Mongolija - novi azijski tigar?

1

Mongolija - novi azijski tigar?

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2012
  • Poruke: 699

Procitajte kakav ekonomski rast je imala Mongolija u poslednjih nekoliko godina!

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 30 Avg 2011
  • Poruke: 757

Pre bi rekao nova krava muzara ovaj rast je zahvaljujući rudarstvu a vlasnici rudnika su stranci tako da...



offline
  • ruso  Male
  • Elitni građanin
  • sta stignem
  • Pridružio: 08 Avg 2011
  • Poruke: 2023
  • Gde živiš: Republika Srpska

Mongolija ce vjecno biti stocarska zemlja .........

offline
  • Pridružio: 11 Okt 2012
  • Poruke: 22

Укљештена између Кине и Русије, и нема неки маневарски простор.

offline
  • Pridružio: 14 Dec 2010
  • Poruke: 1382

Duplo više Mongola živi u Kini nego u Mongoliji. Uticaj Kine tamo je presudan.

offline
  • safra 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 26 Sep 2012
  • Poruke: 304
  • Gde živiš: Podgorica

DObra tema Nevsky. Geopoliticki gledano, Mongolija bi morala da bude veci igrac u svoj toj prici Istok vs Zapad. Slabo sta znam o Mongoliji uopste pa ako imate preporucite neki dokumentarac ili tekst ili napisite nesto... volio bih se blize upoznat sa njima a da ne trazim sad Smile

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2011
  • Poruke: 832

Kina i Mongolija, nebo i zemlja. Ne podnose se. Inace Mongolci pisu cirilicom. Smile Govori bre srpski da te do Mongolije razumeju.

offline
  • Pridružio: 02 Mar 2013
  • Poruke: 349

Jos kada se uzme da ce,ako se ostvari ideja Evroazijske unije,Mongolija biti direktna clanica,zajedno za Rusijom,Kazahstanom,Belorusijom...jos dodaje znacaj ovoj nekadasnjoj sili.
Kinezi i Mongoli su kao nebo i zemlja sto vec neko rece,Kinezima je u krvi strah od Mongola(jos veci nego od Japanaca),iako ih je bilo 100 puta vise,napravise Kineski zid kako bi se ucinili bezbednim(vise kao odbrana od Huna,mada su i Mongole tu obuhvatili).
Mongolija ekonomski napreduje zato sto im je stanovnistvo najmladje u citavoj Aziji,Evropi i S.Americi,samo 22 godine je prosecna starost(Median age) tako da u sledecih 20tak godina sigurno ce napraviti ekonomski bum srazmeran svojoj populaciji.

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3510

Будућа провинција кине колко видим. Па они имају мањак радне снаге и ето очас посла кинеза колко хоћеш.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2010
  • Poruke: 426

safra ::DObra tema Nevsky. Geopoliticki gledano, Mongolija bi morala da bude veci igrac u svoj toj prici Istok vs Zapad. Slabo sta znam o Mongoliji uopste pa ako imate preporucite neki dokumentarac ili tekst ili napisite nesto... volio bih se blize upoznat sa njima a da ne trazim sad Smile
dvadesetak puta veca zemlja od Srbije, sa duplo manje stanovnika.
asfaltni put mozes da vidis samo u Ulan Batoru. infrastruktura zemlje je na nivou manje razvijenih Africkih zemalja.

ono sto je pozitivno, je da su svi mladi. gde god se okrenes samo omladina. e sad omladina bi najradije da napusti Mongoliju, takav je bar moj utisak... standard im je nekoliko puta nizi nego u Srbiji...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1401 korisnika na forumu :: 92 registrovanih, 9 sakrivenih i 1300 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ajo baba, ArchaBasha, Areal84, Avalon015, avijacija, b_z_b, bigvlada, bobomicek, Bobrock1, bojan_t, bojcistv, bpop, Ca6otep, cekic, coaaco, DaliborVukadinovic, Dare, Desmond, Djokislav, dok80, dolinalima, dule10savic, DuškoMraz, efektiva, ElGenius, Ezbuck, g_g, gagidjuric, Georgius, Gitzherai, Gogi_avio, goran.vvv, Goxy1, Great White, Hans Gajger, Helket, ILGromovnik, Jeremiah, Kalem, Kototamopeva, kozhedub, kunktator, Kurgan, kybonacci, Lance Guest, Lazur_01, lord sir giga, Lucije Kvint, Marko43, markolopin, mean_machine, Medojed, mikidragi, mirkoro, MiroslavD, Mladen55, mm1811, mrvica78, N.e.m.a.nj.a., nikoladim, pablojepao, Paklenica, Pantaaa, Parker, pein, Piani Jazzer, ping15, PITT, PlayerOne, Podljub, Polifon, Regrut Boskica, Remain, royst33, Shinobi, ShtagodShtagod, skok, skvara, Smiljkovich, Smor, Snorks, strn, uruk, vazduh, Veless, veljkovicdani, vidra boy, VJ, YugoSlav, zlizo, |_MeD_|, 1324