzula, JOntra, Khaless, kolle.the.kid, Koplje, Krusarac, loon123, LostInSpaceandTime, Milan A. Nikolic, MILO-VAN, MiroslavD, mishkooo, Mićko, mkukoleca, MountAndBlade, MrG, naki011, nekdo, Niki2024, Novakomp, nuke92, Pavel Medved, pein, Petarvu, Radoslava, raptorsi, Ripanjac, RJ, saputnik plavetnila, sony771, stalja, stegonosa, Tafocus, tomigun, Tragač, tuf, Valter071, vathra, Velizar Laro, Vrač, zlatkoa987