Avganistan

336

Avganistan

offline
  • Taso  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 28 Maj 2008
  • Poruke: 1065
  • Gde živiš: Terra Australis

flash12 ::Изгледа се и провинција Пактија близу Кабула предала без борбе., уз још неколико које су стратешки мање битне сад.

Ово је стварно спектакуларан слом власти, изгубити скоро целу државу кроз 10-ак дана...слом сиријске војске 2012. и ирачке 2014. делује као мудро и сталожено повлачење у поређењу са овим циркусом јбт.

Упознат сам са оном причом о ''духовима војницима'' у АНА (војници који постоје само на папиру да би официри узимали њихове плате), али сам увек капирао да они представљају можда петину или четвртину ових званичних АНА и полицијских снага од 300 хиљада људи. Сад се стиче утисак да су имали више духова војника него војника од крви и меса...


tzv ANA je iskrvarila u zadnjih nekoliko godina...javno priznaju da je poginulo oko 50 000 vojnika od 2014 - 2021.

iz 2018


2019


----

Za Ameriku ovo je kolaps ne samo u Avganistanu vec skoro sigurno kolaps i poraz u Centralnoj Aziji uopste. Planirali su da tamo grade baze, razne gasovode i sl jos 90-tih godina



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 15 Nov 2020
  • Poruke: 237

Gubici opreme Avganistanske vojske

Odlican sajt, sa slikama opreme. Ogromni brojevi su u pitanju.



Interesantno da ova vlada/vojska, koju su Amerikanci trenirali i pomagali 20 godina, po svim izgledima nece izdrzati 6 mjeseci a kamoli 3 godine kao vlada koju su Sovjeti postavili.

Cak i par nasih minobacaca:







offline
  • stug 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 05 Feb 2018
  • Poruke: 2305

Gledao jednu švapsku reportažu sredinom 2000tih. Intervjuišu avganistanca kojeg obučavaju omerikens. Kune se u državu i precednika i omerikens. Za pola godine ga intervjuišu opet kao talibanskog komandira. Pitaju ga o "prošlosti" i izjavama prije pola godine. On im se smije.
U cijeloj Aziji je pristup omerikens prema ljudima bio apsolutno pogrešan. Ako ne od Koreje, od Vijetnama sigurno. Nisu omerikens sposobni ustrojiti okorjele kozop*ce kako oni misle da trebaju. Da im plešu kako omerikens sviraju. Nisu to glupi balkanci. Njima obitelj i pleme na prvom mjestu.

offline
  • Pridružio: 03 Jun 2016
  • Poruke: 1492

[quote="Ognjen D."]Gubici opreme Avganistanske vojske

"Odlican sajt, sa slikama opreme. Ogromni brojevi su u pitanju. "

Još neki dobar PVO sistem, i Talibanci če biti rešpektabilna vojna sila. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Kolko ja znam u obuku i opremanje ovih kozjep..a išlo oko 830 milijardi dolara u 20 godina.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2019
  • Poruke: 1994

@ renoje, nije 830 mlrd nego je 85 mlrd USD sprđeno za obuku, opremu i troškove ANA od 2001.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39638

Munir Ahmad Farhad, portparol guvernera u severnoj provinciji Balkh, rekao je da su talibani napali grad iz nekoliko smerova. Za sada nema informacija o žrtvama, piše AP.

Avganistanski predsednik Ashraf Ghani odletio je u sredu u Mazar-e Šarif kako bi organizovao obranu grada.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2019
  • Poruke: 1994

Dostum u Mazar-i-Šarifu


offline
  • Taso  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 28 Maj 2008
  • Poruke: 1065
  • Gde živiš: Terra Australis

PrintZip ::Dostum u Mazar-i-Šarifu[/url]

ima izvestaja da su Talibani usli u Mazar Sarif ali da se jos uvek vode borbe

Prema BBC-ju borbe se vode u centru maidan shahr-a....to je 45km od glavnog grada


offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Како се држи овај господин? У прошлоси је био кључни играч за превласт.

offline
  • Pridružio: 03 Jun 2016
  • Poruke: 1492

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Talibanci 11 kilometara od Kabula.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 977 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 7 sakrivenih i 926 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Blair, bounty hunters, brane2208, brundo65, BSD, burevestnik, deimos25, Desmond, Dogma21, goran.vvv, gost321, Haris, Igor Antonic, Ikica977, Jozo74, kaskadija, kljift, Kriglord, Laluvr, mat, mercedesamg, Miler88, mm1811, neko_drugi, niksa517, Obrenovic, Otto Grunf, Profesor_018, Pururin, rednap, redstar011, Rupert, S94, scimitar19, Shinobi, shiro, Sin Boskic, smuk, tomo2, Vanderx, vazduh, Velizar Laro, veljko82, šumar bk2