Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

109

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22267

Napisano: 03 Mar 2026 12:41

Koridor ::Sta kazu za ovo? Koja je ovo iranska raketa?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Neko je kacio video gdje 9 presretaca ide na jednu raketu i promasuje. Kazu da je neka sa sposobnoscu da mijenja pravac leta.


Tacka koja "igra" po ekranu je odbljesak. Ovde je raketa je isla +/- ravno, nije skretala ili manevrisala.

Dopuna: 03 Mar 2026 13:01

mercedesamg ::...Može li neki link/slika za to?
Ako se setim gde sam naleteo. Sad Znam da je iz istog nastao Pchela-1 BPL i da zbog toga ista ima resurs od samo 5 letova (jer je originalno trebala da iima samo jedan).



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Nov 2021
  • Poruke: 779

Iranci su do sada koristili rakete prve i druge generacije, uskoro ce poceti
da koriste trece i cetvrte generacije, izjava nekog iranskog generala u jednom
od predhodnih linkova. To znaci da ce rakete sa vise bg po prvi put da se odmjere sa patriitom i thaadom.

Najveca sreca za amere je sto rusi nemaju svoju verziju starlinka, zamislite
napad nekoliko stotina mlaznih stelt dronova, upravljanih preko starlinka
na NA i razarace, to bi bio masakr.



offline
  • Pridružio: 24 Nov 2015
  • Poruke: 96

bojank ::
To nije "blokiranje" nego lokalno (veoma lokalno) ometanje.


po onome sto nadjoh na internetima
Iranci nemaju samo Krasukha-4 koji je lokalni sa 300 km, imaju i Murmansk-BN od 2024.

A upravo u januaru je bilo gasenje starlink interneta u iranu, tacnije kazu okolina teherana je bila neupotrebljiva, a ostatak zemlje sa velikim smetnjama i starlink u tim uslovima postaje prakticno neupotrebljiv ako je u pokretu, sto im je bilo poznato iz Ukrajine

E to sad pisu zapadnjaci, sta je zaista ostaje da vidimo, to je igra macke i misa. Daleko da je sve crno belo - a nisam ekspert, daleko od toga

offline
  • Pridružio: 27 Sep 2023
  • Poruke: 70

mercedesamg ::Napisano: 03 Mar 2026 12:18
Može li neki link/slika za to?


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39632

Кинески радници који раде на изградњи небодера снимају последице иранских напада дроновима у Дубаију.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Последице напада на Тел Авив.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Pogođen Hermes 900 kod Isfahana
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Lansiranje raketa iz Libana ka Izraelu
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Коалиция Эпштейна снова наносит удары по Тегерану.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Okt 2021
  • Poruke: 696

Iranci pogodili skladista na terminalu koji je jedini van Horumuza, znaci nema nafte iz zaliva ovako ili onako

online
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7681

@dushan

Znam za tog, znam i za južnoafrički Kentron ARD10, ali me interesovao taj sovjetski.

Kaže Francuzi lete iznad UAE, da štite baze

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1721

Bice zanimljivo kad bude dosla na red obnova porusene infrastrukture
Do sad je bila praksa da seici, emiri i ostale velmoze placaju troskove izgradnje i odrzavanja silhih americkih baza po regionu
Dal ce placati i sad?
Steta koju trpe, svaki dan idu ogromne pare
Cela poenta placanja reketa amerima je bila da bi ih ovi branili, a odbranili su ih samo tako
Kad se utisaju PVO baterije ima da bude veselo

online
  • Pridružio: 19 Jun 2014
  • Poruke: 1413

Ono sto je doslo do mene, od coveka koji zivi i radi u Amanu (Jordan) je da je za razliku od napada u junu 2025, sada mnogo ozbiljnije i da su eksplozije mnogo mnogo jace. Njemu kuca podrhtava od eksplozija, a na 60+ km je od Izraela.

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1721

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kako bi voleo da ovu i celu tu njihovu dijasporu ekspresno deportuju nazad u Iran posle “oslobodjenja”
Pa da vidimo kako ce da uzivaju u svim slobodama

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1321 korisnika na forumu :: 103 registrovanih, 13 sakrivenih i 1205 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, _Rade, A.R.Chafee.Jr., AirSremac, aleph_one, aramis s, Avalon015, avijacija, Bbbggg1979, bigbear, bigvlada, blankspace, Bojan198527, bojcistv, Crazzer, darionis, dejanlule72, dekan.m, Despot Đurađ, DLazić, dozorni, Duh sa sekirom, dule10savic, dulleo, Dungorth, Duschi, Electron, ElGenius, Feller, fijufijukrozkapiju55, galijot, geo.dule, Georgius, GORDI, gost321, goxin, gregorxix, Helket, ikan, IQ116, ivan1973, Jablan, jackreacher011011, JimmyNapoli, JK, Još malo pa deda, karevski, kunktator, leptirleptir, lord sir giga, luka35, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, milenko crazy north, MiljanXD, milutin134, Mirage 2000N, Natuzzi, nebidrag, Nemanja Opalić, NorthWind, padamacki, Pegggio, pera bager, picknick, ping15, pirke96, pobeda, precan, probisic, proka89, promajauglavi, Radio operater, rakivan, Remain, repac, RiV, royst33, saki80, sap, Shinobi, Siti2, Spinosa, Srki98, TTN, Tvrtko I, USSVoyager, vaci, vargas, Veless, VJ, Vlad000, vuksa72, xAlex2, Yekaterinburg, YU-UKI, Zastava, zeka013, zmajbre, Zoran1959, zziko, 74