Snajperi od 20mm

1

Snajperi od 20mm

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7912

Usli su u upotrebu tokom drugog svetskog rata,kao anti tenkovske puske,posle drugog svetskog rata korisceni su sa posebnom vrstom municije za onesposobljevanja tehnike na daljinama preko 1000 metara,najcesce u diverzantskim jedinicama.


Vidhwansak


RT-20




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 10 Mar 2012
  • Poruke: 311

Rasprskavajuce zrno 20 mm uleti kroz puskarnicu u bunker,i eksplodira...



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29125
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Sa tempirnom municijom ovo oružje će biti još efikasnije.

offline
  • ruso  Male
  • Elitni građanin
  • sta stignem
  • Pridružio: 08 Avg 2011
  • Poruke: 2023
  • Gde živiš: Republika Srpska

Meni se ovo mnogo svidja, mozda bi se i nesto manjim kalibrom mogla postic efikasnost kao 20mm.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7336

Mislim da su Južnoafrikanci nudili ove puške i u kalbru 23mm odnosno za municiju kalibra 23mm. Mislim i da je po težini bila lakša od one u kalibru 14,5mm.

offline
  • Pridružio: 25 Apr 2012
  • Poruke: 434

Poštovani,

na ovom linku se može naći više o tehničkim detaljima i slikama hrvatskog anti-materijalnog snajpera RT-20 kalibra 20 mm.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Na slijedećim video klipovima može se vidjeti vježbovno djelovanje RT-20 snajpera koji inače nije medijski mnogo popraćen na internetu , iako smatram da zaslužuje više.



Na ovom videu na kojem vrlo vjerovatno gađa amater vidi se ogroman trzaj puške koji je umalo odnio "snajperistu" u zrak. Razlog toga je što je rt-20 koristio na ne baš preporučljiv način, točnije stavio ga je na stol i pucao iz sjedećeg položaja, dok je ta puška prvenstveno namjenja za gađanje kada je tijelo vojnika ispruzeno na zemlji što se može ovdje vidjeti, te se primjećuje i manji trzaj.



00:13-00-16

Pozdrav,

Cro Cop

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16316
  • Gde živiš: Lublana

Zar nisu prodana sva prva proizvodnje od RT-20 JAR?

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

El to ozbiljno?

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3748

Koja je svrha ove skalamerije?

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3576
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

ALBION101 ::Koja je svrha ove skalamerije?
и ја се питам..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1051 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 0 sakrivenih i 1042 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, GreenMan, mladen.zovko, Mzee, Neutral-M, Pewac21, sales, Valter071, Zukov