|
Poslao: 16 Apr 2026 18:33
|
offline
- Milos1977
- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Mar 2017
- Poruke: 2310
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: ladro, Srb1346, dule10savic, celt, jarovitt, Vasilije Budović, Dolinc, havoc995, boro975, Mirage 2000N, Mcdado, Koce, Otto Grunf, IvanM1984
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
saputnik plavetnila ::
I režim u Rusiji je odavno izgubio efekat svojih izjava oko Ukrajine - kao i američki u Iranu, ali se rat u Ukrajini i dalje vodi i nastaviće se. Kao i ovaj sa Iranom, dakle ne postoje razlozi da se u ovom trenutku prekine na duže, a pogotovo da se završi. Pri tome, Rusija rat vodi zbog egzistencijalne pretnje, a Amerika zbog globalne nadmoći pa možemo da zamislimo koliko bi ga nemilosrdno vodila da joj je egzistencijalni i da joj je od drugih nametnut.
Razlika je u tome sto Putin razume šta se dešava i ne daje pet izjava ili pretnji na dan niti je to ikad radio. Ova dvojica, osim silnih pretnji i tvitova takodje ponavljaju da neće nikako da se upusrtaju u dug iscrpljujući rat. Dakle računaju na pretnje, strah, i bombe.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Apr 2026 18:46
|
offline
- Pridružio: 29 Dec 2011
- Poruke: 941
|
grenadir ::https://x.com/TankerTrackers/status/2044809945682485346 --- Trenutno se na Khargu puni troje tankera sa ukupnom zapreminom 5M barela nafte.. Do sad je po podacima TankerTrakera, prošlo "američku blokadu" oko 9M barela Iranske nafte ... Tako, da toliko o strašnoj blokadi posebno izabrane mornarice .. Ili uopšte ne vrše blokadu ili je ista bušna kao švajcarski sir...
Izgleda da blokadu vrše samo u medijskim izjavama. U praksi tankeri koje Iran propusti odlaze prema svojim destinacijama.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Apr 2026 20:30
|
offline
- Milos1977
- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Mar 2017
- Poruke: 2310
|
Tramp danas:
- Ako je ovaj čovek pri sebi .. .. Ej, ..Iran se složio DA VRATI nuklearni materija...
Citat:Predsednik Donald Tramp je u četvrtak izjavio da je Iran pristao da se odrekne nuklearnog oružja i da vrati materijal zakopan duboko pod zemljom nakon nedavne američke vojne akcije, opisujući taj razvoj događaja kao značajan korak napred u sukobu sa visokim ulozima.
Obraćajući se novinarima pre odlaska za Las Vegas, Tramp je takođe potvrdio da se Iran „složio“ da nacija neće imati nuklearno oružje i to veoma „snažno“.
„Najvažnije je da se pobrinemo da Iran nema nuklearno oružje, jer ako ga imaju, ako želite da razgovarate o problemima, imali biste probleme“, rekao je predsednik.
„Veoma je važno da Iran nema nuklearno oružje i da su se složili sa tim. Iran je pristao na to, i to su se složili veoma snažno.“
„Složili su se da nam vrate nuklearnu prašinu koja je duboko pod zemljom zbog napada koji smo izvršili bombarderima B-2. Dakle, imamo mnogo dogovora sa Iranom i mislim da će se nešto desiti.“
Tramp je takođe izjavio da je to „veoma pozitivna, veoma komplikovana tema“.
„Ne mislim da čekamo. Mislim da se krećemo veoma brzo. Moglo bi se desiti prilično brzo“, potvrdio je.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Apr 2026 21:25
|
offline
- lord sir giga

- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Dec 2009
- Poruke: 2430
- Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......
|
Nije mi jasno sta se podrazumeva pod nuklearnom prasinom. I to je izjavio pretsednik nuklearne sile sa jos jednom nuklearnom silom koji su zajedno napali ne nuklearnu silu zbog nuklearne prasine koja kada se sakupi valjda Iranski naucnici tu nuklearnu prasinu mogu da obogate i naprave nuklearne sta vec i postanu nuklearna sila.
Pa ovoga nema ni u Crtanim filmovima.
Ja sam totalno iznenadjen ko i kakvi likovi vode drzave, da se bivsi pretsednici koji su ranije bili drzavnici okrecu u grobu ko ventilatori na maksimumu broja obrtaja.
Umesto da su pare koje su potrosili na bombardovanje i svo oruzje i orudje koje su izgubili upumpaju u taj Iran i od njih naprave kapitalisticku zemlju ( niko ne bi razmisljao o verskom fanatizmu i oruzju za masovno unistenje pogotovu ne o nukearnoj prasini i slicnim stvarima.
Da im ameri sagrade nuklearnu elektranu i odrzavaju da podele troskove pola pola i lepo jednima lepo drugima da kupuju naftu od irana a za uzvrat prodaju iranu radare i patriot i nesto defanzivnog oruzja medicinsku opremu i materijal i slicne potrepstine da ljudi u iranu pocnu bolje da zive.
