Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

445

Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6802

@bojcistv
Ne prenose svi sve nego prenose uglavnom jedni ono što im paše,To sam i ja sinoć napisao.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Okt 2021
  • Poruke: 261

ruso ::Nisam saglasan sa tim da nisu u stanju da izvode kontranapade. Ne po citavom frontu, to sigurno nisu u stanju ali mogli bi na nekim pravcima da naprave ozbiljnu stetu.

Vec su sad sanse da se zauzme Kijev minimalne a da se okruzi sve su manje iz dana u dan. U slucaju da opet izgube Bucu i da budu odbaceni od Brovarija na zapadu to ce sigurno okoncati ideju o zauzimanju Kijeva a mogucnost stavljanja grada u obruc po meni ce biti skoro pa neostvariva.


Vise od polovine Ukrajine je slobodno, ceo zapad i mnogo vise, što ne dodju jedinice, ljudstvo i oprema odatle u pomoc opkoljenim jedinicama. Nema, nemaju sa cim, razbijeni su i cute u gradovima, ne znam ni sam sa kojim ciljem i sa kojim nadanjima su unutra, prosto za 20+ dana nije bilo nikakve kontraofanzive cak i kad su im prilike koliko toliko dozvoljavale da to urade.



offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

mercedesamg ::@HDMI
Ukrajina ostala bez saveznika? Izvini molim te, ko im onda šalje onolike tone naoružanja, ko se iz petnih žila trudi da i druge zemlje "motiviše" na to slanje naoružanja i raznorazne sankcije, ko im pomaže u propagandi? Ko im radi elektronsko izviđanje ako ne saveznik?

teško da bih nazvao Ameriku ukrajinskim saveznikom.
prije nemarnim gazdom.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

sremac983 ::У Чеченији је био ту негде нешто мало изнад један просек, али укупан...није се гледало да ли је или није текн угљенисан...
iznad 1%.... ili iznad 1 poginuli po tenku... ili iznad 1 preživjeli po tenku?

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2022
  • Poruke: 650

ZoranB. ::
Treći
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Ovo nije nikakav dokaz. Lice namjerno sakriveno, čvarak može napraviti bilo koja šnajderica itd... Najobičnija ukrajinska podvala.

offline
  • Pridružio: 20 Avg 2014
  • Poruke: 1157
  • Gde živiš: u međuvremenu

Ligavesh ::+ prevoznici, Nemačka

Ništa bolje nije u Španiji gde je otpočeo generlni štrajk prevoznika zbog visokih cena goriva.

U skladu sa tim, tamošnja američka ambasada daje saopštenje, pre nekoliko sati - Message to U.S. Citizens: Transportation Strike Impacting Delivery of U.S. Passports in Spain

Kako je kolega nekoliko stranica unazad zapazio, ne jedini, ovo je rat koji se sinhronizovano vodi na vojnom i nevojnom polju, sinhronizovano i nedeljivo.

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2022
  • Poruke: 650

S2M ::@bojcistv
Ne prenose svi sve nego prenose uglavnom jedni ono što im paše,To sam i ja sinoć napisao.

Kod nas u Hrvatskoj cenzura gora nego za vrijeme Tita!

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27360
  • Gde živiš: I ja se pitam...

ruso ::Nisam saglasan sa tim da nisu u stanju da izvode kontranapade. Ne po citavom frontu, to sigurno nisu u stanju ali mogli bi na nekim pravcima da naprave ozbiljnu stetu.

Vec su sad sanse da se zauzme Kijev minimalne a da se okruzi sve su manje iz dana u dan. U slucaju da opet izgube Bucu i da budu odbaceni od Brovarija na zapadu to ce sigurno okoncati ideju o zauzimanju Kijeva a mogucnost stavljanja grada u obruc po meni ce biti skoro pa neostvariva.


Контранапад је једна од најтежих тактичко-оперативних операција и поступака. То знаш и сам. Прећи из одбране у напад, а при том имати бар још два циља (остварити циљеве напада и бити спреман на одбрану за случај да контранапад не успе). Врло ризична и озбиљна ситуација, можда најтежа на ратишту. Хитлер је у Арденима и у Померанији (са далеко искуснијом екипом) то покушао па му није успело. Ни Руси код Харкова у току Другог св. рата то нису могли. Један од ретких контранапада у историји који је био успешан, зато се и изучава, јесте Колубарска битка.

Све у свему, онај ко креће у контранапад морао би да има изванредну залеђину и припрему, што се овде не види.

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2018
  • Poruke: 506

+ citat
Ма ја сам мислио на оно доба када сам ја био војник. Па нема телефона да се јавиш својима по мјесец дана, ако и толико. А сада чим нема свјежих снимака са прве линије одма' паника.
Богами сваки дан читам Јутарњи и Индекс па се чудим како се оно може назвати новинарством? Мало је рећи да је катастрофа.

offline
  • HDMI 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 17 Jul 2019
  • Poruke: 332

Velika zaplena ukrajinskog magacina;
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1904 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 4 sakrivenih i 1811 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., annon, ArmyBoss, Asparagus, bobo85, Bole72, Boris.A, branko7, celt, Citalac, crazydkure, curiosity, Dannyboy, darkojovxp, dejan1972, dekan.m, dekiz, doktor1964, dolinalima, drimer, Džekson, Feller, Frunze, gaga23, gagidjuric, geo.dule, Georgius, ghoost, Goksi95, GUARIN, HrcAk47, IvanMiletic, Jeremija98, Jerry Drake, jimi_agf, Jomini, Kajzer Soze, Kakarotsvc, Karaula, Khaless, king111, klepesina, kybonacci, Lance Guest, maksi007, Marko Marković, markolopin, mikhailo, Miki 24pbr, mikidragi, milanpb, MILO-VAN, Milometer, minke, nenooo, nnovakis, OgnjenMitric, ozzy, pein, ping15, Poof, Ray1973, redstar011, redstar72, rodoljub, rovac, S.Palestinac, S94, sale76, sekretar, Sharpshooter, SirOliver, SOVO515, tamno.nebo, TangoSix, theNedjeljko, they live, Valter071, VaRvArI 85, vidra boy, VJ, VladaKG1980, wolverined4, x9, ZlatniRez, Zukov, |_MeD_|, 79693, 223223