Rat u Ukrajini - 2017, 2018, 2019, 2020, 2021. godina

50

Rat u Ukrajini - 2017, 2018, 2019, 2020, 2021. godina

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 19867

65-й ракетно-артиллерийский арсенал в Балаклее - самый большой на Украине
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Коррупция в зоне АТО: За сколько можно "решить вопрос" с пересечением "границы"
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37435

Deki prezentovao svoju knjigu u Donjecku. Zagrljaj



Легендарный сербский доброволец, снайпер Деян Берич (позывной Деки) презентовал в Донецке свою новую книгу «Когда мёртвые заговорят», посвященную войне в Сербии и НАТОвским бомбардировкам Югославии.
Источник: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 20 Avg 2005
  • Poruke: 545

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Слике складишта док је био читав

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7311

flash12 ::Ovakvi dogadjaji podsete koliko je lako organizovati sabotaze Ukrajincima, totalno ih osakatiti za rat. Ovo bi uspesno mogla da izvede i grupica lokalnih partizana, a kamoli tajno ubacen odred specnaza. Pogotovo ako se uzme u obzir da je citava Ukrajina jedna divljina gde vlada korupcija i zakon 'ko mi da vise'. Kao stvoreno za tumaranje saboterskih odreda i atentatora koji bi bez ikakvih poteskoca osakatili vojno-politicke sposobnosti Ukrajine. A opet, takve stvari se ne desavaju. Jos 2014. ocekivao sam da krene talas atentata (kakav smo videli u Donbasu nazalost...) protiv kljucnih ekstremnih vodja Majdana, da do rasplamsavanja rata svi oni budu u grobovima a Majdan osakacen u kolevci. Kad je rat krenuo, ocekivao sam da ovako kao sada eksplodiraju skladista sirom Ukrajine. Nista od toga se nije desilo, a glavu dajem da ruske sluzbe imaju sposobnost, lokalne informante i prigodnost terena da izvedu svaki atentat ili sabotazu na tlu Ukrajine.

I koga da atentiraju? Kurtu i Murtu. Njima čak i ne moraju da otežavaju vladanje, dovoljno im je Ukrajina sama teška. Da su trebali Janukoviča da stave pod svoje i da razbiju "Majdan" to da. To izrazito da. No možda su imali neke druge kombinacije. Rusima možda antiruski cirkus u Ukrajini odgovara jer im daje povod i priliku da od Ukrajine otkinu ono što im treba, poput Krima, a odbace ono što bi im bio trošak i što nije neophodno. Nisam upućen u dešavanja u Ukrajini ali Rusima kao da je falilo mehanizama u predratnoj Ukrajini da zadovolje svoje prohtjeve.
Inače sami ključni ekstremisti "Majdana" su osobe u koje malo ko može da ima neko povjerenje - sa same ukrajinske strane. Ko zna koliko je njih u trgovini sa Rusima ili podložno takvim trgovinama. Što bi ih Rusi mijenjali!?

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7311

Bio je Jacenjuk na BBC i satro ga je Englez novinar. Kao da mu je neko sa "zapadne strane" dao odriješene ruke da brifinguje Jacenjuka o stvarnom stanju stvari. A zacrvenjeli Jacenjuk odgovara frazama koje su tako glupo zvučale, vjerovatno i samom Jacenjuku. Ono što je problematično jeste što je Jacenjuk spreman da gura rat u Ukrajini do beskonačnosti. Te brani Evropu, te suprostavlja se Rusima, te ovo, te ono, te pomoć sa Zapada, te zanovljena ukrajinska vojska, a pita ga novinar šta o tome misle očevi i majke poginulih i onih koje Jacenjuk šalje na taj put - nema baš sažaljenja oko toga kod Jacenjuka.
Još mu novinar kaže, vaš sukob je za evropu i zapad kao i svi ostali sukobi.

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 19867


Лента новостей на "Новороссия ТВ" 25 марта 2017 года


Презентация книги Деки

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2015
  • Poruke: 1003

Koliko ukrajinske vlasti umanjuju broj poginulih vojnika OSU u javnosti

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37435

Под Краматорском потерпел крушение военный вертолет Ми-2 вооруженных сил Украины, передает пресс-служба военного ведомства страны.
Источник: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Apr 2014
  • Poruke: 2147

У Донбасу пао војни хеликоптер

Украјински војни хеликоптер Ми-2В пао је у подручју насеља Малиновке, недалеко од Краматорска (Доњецка област), посада је погинула, саопштила је прес-служба Министарства одбране Украјине.
Citat:„Према једној прелиминарној верзији, пад летелице се десио за време судара са далеководом. У току је истрага узрока авијационе несреће и евакуација погинулих чланова посаде. На месту пада хеликоптера се налазе дежурне спасилачке снаге и група официра за антитерористичке операције“, наводи се у саопштењу, објављеном на сајту војног ресора Украјине.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 19867


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1830 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 15 sakrivenih i 1721 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3847 - dana 22 Okt 2025 11:34

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 9191vs, A.R.Chafee.Jr., Alexandar-1973, ALEXV, Bbbggg1979, belov, Bobrock1, boromir, BORUTUS, Bosnjo, bunker, cifra, croato, DalmatinacMF, dejan.7951, Dekanovic, Denaya, dj.ape, Dogma21, Dolinc, drpera, Drugard72, dushan, feanor, fijufijukrozkapiju55, FOX, gale48, gasha, GeoM, goran.vvv, GveX, ivan_8282, jarovitt, K a s p e r, K2, Kajzer Soze, Kobrim, koko19, kovacicbozo, kuntakinte, laganini123, Lieutenant, Lotus, milanovic, milutin134, MiroslavD, mist-mist, Mzee, narandzasti, nekdo, Nemanja Simovic, nemkea71, Neutral-M, Niki2024, niksa517, nobutado, opt1, Peruta, pinci01, ping15, precan, Pururin, raketaš, raptorsi, RileHerc, S2M, SDsd, Shadows1, slowhand, Srle993, starlights, synergia, tajvankanasta, Tanasko95, tesa, tooooom, Trpe Grozni, tuf, Tvrtko I, User98, V-98, vathra, VBoss, Velički, vensla, VJ, vjetar, vladd, Wehicle, zeka013, Zoran1959, Čivi, 800077