|
Poslao: 01 Jun 2017 21:42
|
offline
- powSrb
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Mar 2015
- Poruke: 9466
|
Ево неки од разлога зашто немају тенкове.
Citat:Among the major arguments made by those against having tanks are the following:
- the country's terrain is not tank-friendly due to being an archipelago without a continuous land formation between all major islands;
- the country's main islands, Luzon and Mindanao, are also not tank-friendly due to mountain ranges or impassable hilly and jungle terrain;
- the existing infrastructure is in poor condition, especially bridges in the rural area, and were not designed to accommodate tanks;
- the time of tanks is declining with the introduction of anti-tank missiles and cheaper armored fighting vehicles that are capable of killing tanks;
- tanks are expensive to acquire, maintain, and operate.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2017 22:03
|
offline
- dobri covek

- Legendarni građanin
- Pridružio: 06 Nov 2010
- Poruke: 11628
- Gde živiš: Vranje
|
Filipini nisu Sirija, gde ima prostora da se tenk upotrebi. A njemu treba par kilometara čistog terena da bi gadjao iz relativne sigurnosti. U džungli toga nema. Putevi su kratki, preko brda ima mnogo krivina, objekata na putu bogom danih da se poruše i naprave prepreku. I dok u pustinji tenkovi mogu da se razviju, ovde bi stojali na putu i bili laka meta, čak i za ručno PO oružje.
Otuda odluka vlasti da nemaju tenkove. Plus, računali su na amer'kenjce da će ih braniti...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2017 22:04
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2013
- Poruke: 3112
|
Stižu pojačanja. Kad se nema tenkova, onda daj šta se ima.
A ovaj se lepo provoza po Maraviju. Dosta veliko mesto sa puno uskih ulica.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2017 22:12
|
offline
- dobri covek

- Legendarni građanin
- Pridružio: 06 Nov 2010
- Poruke: 11628
- Gde živiš: Vranje
|
Malo slika i video radova pokupljenih ko zna otkuda, a vezanih za eksploziju u Manili
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2017 22:18
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39673
|
Imjau FV101 škorpion [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2017 22:37
|
offline
- mushroom

- Legendarni građanin
- ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
- Pridružio: 29 Jul 2014
- Poruke: 4541
|
Cekam komentar:"Ih kako bi ovde praga zarila i palila!"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2017 22:49
|
offline
- mushroom

- Legendarni građanin
- ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
- Pridružio: 29 Jul 2014
- Poruke: 4541
|
Napisano: 01 Jun 2017 23:48
Ajde sad ozbiljno, u ovakvim budzacima najvise iskustva imaju B.O.P.E sa njihovim favelama. Hebi ga, ovde sve izgradjeno navrat-nanos, mnogo zajebano za bilo kakvu borbu. Milisekund nepaznje i skinu te ko vrapca. Drugo, na ovom drugom snimku koji je postavio ikan, pa ovo je raj za improvizovane bombe! Strokavo, puno djubreta, za miniranje milina!
Dopuna: 01 Jun 2017 23:49
radionica1 ::djox ::
Sta je na ledjima, izgleda kao kanister za vodu ?
Upravo to, samo sto ga zovu kamilja grba
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jun 2017 23:01
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2013
- Poruke: 3112
|
Od 1:05 lepo, slikovito, kako je počelo i dokle se stiglo
A ovo je pre godinu i po dana
Eto, sad im se pruža prilika da im *&%$#*
Da li će na Filipinima biti jagma za devicama kao u Siriji, zavisiće od brzine kojom će se ovo okončati u Maraviju.
140.000 izbeglica iz Maravija, za sad
Citat:Population (2015 census)[3]
• Total 201,785
onda fali još 60.000 stanovnika
|
|
|
|
|
|