|
Poslao: 25 Jan 2018 00:13
|
offline
- mushroom

- Legendarni građanin
- ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
- Pridružio: 29 Jul 2014
- Poruke: 4541
|
JOntra ::To zavisi iz kog ugla gledas na stvari.
Za Tursku oni su agresori jer pomazu teroriste na Tursku teritoriju.
Za Sirijce su pomagaci Americko/Turskih agresora iliti agresor.
Druga je poenta, kakvi su to idioti da ovaku ugrozavaju civile....
Da te ispravim, za Sirijce je udario agresor na agresora
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Jan 2018 00:24
|
offline
- Pridružio: 23 Maj 2015
- Poruke: 440
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: radicr, radionica1, novator, Jezekijel, Panter, vukovi, Lieutenant, Wrangler, Drug Platov, ssekir75, MiG-29M2, upitnik
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
кенанјоз, досађујеш више са тим "саа је баш глупа, куд уђоше руси". не зато што саа није безгрешна,што је опште познато, већ зато што ти апсолутно сваку прилику користиш да нам објасниш како је саа неспособна и како је штета што терористи немају авијацију.
а колико би нека друга просечна земља/армија издржала најезду терориста свих врста са свих страна света наоружану тововима и модерним наоружањем својих савезника? па чекај сирија нема право на савезнике а терористи имају право на доставу најсавременијег наоружања, сателитске снимке ? да ли ти стварно верујеш да се овај рат води тако што саа намерно дотера тенк негде, терористи су баш ту случајно, имају баш тов случајно, пале камеру и снимају филм који ти после гледаш и дивиш се како је саа наивна, ал ето извукоше их руси јер товџије немају авијацију ?
а и ту си се зезнуо тј прећуткујеш истину. терористи имају авијацију. сирија је небројено пута била гађана од стране терористичких савезника , дакле по њој је дејствовала авијација, па чак и томахавк ракете. зашто то да се прећуткује ? можеш то звати "маслинова гранчица" "инцидент" или штагод ал то је у пракси ракетни или авио удар. као што је и дељење крофни по мајдану био државни удар. терористима су у службу стављали или стављају своје авијације - турци, израелци и наравно амери . мало ли је ? не бих ја потценио армије тих земаља. а терористи ? па ништа, испушили су од те "неспособне" саа и њихових савезника. кмек.
разумем ја да ти радиш свој посао али почињеш да губиш конце. на све то си рекао "на сву срећу што су дошли руси" а убеђен сам да је то био јако болан дан за тебе.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Jan 2018 01:10
|
offline
- Pridružio: 01 Okt 2012
- Poruke: 4062
|
Citat:Kad spominjem vuka, turski naziv je Kurt, dok za kurde pišu Kürt. Ako malo pobrkamo izgovor ispada da su Kurdi vučji narod. Možda to ima veze s onim da oni žive u planinama i sl.
a da ne pobrkamo izgovor?
turci smatraju da su postali od vukova
a kurdi nemaju veze za kurt-ima
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Jan 2018 01:15
|
offline
- Pridružio: 12 Okt 2015
- Poruke: 1950
|
Karalic ::
Kad mi bošnjaci kažu ponekad u raspravi "ovo je bosna ako ti se nesvidja idi u Srbiju" a ja njima odgovorima i "ovo je Republika Srpska ako ti se nesvidja odveslaj i ti iz Neuma za Tursku"
Sve bošnjaci opjevali
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Jan 2018 01:22
|
offline
- Pridružio: 21 Jan 2018
- Poruke: 817
|
ok ::
U pitanju su kopije odora vojnika što bi ti rekao Turkijaca ali prvenstveno od Turaka Seldzuka pa do njihovih ogranaka u maloj aziji gde je nastavila dinstija Osmanlija ,TE očigledno mašta o minulim vremenima carstva !
Možda bi najbolji odgovor dali povjesničari starog vijeka...iako skrećemo lagano u off.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:These range from the great Hunnic empire founded around 200 BC though to the Seljuk empire, the Mughal empire, and right up to the Ottoman empire that was dissolved in the 1920s with the foundation of the modern Turkish republic.
Na primjer ovdje se prilažu, pa zapravo čak i svojataju Huni i Moguli za koje nisam baš siguran da su turkijskog porijekla
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Jan 2018 01:40
|
offline
- Pridružio: 12 Okt 2015
- Poruke: 1950
|
WS2 ::Citat:Kad spominjem vuka, turski naziv je Kurt, dok za kurde pišu Kürt. Ako malo pobrkamo izgovor ispada da su Kurdi vučji narod. Možda to ima veze s onim da oni žive u planinama i sl.
a da ne pobrkamo izgovor?
turci smatraju da su postali od vukova
a kurdi nemaju veze za kurt-ima
A što se tiče vukova, svaka nacija se u svojim imenima i prezimenima poistovjećuje sa ovim mogao bih reći mitskim životinjama, to je teško odrediti, mnoge su porodice prema tim životinjama /zvjerima koje odišu snagom i jedinstvom uzimale prezimena i imena, računajući da će imati istu snagu/ jedinstvo, tako da Vukovići, Vučkovići ,Vujovići, Vukajlovići, naspram poturčenih Srba koji su imali slična przimena ali ista prveli na Turski Kurtovići, Kurtalići i sl.
Pa postoji još vučijih naroda i u Americi, Njemačkoj sa przimenom Wolf, ili Ruski sa Volk i sl.
|
|
|
|
|
|