Rat u Siriji od 2020 ------->

2

Rat u Siriji od 2020 ------->

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39716



SYRIAN ARMY REPELS MILITANTS ATTACK IN SOUTHEAST IDLIB, DESTROYS MANY VEHICLES
Video Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39716



offline
  • 187 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 02 Feb 2017
  • Poruke: 2213

Ovi se bas ispucali nije samo za kameru.

SVBIED napad

link

Ova grupa lijevo je imala srecu sto je terorista isao na tenk,desetak metara u lijevo i sve bi ih pokosio.

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6375
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Руси у Сирији, солидан спот.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39716





SYRIAN ARMY AND ALLIES RESUME STRIKES ON SOUTHEAST IDLIB (VIDEOS)


offline
  • 187 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 02 Feb 2017
  • Poruke: 2213

pein ::



Ove uzbekistance i turkmene su vec istresli iz gaca prije par dana.Lijepo se vidi na snimku a ima i slika unistene bas ove tehnike, nisu slavno prosli .Masala .
Turci im izgleda doturili ova neprobojna stakla sto kace na kamionete.

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2016
  • Poruke: 810

radicr ::Jutros teroristi napali SAA sa dva SVBIED na jugoistoku Idliba, borbe se vode kod al Tah. Koriste lose vrijeme, a neko je pisao da im je stiglo pojacanje od preko hiljadu ljudi Hamza divizije ili nesto tako

Kvalitetna analiza samog napada dzihadista:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ukratko, vojnici SAA su se uspanicili kada su videli improvizovani T 62 i krenula je bezanija, sto se vidi na ovom snimku:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Nakon toga je improvizovani T62(uz pomoc jos jednog imp T 55 sa ralicom) lagano ocistio zemljane barikade i PT mine improvizovanom ralicom i nastavio dalje... nakon par stotina metara je dobio direktan pogodak od SAA tenka, a kasnije i zarobljen od SAA (vidi se na ANNA snimku):

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Iz krajnje nepoznatog razloga se tenk SAA vraca na pocetnu poziciju, a dzihadisti salju 2 SVBIEDa (auto bombe), koji lagano prolaze(jer je impr. T 62 ocistio prepreke i PT mine) i eksplodiraju na pozicijama SAA:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Drugi krak dzihadistickog napada(ovi sa imp. dzipovima) lose prolazi, 1 nalece na PT minu, drugi se zaglavljuje u blatu (to se sve vidi na novom ANNA snimku).
Ocigledno da je ovde nedostatak imp T62 koji bi rascistio mine i barikade bio presudan.

Uglavnom, PT mine i zemljane barikade vise nisu dovoljne....

Ova 2 auto bombe ne bi stigle do svojih ciljeva da je improvizovani T62 unisten na vreme...
buduci da je lose vreme trenutno, postoje 2 ocije:

RPG i IED (jos bolje EPF, koji su koristili iracki pobunjenici)...
jedan RPG je mogao da zaustavi imp. T62( i T55) i time znatno smanji gubitke SAA (kao sto se na snimku vidi, udarni talas je dokacio 20+ pripadnika SAA na otvorenom).

To sto dzihadisti navode napad dronom(ne samo ovaj, nego i ostale) i njime dojavljuju ovima u vozilima i auto bombama gde su mete, je vec poseban i dosta komplikovaniji problem...

offline
  • Pridružio: 23 Okt 2019
  • Poruke: 340

Na zalost , ocito je da se na edukaciji i opremanju kod dzihadista radi znatno ozbiljnije nego kod Asadovih snaga ...
Ne samo u materijalno - tehnickom smislu .
Ipak treba imati u vidu da su dzihadistima na raspolaganju sva znanja , iskustvo i oprema koje poseduje NATO koalicija , a kod Asada je taj izbor znatno suzeniji ....sto ih ni u kom slucaju ne opravdava za neke toliko ocite propuste ...

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Jadna SAA ona ima samo ruska, iranska, Hezbolahova i sopstvena iskustva.
To sto Kenanjoz ima naviku da svaku minornu akciju dzihadista predstavi ko da su osvojili Damask, ne treba uzimati za ozbiljno.

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2016
  • Poruke: 810

@A.R.Chafee.Jr.

Ako imas neki zamerku ili komentar na analizu napada dzihadista, slobodno je iznesi.

A sa klinackim prozivanjem me zaobidji, sem ako nemas manje od 18 godina, onda je sve u redu.

@Huawei

U ovom slucaju su se prilagodili situaciji, sada je SAA na potezu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 933 korisnika na forumu :: 119 registrovanih, 10 sakrivenih i 804 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, A.R.Chafee.Jr., Abebe Bikila, airsuba, ALEXV, amaterSRB, Andrija357, Ares12356, avijacija, Battlehammer, Baždaranac, Bobrock1, boj.an, bokicacar, borya90, boxbole, BOXRR, branko7, branko87, brkan1, brufen, Burovnyak, Car89, carinko, chichabg, Chileee, cifra, Ciri1994, Comyymoc, Daba75, Dare, dd201176, dekan.m, Deki Duga Devetka, denisnapast2015, Despot Đurađ, Df410, Djole3621, Dragon Order, dunavzed, dusanobr, Dzoni70, Džekson, eagle.rs, ekipo26, ElGenius, feanor, free, Frunze, ginjica, Glavonja049, Gosha101980, goxin, howyesno, Hyde, ivan1973, Jaxupa, Jeremiah, Kajzer Soze, kinderpingvin, knutveliki, komenski, komsija1, Kozi-RS, Krusarac, LeGrandCharles, lord sir giga, Lucije Kvint, M74AB3, Maki1981, Marko Marković, marko.markovic, markolopin, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, miki kv, Mile14, milenko crazy north, Miler88, milimoj, Milos ZA, Moldovan, nebkv, nebojsag, nenad81, Nikola9223, OgnjenMitric, oldtimer, Orc, panonski mornar, peho_atropin, Petar888, ping15, PlayerOne, pristinski korpus, proka89, raf87, royst33, samo_srpski, Savantije, Siti2, sonico, Spinosa, stefan95, stegonosa, stibium51, Tumansky, vaci, Vanderx, VJ, Vlad000, Vladko, Walter Kurtz, wolverined4, Xland, yiyi, Zmaj Tolak, Zoran1959