Isto vazi i za izraelce i za druge aman saradjujte jedni s drugima bice vam lakse
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Apr 2026 21:35
|
offline
- Pridružio: 16 Jan 2026
- Poruke: 32
|
Trump lupeta pa lupeta, nista novo. Nije prijatno kad je na celu takve sile ogranicen lik, ali ne treba njegovo izjave shvatati doslovno i cuditi se manjku logike. Iz njegovih izjava moze se stosta drugo zakljuciti.
Vidljivo je da ni on, a ni zalizani "krstas" nemaju pojma gde udaraju. Ono sto je jezivo, a to je plicak americke duboke drzave. Gde su svi ti silni vladari iz senke? Ja ne mogu verovati da niko ne kontrolise ove ludake? Ako je americka duboka drzava spala na Petera Tiela, Palantir i AIPAC druzinu bojim se da nam se ne pise dobro. To su sve ludaci jos veceg kalibra...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Apr 2026 22:30
|
offline
- Milos1977
- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Mar 2017
- Poruke: 2310
|
Trump toliko lupeta da vise skoro niko ni ne prenosi njegove LAŽI. Nijedne vesti osim njegovog Fox News nisu prenele izjavu da je Iran danas pristao da preda nuklearni materijal Amerima, i da se odriču nuklearnog oruzija!
A on nek nastavi da lupeta izmišljene vesti jer očigledno jedini razlog zašto to radi svaki dan je da zadovoljava samog sebe! Tip nikad srećniji nije nego kad je pred mikrofonom i lupeta štogod ljudima koji žele da čuju i prenesu dalje. Nema tu dubine ni milimetar, a efekat kao vojno politička strategija se rapidno gasi. Zato je tako nasmejan zadnjih dana.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Apr 2026 06:57
|
offline
- Pridružio: 09 Okt 2015
- Poruke: 155
|
Milos1977 ::Trump toliko lupeta da vise skoro niko ni ne prenosi njegove LAŽI. Nijedne vesti osim njegovog Fox News nisu prenele izjavu da je Iran danas pristao da preda nuklearni materijal Amerima, i da se odriču nuklearnog oruzija!
Pogledaj tu i tamo njihovu burzu, pa ces vidjeti da su ove vojne izjave usklađene s njom. Problem je jos veci jer su i vojne akcije usklađene s njom. Onda ti nece izgledati besmisleno, mislim je besmisleno ako gledas da rat nebi trebao ovisiti o takvim stvarima.Ova izjava je za jednokratnu upotrebu da se izdrzi do kraja petka, a onda ce se slijedeci tjedan vidjeti kakav je situacija i smisljati opet sta i kako..to je sta oni kazu i pitaju se s vremena na vrijeme, da li je poceo slabiti tkz. impact of Trump speach..Usput gotovo sam siguran da ce prenjeti barem financijski mediji, pa cak i CNN itd., pricekaj da pocnu mesetariti danas..ako je izjava istinita, e onda je to drugi par rukava..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Apr 2026 07:02
|
offline
- Cigi

- Legendarni građanin
- Pridružio: 05 Jan 2011
- Poruke: 3024
- Gde živiš: Novo mesto
|
Belgium seizes arms shipment sent from Britain to Israel
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:The consignments left Britain on 23 March and were siezed at Liege airport in Belgium on 24 March.
They were searched by a specialised engineer who found "fire control systems and spare parts for military aircraft", which had not been properly declared.
Belgian authorities reportedly opened a criminal investigation into the affair but have declined to name the firms involved in the complaint.
Citat:Another Belgian government spokesperson told Declassified: "No transit licence request was issued; if it had been, it would have been refused."
Englezi nisu prijavili tranzit vojne opreme kroz Belgiju za Izrael.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Apr 2026 07:39
|
offline
- Pridružio: 30 Sep 2009
- Poruke: 441
|
Nosac Dzerald Ford na ulazu u Suec pocetkom sledece sedmice juzno od Irana u Arapskom moru ce biti 5 U.S. Navy strike groups Linkoln, Bus, Ford, Tripoli i Bokser
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Apr 2026 07:58
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16551
|
- 15Ovo se svidja korisnicima: Panter, ladro, mkukoleca, aleph_one, Srb1346, Ne doznajem se u oružje, bojank, Levi, Koce, Solunac na steroidima, celt, Bubimir, kunktator, Plavi Jadran, KizJ
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ако Американци покушају да држе још на положају УСС Форд и УСС Линколн, то ће прво да изазове њихово дуже одржавање које им већ касни, а самим тим ће и да направи хаос у плану одржавања у бродоградилиштима која се већ муче.
Како би сад имали некакав краткотрајни добитак, на дужи период ће значајно да ослабе своје способности.
Чине се да са овом интервеницијом нису припремили План Б, и да сад иду са All-In, иако им нису неке карте...
|
|
|
|
|
|