|
Poslao: 23 Avg 2021 11:33
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39638
|
Ameri oborili iransku BPL iznad istočne Sirije tačnije iznad al Omar naftnih polja
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Avg 2021 13:24
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Oluj2.1 ::Ako je to isti napad, dve su pale od elektronskog ometanja i nisu detonirale.
čitam ja danas neki članak na RBTH o Panciru SM1, kaže - usavršili smo ga primjenom iskustava iz sirijskog rata.
Masovno ovdje kukaju kako prolaze nekažnjeno izraelski napadi, ne valja S300, S400, Pancir, Buk, Krasuha, Avtobaza. Ma veliko je pitanje jel to sve skupa uopće ičemu i služi.
A kad malo razmislim, Izraelci godinama besplatno šalju skupe mete u obliku stvarne municije, za testiranje svih tih sistema. Dakle najrealnija moguća simulacija.
Sa svakim valom izraelskih raketa, Rusi rafiniraju i perfekcioniraju svoje sisteme, a u stvari mlateći gloginje tuđim.
A da su prvoga dana srušili koji F16, ništa od te prilike ne bi bilo.
To je Rusima strateški interes i to je vrlo realna mogućnost.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Avg 2021 13:28
|
offline
- Apok

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2539
- Gde živiš: Beograd
|
Па и јесте био срушен на почетку Ф16.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Avg 2021 13:57
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Apok ::Па и јесте био срушен на почетку Ф16.
pa to su srušili sami Sirijci sa S200, kojeg su od prije imali
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Avg 2021 22:05
|
offline
- Pridružio: 29 Apr 2017
- Poruke: 640
|
Ne znam, da li nije bio oboren Nevom, ali otkad su srušili onaj F-16I, izraelci više ne ulaze u sirski vazdušni prostor, nego napadaju iz Livana ili Jordana.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 25 Avg 2021 21:38
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39638
|
На северо-востоке Сирии участились случаи противостояния местных жителей военным патрулям США.
Источник: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Avg 2021 21:40
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39638
|
Opet ih k,urdi malo gađali sa POVR u [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|