|
Poslao: 11 Okt 2022 13:52
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3410
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
@S2M
Da je ovo deo nekog plana koji je postojao krajem februara već bi ovo videli. Kad se bes istroši, kad se proceni da je među rajom ponovo podignut moral najverovatnije će se smanjiti sve ovo na stari nivo. Ukrajina samo treba da izdrži, a ne izgleda da će kleknuti pred Kremljom, i počeće preispitivanje da li je dobit veća od štete u samom sistemu vlasti. Kako je počelo ovo tako će se i smanjiti. Gromoglasno što je za propagandu važno.
Zato se slažem sa tobom. Ovo sad nema veze sa Ukrajinom već sa Rusijom. Zato se i tako gromoglasno priča o tim napadima. Ovo je poruka za unutrašnju potrebu. Pokazati svojim podanicima da si sila i da te se verovatno boji Ukrajinac a tek kako da se čuva Rus koji je pri ruci. Vlast ima moć da udari i kad si daleko a ne pod rukom. Ovo su rakete koje šalje mnogo važniju poruku Rusima nego Ukrajincima. Oni sve ovo već znaju a i probali su udare početkom rata. Belorusima koji nisu na liniji vlasti ili ne gutaju bez preispitivanja sve servirano kako je sad isto mogu samo da zamislim. Nisam baš siguran da je držati saveznika strahom najbolji izbor ali još bolje što se mene tiče.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 13:55
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3115
- Gde živiš: Beograd
|
Сателитски снимци Кијева снимљени данас са свемирске летелице "LandSat-9".
На фотографијама се јасно види велики пожарни облак у зони ТЕ-6 на североистоку града Кијева.
Такође у кадру је видљив дим из подручја кијевске хидроелектране у Вишегороду.
Долази из два извора: са бране и са стране нафтних објеката у близини контроле станице.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 13:57
|
offline
- Pridružio: 02 Feb 2017
- Poruke: 2213
|
vranjanac29 ::Može i Yumco da šije, ako smo šili za NATO 1998 god.možemo i sada za Ruse.
I kod ruja je isto bilo na cijelom kavkazu i to sa ubojitim sredstvima ,nista novo niti ce promijeniti sta jer se neko tamo sjetio da zaradi koju kintu u ratu.
PS
Avijacija i PvO na istom mjestu nema sta da traze zajedno,vazi za sve vojske.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 14:00
|
offline
- Pridružio: 18 Nov 2017
- Poruke: 1444
|
To sto su rusi konacno raketovali ne opravdava drzanje njihove armije na kopnu. Ukrajincima su predali gomilu ispravnih i modernih orudja izgleda cesto bez borbe...a avijacije jos uvek u sustini nema. Vise leteli ukrajinci nego rusi. Navodjene bombe su ipak daleko jeftinije i sa vecom bojevom glavom od raketa za istu masu...odlican izbor bi bile bombe sa planiranjem (glide bombs)..jeftino i leti nekoliko 10km odbacivanjem sa velike visine (tipa sdb).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 14:01
|
offline
- Pridružio: 13 Maj 2022
- Poruke: 1097
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: Bubimir, ladro, Trinitron1, cavatina, Vatrogasaccc, GoranZemun, Panter, Joco Skljoco, Luka, Niske, djordje92sm, doklevise, Mlav
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Sim.a@
Јеси ли ти видео на снимцима шта се у Украјини дешава са онима који симпатишу Русију? А онда, јеси ли видео шта се дешава у Русији са онима који протестују или се декларишу против рата? Шта се дешава са Украјинцима у Русији? Или си сад дошао са Марса? Па ниси видео.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 14:03
|
offline
- bufanje

- Super građanin
- Pridružio: 10 Sep 2014
- Poruke: 1101
- Gde živiš: Republika Srpska
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ne znam da li je bilo. Ukrajinci naletili na minu i upali u zasjedu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 14:03
|
offline
- Mitraljeta
- Ugledni građanin
- Pridružio: 11 Mar 2018
- Poruke: 406
|
the zivotinja ::Ne moze. Pogledajte mapu. Treba preleteti pola Ukrajine ili celu do pojedinih gradova. Svako obaranje je izgubjen ( zarobljen ili mrtav pilot ). Ukratko nije u njihovoj mogucnosti cak i da im je po doktrini.
I tu se vracamo na pocetak ove SVO. Ako im nije po doktrini, bolje im je da brzo menjaju doktrinu.
the zivotinja ::Ako se ide samo na PVO, a koja je mobilna, ove kosilice su samo za fiksne mete...Cak ni Ameri ne bi mogli da tako lako napadnu PVO polozaj u dubini Ukrajine. Verovatno za jedan polozaj treba angazvoati 20-40ak aviona od avaksa, lovaca-pratnje, sead-zastite, bombardera itd.... Pa gde je izvidjanje, priprema, itd... ne ide se na slepo...Dakle samoubistvo...
Dobar deo tih stvari odradjuju BPL, sto u ulozi mamaca sto u ulozi platformi za izvidjanje u realnom vremenu.
the zivotinja ::Moje misljenje da jedio Ameri su sposobni za taako nesto, ali to makismalno po jedna meta na svaka 3 dana... i sa max avijacije po toj meti...
Ako mogu amerikanci, moguce je i za ruse, pogotovo ako pretenduju na mesto druge svetske sile.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 14:07
|
offline
- Kristian_KG
- Super građanin
- Pridružio: 14 Nov 2009
- Poruke: 1159
- Gde živiš: Kragujevac
|
Evo delimičnog 'odgovora' na pitanje koliko bi Rusija mogla imati Kalibr raketa.
Dobro se sećam da je pre 10ak godina na netu bila vest da rusija do 2020 planira napraviti 4000 krstarecih raketa Kalibr dugog dometa. To je bio razvojni plan OSRF 2010-2020 godine.
Znaci, dobro se secam tog broja od 4000. I to, ako se ne varam, bilo je navedeno da su te rakete strateska komponenta oruzanih snaga i po prioritetu odmah iza nuklearnog oruzija.
Ostaje pitanje koliko je napravljeno, odnosno pre svega koliko ih je potroseno
od početka SVO, a i koliko ih je napravljeno od početka SVO do sada.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2022 14:08
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3410
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
@draganl
Moći ćeš to porediti kad Ukrajina počne da ruši Moskvu (grad) npr. i kad njihova vojska uđe na teritoriju Rusije i kad pripoji delove Rusije sebi. Dotle su to različite priče. Rusija je agresor koji otkida delove teritorije i pripaja sebi od 2014. Kad takav rat počne onda počne i sve ostalo. Nažalost ali nije prvi a ni poslednji put. Ljudi tako rade a moral i pravda se dele posle rata i to prema tome ko je može deliti ili je pobedio.
|
|
|
|
|
|
|
|