Afrička barutana

119

Afrička barutana

offline
  • Pridružio: 06 Avg 2014
  • Poruke: 272

Gde su muzicari i koliko ih ima ? Kako su opremljeni ? Da se ne desi Nigeriji i ostalima da im Wagner sastavlja vladu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • ikan 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Feb 2013
  • Poruke: 3112

U Nigeru se nalaze kontigenti SAD, Francuske, Nemačke i Italije.

Koliki su ti kontigenti? Verovatno Nemačka i Italija medicinsko osoblje ili tako nešto, bez mogućnosti da ih pojačaju, čak i da ih povuku bez pomoći SAD.

Francuski kontigent, verovatno simboličan, sa mogućnošću da ga pojačaju sa legionarima i padobrancima do 3000 ljudi, ako se baš napregnu. Vazdušna podrška sa par aviona. Ako bi naišli na bilo kakav otpor, skoro neizdrživo stanje na duži rok. Da poteraju flotu i izvrše invaziju u stilu Avganistana... ne može se reći nemoguće, ali skoro pa nemoguće.

Amerikanci jedini imaju kapacitet da rade šta hoće, pod uslovom da uopšte i hoće nešto da rade. Mislim da im odgovara da dođu Vagnerovci i potpuno unište francuski uticaj u Nigeru. Njihove kompanije mogu sačekati par godina i preuzeti sve od Francuza.

Vagnerovaca i ako ima ne može ih biti u nekom bitnom broju. Verovatno instruktori i oficiri za koordinaciju "vojske" Nigera, ako bude došlo do makljaže sa susednim zemljama, u koju ja sumnjam iz prostog razloga što im vojske nisu sposobne srediti stanje do podnošljivog ni u svojim zemljama.



offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

^ Ovde kažu 1500 francuskog personala u Nigru.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • ikan 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Feb 2013
  • Poruke: 3112

Citat:Француска војна средства на лицу места у суштини су концентрисана на аеродрому Нијамеј: до 1.500 људи, најмање три борбена авиона Мираж 2000, пет дронова Реапер, десетине оклопних возила и тоне друге опреме. Проналазимо део опреме из база које је Француска морала да евакуише у Малију. Други француски војници, укључујући легионаре, били су распоређени у региону Уалам, 80 километара северно од Нијамеја и даље западно у Ајору, граду близу границе са Малијем.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Webb 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 29 Mar 2006
  • Poruke: 785

ECOWAS announces that they’ll invade Niger soon: "We are ready to go, anytime the order is given.

The D day is also decided, which we are not going to disclose.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

ikan ::
Amerikanci jedini imaju kapacitet da rade šta hoće, pod uslovom da uopšte i hoće nešto da rade. Mislim da im odgovara da dođu Vagnerovci i potpuno unište francuski uticaj u Nigeru. Njihove kompanije mogu sačekati par godina i preuzeti sve od Francuza.

zašto misliš da će Amerikanci, a ne npr. Kinezi?
raspoloženje naroda prema Amerikancima je loše, za to bi oni morali izvršiti invaziju i svrgnuti ovu novu vladu

inače, ja sam od početka ovog događaja krajičkom svijesti spreman i na mogućnost da je sve ovo u režiji Amerikanaca, u akciji "uvali ga savezniku".

offline
  • ikan 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Feb 2013
  • Poruke: 3112

slonic_tonic ::
zašto misliš da će Amerikanci, a ne npr. Kinezi?
raspoloženje naroda prema Amerikancima je loše, za to bi oni morali izvršiti invaziju i svrgnuti ovu novu vladu

Francuzi su mi klimavi u izvršavanju naređenja. Ovako, ako im potpuno unište ostatke kolonijalnog nasleđa, oslabiće ih i ovi će morati sve da aminuju kao i ostale EU zemlje. Bar mi tako deluje.

Sve što Kina ima u Africi može im propasti za noć. Zna se ko može priterati nosač aviona kad mu se ćefne i milom, novcem, pretnjama ili oružanom silom sve poništiti i uspostaviti kako njemu odgovara. Čak i haos poput Libije njima odgovara, a to mogu svakoj afričkoj zemlji uraditi. Nek oni nemaju korist, bitno da drugi imaju štetu.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7691

il76 MČSa sletio u Mali

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • ikan 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Feb 2013
  • Poruke: 3112

Delegacija ECOWAS se sastala sa sadašnjim i bivšim predsednikom.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 08 Apr 2022
  • Poruke: 657
  • Gde živiš: Gradac Moravski

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1194 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 2 sakrivenih i 1185 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: jalos, ping15, Saša31LPB, simazr, Sićko, Slingshot, Zastava