Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

621

Rat Izrael i SAD protiv Irana 2026

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113829


Citat:Iranian Fishermen Capture Second Israeli Orbiter Drone in Bushahr



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 3591

ovo gore ne moze biti orbiter.

po motoru i konstrukciji, pre bi rekao da je neki od iranskih dronova



online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27346
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Malopre pogledah - sat postojanja aktivnog nosača aviona košta do 250.000 dolara. Pucao - ne pucao. Samo da se vozi ka cilju. Skupa je to vožnja oko Rta dobre nade. Ima se, može se...glasači će platiti.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Платиће земље залива, као и обично у свим тим излетима америчким по БИ.

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3684
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Citat:Jedino sto je rat u Ukrajini dokazao je da flota bez misije i ogranizacione sposobnosti da radi na svojoj samozastiti (CMF) ima gubitke
Поштено говорећи један други рат је доказао и да флота са мисијом и са организационим способностима да ради на својој самозаштити такође има губитке, јер су некима ипак авиони са палубе падали у море кад су их сандалаши гађали балистичким ракетама. Иран се у првој фази рата готово искључиво концентрисао на копнене мете и ту је био узузетно успјешан, што не значи да се у наредној фази рат неће озбиљније пренијети и на море. Видјећемо тачно шта је Иран спремио као одговор на поморску блокаду.

offline
  • Pridružio: 08 Mar 2026
  • Poruke: 5

Sirius ::Malopre pogledah - sat postojanja aktivnog nosača aviona košta do 250.000 dolara. Pucao - ne pucao. Samo da se vozi ka cilju. Skupa je to vožnja oko Rta dobre nade. Ima se, može se...glasači će platiti.
Значи један дан вожње = 6 милиона $.
Обилазак значи продужавање од 10-15 дана. То је 60-90 мил. $.
И није нека пара, већи је буџет предсједника Републике Српске.

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2025
  • Poruke: 237

Sirius
Pa sta toliko kosta(6M dan), on ide na nuklrarni pogon, fosilno gorivo ne trosi(sto bi bila ogromna stavka), ima energiju skoro pa dzabe, nek na obroke, oko 5000 mornara ode 100000$ na sta ode ostalih 5.9M? 🫤
Jedino da racunaju i dnevnice/plate posade, al opet je puno.
Ili je to nacin da se izvuce jos novca iz budzeta...

offline
  • Pridružio: 10 Nov 2020
  • Poruke: 130

Kajzer Soze ::Cek cek
Oni stvarno salju borbenu grupu daleko duzim putem?!
US Navy?
Morao sam da guglam, stvarno je isao oko Afrike jbt

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Pa ovo je neverovatno
Ako su morali ovakve mere da sprovode da bi izbegli tamo neke Hute, pa sta oni planiraju da rade kad se zapuca sa Kinom?!!
Nije trolovanje, iskreno ovo nisam ocekivao
Ajde sto ne ulaze u Persijski zaliv, jasno, ali ovo kruzenje oko Afrike…


Nisu oni ovnovi niti supersila da bi bilo sta prepustali slucaju.Te kombinacije "ma nece valjda",su u nasem genu i slicnim nama.

offline
  • PHP Developer
  • Pridružio: 02 Okt 2005
  • Poruke: 136

Google AI je sumirao sta pise piše internetu.
Управљање ударном групом носача авиона америчке морнарице обично кошта између 6,5 и 8 милиона долара дневно. Ови свеобухватни дневни трошкови укључују плате особља за преко 6.000 чланова посаде, нуклеарно гориво, млазно гориво за авионе, одржавање, храну и операције пратећих бродова (разарача, крстарица и подморница).

Кључни фактори дневних оперативних трошкова:
Ударна група носача авиона (CSG): Бројка од 6,5–8 милиона долара обично се односи на целу ударну групу, а не само на сам носач авиона.
Особље: Са отприлике 5.000–6.700 чланова особља на броду (укључујући и ваздухопловно крило), трошкови везани за посаду су огромни.
Гориво и енергија: Нуклеарни реактори покрећу брод, али млазно гориво за авионе може премашити 350.000 долара у једном дану током операција високог темпа.
Одржавање: Одржавање и логистичка подршка за напредну технологију, као што је она на класи Џералд Р. Форд, су високи.

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2011
  • Poruke: 208

al tih 6 miliona kosta i u miru , sad se bar ima opravdanje na to trosenje , drugo to je nuklearno postrojenje i kad stoji trosi resurse , hrana ljudi su manji trosak

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1214 korisnika na forumu :: 67 registrovanih, 8 sakrivenih i 1139 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, 04bokibole, _Sale, bigvlada, bolenbgd, Centauro, cikadeda, Cirkon, comi, cyprus, Denaya, Dixtrix, Djokislav, Doca, Dorcolac, Dovla, drale12, famoso, Goxy1, ikan, jalos, JOntra, Jozo74, Kajzer Soze, kapela, komenski, Kriglord, krkalon, M74AB3, mainstream, maksi007, Manjane, MaschinenPistole, medaTT, mercedesamg, Milometer, N.e.m.a.nj.a., nelezele, nemkea71, panzerwaffe, Pero, pisac12, pobeda, precan, proka89, Radoslava, Radula, raketaš, Ray1973, repac, sap, sasovsky, Sirius, Srle993, stegonosa, tanakadzo, The_new_Statesman, tomo2, tritonus, troki1971, Vlada78, Vlado82, Vojkan Petrovic, XBMC, Yekaterinburg, zajcev1, Zimbabwe