Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

1728

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

online
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Вероватно релеј за дронове.
Тиме се знатно повећава домет ФПВ зујалицама, и омогућава бољи сигнал на мањим висинама.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • hyla  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 574

Upir, dron-repetitor ili kako se već zove, za povećanje dometa (što se tiče komunikacije sa operaterom) udarnih i osmatračkih dronova.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Edit: preteče me Vatra



offline
  • Pridružio: 19 Apr 2016
  • Poruke: 339

Peglaju Rusi dobro kod Očeretina, vidan je napredak svaki dan.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Od početka godine, ruska vojska je zauzela više od 1000 kvadratnih kilometara teritorije. Koliko onda frapantno deluje podatak da su Ukrajinci u onoj "šetnji" oko Kupjanska i Krasnog Limana u kratkom roku uzeli oko 18.000 kvadratnih kilometara (negde pročitah taj podatak, deluje nestvarno).

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2338

Srle993 ::On je o tome govorio tokom sastanka sa ministrom spoljnih poslova Kine Vang Jijem, prenose RIA Novosti.

"Ukrajinska strana je voljna i spremna da vodi dijalog i pregovore sa ruskom stranom", rekao je Kuleba.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


У информационој аналитици (и не само у њој) постоје разне мјере, којим се мјери количина информације у неком систему (у нашем случају реченици). Онда ту постоји Хартли, Шенон, тезаурус и остале више-мање компликоване теорије и термини. Али они нам они сад нису ни потребни.
Зашто?
Зато што Калеба, као озбиљан дио власти у Украјини, ни у лудилу не може да каже "Украјина НИЈЕ вољна да води диалог и преговоре." Самим тиме, информативност изјаве Калебе: "Ukrajinska strana je voljna i spremna da vodi dijalog i pregovore sa ruskom stranom" је практично равна нули.

offline
  • Pridružio: 02 Jul 2024
  • Poruke: 54

Juče sam spomenuo da će Trampova administracija (ako pobedi) imati zlatnu priliku da sa pozicije propagiranja mira profitira samo tako.
I evo, već se nazire.

"The Republican presidential candidate’s team is reportedly considering setting a defense spending target of 3% of GDP for bloc members"

Mantra će biti - SAD je srž bloka, i ako želite sutra našu podršku, ima da odvajate još više iz usta svojih građana.

online
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

francis begbie ::Od početka godine, ruska vojska je zauzela više od 1000 kvadratnih kilometara teritorije. Koliko onda frapantno deluje podatak da su Ukrajinci u onoj "šetnji" oko Kupjanska i Krasnog Limana u kratkom roku uzeli oko 18.000 kvadratnih kilometara (negde pročitah taj podatak, deluje nestvarno).
Разлика у приступу прављења процене.

Поготово после повлачења Руса око Кијева и севера, успеха Украјинаца код Харкова и Херсона, на западу је постало мерило територија и проценти колико је заузето, повраћено итд.

Руси су после повлачења од Кијева, напустили и наду за брзим крајем рата и прешли на рат исцрпљивања. Ту је био циљ изнурити Украјинце и посебно њихове западне спонзоре, а не заузимање територије.
Кад погледамо кроз тај критеријум, колики су били губици обе стране у украјинском напредовању код Купјанска/Красног Лимана, и колики су губици од почетка ове године, добијамо драматично другачију слику.

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 4109
  • Gde živiš: Beograd





Citat:Jedinice 114. brigade Oružanih snaga RF oslobodile su Novoselovku Prvu u pravcu Pokrovskog.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Apok  Male
  • Legendarni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2543
  • Gde živiš: Beograd

Русима понестаје воде. Дају пилотима по 1 литру дневно па траже по околним селима.
https://twitter.com/ChrisO_wiki/status/1815874507074130076

Издржи Зеленски, још мало па су пукли.

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

Apok ::Русима понестаје воде. Дају пилотима по 1 литру дневно па траже по околним селима.
https://twitter.com/ChrisO_wiki/status/1815874507074130076

Издржи Зеленски, још мало па су пукли.


Misliš reći daju im samo litru votke na dan, pa to je u redu na ovu vrućinu.

online
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4729

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Ruske snage napredovale su i navodno ušle u selo Vovče, fronta u Prokrovsku."

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1502 korisnika na forumu :: 102 registrovanih, 8 sakrivenih i 1392 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 6.5lapua, A.R.Chafee.Jr., aleph_one, amonsrb, Asteker, bavar357, BB, bb929, Bgorando, bobo85, Bobrock1, Borski1977, boskelazo, coaa, Comyymoc, crazydkure, Darth Malak, dejan1972, dendrit86, dexteroza, Djokkinen, djonsule, Djota1, doktor097, DonRumataEstorski, Dorcolac, DragoslavS, dushan, Džekson, Georgius, Glavonja049, Gogi do, goran.vvv, GORDI, Grebostrek, GveX, Igritelj, Jeremiah, Jeremija98, K-1A, kalens021, kaput21, Kobrim, kozhedub, kuntakinte, kybonacci, lcc, LeGrandCharles, Lep1na, ljubo70, LostInSpaceandTime, M74AB3, markolopin, Maruti, Mihailo Gazdić, miki kv, Milan A. Nikolic, milanpb, miodrag, mir, Mrav Obrad, Nele79, nelezele, nikolapetkovic, Nikoletina Bursac, Novakomp, OgnjenMitric, Parker, pedjolino76, Petar25, ping15, pisac12, Qvazimodo, Ray1973, read-only, sarma, Semberija, shiro, skvara, Spinosa, StankoVrankovic, starlights, Stevan Visoki, stevo svinja, taomaster, Tila Painen, tmanda323, tomo2, Tribal, uruk, vathra, vranjanac29, Yekaterinburg, yrraf, YugoSlav, zeka013, Zoran1959, Zrcalo, zvomar, 79693, 800077