|
Poslao: 21 Apr 2024 19:04
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
to sve što je u futuru treba uzeti s rezervom.
jer najavili su i milijun granata prije oko godinu dana, od kojeg nije bilo ništa.
pa su najavili da će Česi nabaviti 800.000 granata, a i tu je nešto zapelo.
izjave se daju kako bi se trenutno ublažio politički pritisak, a poslije "ćemo lako".
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 19:13
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3685
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
^
Ај Бабарога да се зајебавамо, у неким тренуцима у историји амерички предсједник није знао шта ЦИА ради а камоли Конгрес ( тај исти конгрес је скоро 10 година истраживао шта се дешавало у Гвантанаму, а у једном тренукту им је ЦИА хаковала компјутере). Шупља је мени та прича "нема лове-нема оружја" јер сад одједном пуни авиони спремни да полете чим је конгрес рекао амин, па откуд сад то силно оружје ако већ није било пара, пало са небеса?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 19:20
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Oruzje je iz skladista. I spremno je da ide. Ne radi se o parama kao parama, radi se o trosku.
Imas i ti recimo deset iljada eura na racunu ali ne smijes da ih pipnes dok ne odobri domacica.
CIA i ostali, sve dok trose vec odobrene pare ne moraju da polazu racune kongresu. Naravno, dok ne zabrljaju (prekrse americki zakon), a i to samo ako ih uhvate. Tacnije, ako ta brljotina moze nekome da se natovari na vrat kao politicki problem pa da druga stranka nesto ucari na politickom planu.
A kod CIA bas i nema nekih zakona da se prekrse, to se sve manje vise ispegla, kao i ovdje sto je bilo sa ovim parama za Ukrajinu, ruka ruku mije, sve dok je interes isti.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 19:42
|
offline
- Pridružio: 09 Sep 2014
- Poruke: 1530
|
Шта нам даје узимање н.п. Богдановка?
Заузимање Богдановке даје нашим трупама додатне логистичке могућности и могућност покривања села. Часов Јар даље од севера и излази кроз шумовите области до канала Северски Донец - Донбас.
Такође, присуство великог броја подрума у насељеном месту омогућиће приближавање ватреног оружја и оператера дронова, приближавање резерви и наставак даљих јуришних операција.
Генерално, ово је за сада ограничено на ово, пошто непријатељ и даље задржава доминантне висове северно и северозападно од Богдановке, али ће ускоро бити избачени од непријатеља са ових висина.
Ситуација у целини је окарактерисана као сложена, али подложна контроли, са тенденцијом ескалације како се непријатељске резерве пребацују за даљи контранапад.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 20:08
|
offline
- Bobrock1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Mar 2022
- Poruke: 4727
|
Napisano: 21 Apr 2024 20:02
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
GP":S novim paketom pomoći, američka administracija će Ukrajini prvi put dati Atacme dugog dometa."
Samo dajem na znanje. Ovo polako postaje ozbiljno.
Dopuna: 21 Apr 2024 20:08
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
GP":Trenutno su u tijeku topničke pripreme za položaje u Paraskovjevki. Naši borci su praktično na istočnoj periferiji sela. Očekuje se da će napad na Paraskovjevku početi noću."
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 20:17
|
offline
- ccoogg123
- Elitni građanin
- Pridružio: 15 Mar 2022
- Poruke: 1844
|
Ako netko naiđe (ili ima vremena napraviti) na dobru gif mapu sa ruskim pomacima od npr početka godine, neka stavi. Baš me zanima koliko je to teritorija u globalu, ovako već neko vrijeme svaki dan čitamo o malim pomacima ali s vremenom se dosta skupilo ja bih rekao..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 20:26
|
offline
- Kenanjoz
- Počasni građanin
- Pridružio: 21 Jun 2016
- Poruke: 810
|
babaroga ::
Pa ocigledno nema vise PVO raketa i municije. Imamo ovdje video Ruskog drona kako na miru snima cilj i udare po cilju stotinu kilometara u dubini ukro teritorije.
To ce se sad promjeniti, kad ameri posalju dodatnu municiju. Mada, vidjecemo kako ce im nadoknaditi radare i lansere i ostalu opremu.
Za Ose/Buk/S 300 nemaju vise odakle da salju (sem ako se Grci/Bugari ne otvore).... e sad ako ce NASAMS-om ili Patriot-om da gadjaju Orlan 10 ili Supercam 350 koji kostaju 20-ak hiljada evra, onda ce opet vrlo brzo da ostanu bez municije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 21:25
|
offline
- Apok

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2541
- Gde živiš: Beograd
|
Aко га не гађају онда ће остати без тих возила брзо а не ракета.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Apr 2024 21:36
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3540
|
Babarogo da si malo ispratio vidio bi da Pentagon i DoD su pali svaki "audit" koji je uradjen. Stotine milijardi dolara niko nema pojma dje su a ti pricas da se svaka stavka u budzetu vodi i odobrava je kongres haha.
Pa oni nemaju pojma ni u afganistanu i iraku sta je potroseno, to se vise ne smije ni pitati.
Ja recimo znam iz druge ruke jedan prijatelj je radio nesto sa NASA-om, prodao im neke stvari, nesto riknulo oni ga zvali on otisao i pitao ih "ej znam da ste kupili rezervu, moze da zamijenim" oni mu rekli "kakvu rezervu nemamo mi pojma sta pricas". Nestalo u sistemu a budzeti basnoslovni. Nase samoupravljanje je mama za drzavne americke firme i sisteme.
|
|
|
|
|
|
|
|