Rat Izrael-Hamas

280

Rat Izrael-Hamas

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Sastanak...

Citat:Head of Lebanon's Hezbollah, Nasrallah, meets Islamic Jihad chief Nakhala and Hamas deputy leader Al-Arouri.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Okt 2016
  • Poruke: 652

procesor ::Nekako se ne mogu oteti utisku da Izraelci jos uvijek nemaju plan sta i kako dalje ili ih je neko ukocio.Mobilisali su 300+ k ljudi koji sad stoje uglavnom .
Ucili od RU.



offline
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4725

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Sirene u središnjem Izraelu."

Hamas još uvjek u stanju da izpaljuje rakete. Iron Dome je vrlo uspješan i zbog toga jer "kačuše" imaju predvidljivu trajektoriju. Pa Iron Dome ne gadja one koje nisu "opasne". Pitanje šta bi bilo, da su te rakete bar djelimično navodene, pa bi u toku letenja nekoliko puta promnjenile pravac puta.

offline
  • Cufo  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 21 Feb 2012
  • Poruke: 940
  • Gde živiš: Whitecity

procesor ::Nekako se ne mogu oteti utisku da Izraelci jos uvijek nemaju plan sta i kako dalje ili ih je neko ukocio.Mobilisali su 300+ k ljudi koji sad stoje uglavnom .

Meni se čini da je u pitanju svesno odugovlačenje kako bi:

1. "spektakl" trajao
2. neki drugi igrači ušli pa da i njih reše o jednom trošku.

Nakon ovoga će verovatno Bliski istok da preformiraju sebi još pogodnije...

Čak i da se sve večeras smiri, kolektivni Islam je doživeo brutalan šamar čije će se posledice osećati dugoročno...

offline
  • Pridružio: 02 Jun 2013
  • Poruke: 3876

Izrealsko odlaganje je prevashodno vezano za SAD. SAD i njene instalacije su veoma ranjive, a u dometu su raznoraznih sistema kako raketa tako i dronova i videlo se da je u zadnjih nekoliko dana bilo na desetine napada kako raketama tako i dronovima. Zato je i naređena hitno prebacivanje i razmeštanja PVO kako bi se baze zaštitile.
A na to se nadovezuje HEZBOLAH...i sve ostalo, odno šta posle...

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7679

Glasine o Buku M2 u Libanu:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 15 Nov 2020
  • Poruke: 237

dragon986 ::Izrealsko odlaganje je prevashodno vezano za SAD. SAD i njene instalacije su veoma ranjive, a u dometu su raznoraznih sistema kako raketa tako i dronova i videlo se da je u zadnjih nekoliko dana bilo na desetine napada kako raketama tako i dronovima. Zato je i naređena hitno prebacivanje i razmeštanja PVO kako bi se baze zaštitile.
A na to se nadovezuje HEZBOLAH...i sve ostalo, odno šta posle...


Чекају да се све коцкице сложe. Једна од лекција Мосула била је да се не жури у урбану борбу.

Сажео сам тачке у наставку, али чланак је одлично читање ако имате времена.

Five Operational Lessons from the Battle for Mosul - [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

1. Немогуће је изоловати модеран град. Обим, мобилност и свеприсутни сајбер домен онемогућавају тактичку изолацију. Америчка доктрина сматра да је изолација урбаног циља неопходна за офанзивне операције и истовремено катастрофална у одбрани...... Поред тога, свеприсутна комуникациона технологија и медијска покривеност чине изолацију подједнако застрашујућом—ако не и немогућем. Иако модерна војска може ометати све комуникације, како би Сједињене Државе стратешки спречиле новинарство или размену информација од уста до уста?

2. У офанзиви, потешкоћа се повећава са трајањем и дубином. Фаза отварања је увек најлакша фаза нападача.

3. Нападачи губе иницијативу чим уђу у град. „напад или опсада“ је последњи слободан избор нападача. ..... Стратешка одлука о започињању непријатељстава обично је повезана са способношћу ангажовања снага које су супериорније у односу на војску која се брани.

4. Густи урбани терен побољшава војну одрживост.

5: Оперативни домет је пропорционалан подршци становништва. Локално становништво може конкретно да помогне или омета коришћење борбене моћи. На стратешком нивоу, заједничка доктрина првенствено предвиђа цивилно-војну интеракцију у информационом и когнитивном окружењу како би утицала на популарне ставове који обликују колективну акцију друштва у подршци једноj или другоj страни .

offline
  • Pridružio: 31 Mar 2020
  • Poruke: 176

Израел је синоћ извео оклопни напад на северни појас Газе, укључујући неколико главних борбених тенкова Меркава Марк лВ, оклопних багера Цатерпиллар Д9 и оклопних инжењерских возила Пума.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 20 Avg 2014
  • Poruke: 1157
  • Gde živiš: u međuvremenu

Песма навијача ФК Рајо,Казабланка (Мароко), са преводом



Поуздан индикатор стања у арапским друштвима генерално и посебно у односу на актуелну кризу на Блиском истоку.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828


Citat:The scale of destruction in the Gaza Strip as per Maxar satellite images.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1344 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 7 sakrivenih i 1257 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, 9k38, AleksSE, Asteker, Banovo Brdo, BasCelik, Baždaranac, Belac91, blatruc82, bojan313, Bubimir, Ciri1994, d29, debeli, Dejan_vw, Dekanovic, desmeki, Djokislav, dolinalima, dule10savic, Dungorth, duro1990duro, ElGenius, Ezbuck, Feller, Flanker-G, Georgius, Glavonja049, gregorxix, GveX, Hans Gajger, ILGromovnik, Incognito, Ivoo, Jester, Jomini, K-1A, Kaplar2, karevski, Koplje, kripo, lafa008, LostInSpaceandTime, Makarid, Medojed, milenko crazy north, Mićko, mnn2, moldway, Mrav Obrad, mrvica78, nekdo, nezavisni mislilac, Niki2024, Nomica, OKT, opt1, Orc, Pekman, RajkoB, repac, S-lash, SDsd, Sirius, skok, ss10, stegonosa, superwhy, Tihi86, Valter071, vathra, Vlada78, VNVK, Vojkan Petrovic, YFSS33, zdrebac, Zmaj Tolak, zorska, 2001, 79693