PARS 9K33 Osa/Romb (SA-8 GECKO)

1

PARS 9K33 Osa/Romb (SA-8 GECKO)

offline
  • Pridružio: 29 Jan 2010
  • Poruke: 3

Da li moze neko da kaze rec dve o ovom sistemu?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8227

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 26 Maj 2009
  • Poruke: 2903
  • Gde živiš: Sremski Karlovci, Srbija

Да оживимо мало тему...фотографије чешких SA-8





offline
  • Pridružio: 19 Avg 2010
  • Poruke: 1350
  • Gde živiš: NIŠ

Evo šta je objavljeno 1985:




Dopuna: 30 Apr 2011 9:29

Mi smo imali varijantu SA-N-4 na brodovima: na 4 raketne fregate (naša klasifikacija je bila "VELIKI PATROLNI BRODOVI")



offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Mozda bi trebalo naslov promeniti u 9K33 Osa/Romb.

offline
  • Pridružio: 19 Avg 2010
  • Poruke: 1350
  • Gde živiš: NIŠ

Napisano: 30 Apr 2011 13:14

Predlog je na mestu, treba kod postavljanja tema, stavljati originalni naziv, a potom "NATO code"
U opisima se može koristiti, skraćenica, popularni naziv, pa i naziv iz "milošte"..


Dopuna: 04 Jul 2011 12:46

"OSA - AKM"
Модификација "9K33 Osa/Romb"

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

To je Stilet Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16329
  • Gde živiš: Lublana

Mnogo bre glomazan sistem za tako mali domet raketa i radara. Pancir je stvarno nenadmašan ako ga uspoređujemo sa ostalim sistemima.

offline
  • Pridružio: 19 Avg 2010
  • Poruke: 1350
  • Gde živiš: NIŠ

TOP GUN ::To je Stilet Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Нисам ни отварао ту страницу, јер ме је назив теме: Т-38 Stilet, више асоцирао на "T-38 Talon"


а пошто је ово свеже, може да се пребаци на ту тему "Т-38"

И опет стојим на становишту да се теме одређују, како коме падне напамет

Зашто се не напише лепо: "Beloruski PVO sistem kratkog dometa T-38" - када је у наставку описа и сам представио тај систем као: "Beloruska modernizacija OSE (SA-8 )"

offline
  • Pridružio: 27 Dec 2007
  • Poruke: 821

jazbar ::Mnogo bre glomazan sistem za tako mali domet raketa i radara. Pancir je stvarno nenadmašan ako ga uspoređujemo sa ostalim sistemima.

Pancir je oko 20 godina mlađi sistem od Ose, a zna se, koliko je elektronika napredovala u tom vremenu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1178 korisnika na forumu :: 71 registrovanih, 5 sakrivenih i 1102 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AirSremac, ALEKSICMILE, Andrija357, Atomski čoban, Bbbggg1979, Bickoooo, Bobrock1, bojan313, CHARLIE JA., Cvijo_ue, dankisha, dejan1972, Demi87, Doc, Dogma21, dok80, doktor097, DonRumataEstorski, drimer, feanor, Flanker-G, Frunze, g_g, Great White, iceburn, ILGromovnik, Ilija84, Ivica1102, jalos, Kadzo, king111, leopard83, lord sir giga, ludvig 78, mainstream, MegaVLAdaR, Metanoja, Mihajlo, mikrimaus, Milan A. Nikolic, Miler88, MILO-VAN, nemkea71, Nomica, novator, OgnjenMitric, ozzy, Papadubi, Pekman, PlayerOne, precan, sarma, shlauf, skok, SMF, Smiljkovich, Sonic, sony771, Stefan M, stegonosa, Troja, Tvrtko I, Ulzana, vaci, Vanderx, vrag81, wulfy, Yugol33, zziko, Đurđevdan, 79693