|
Poslao: 06 Mar 2024 19:50
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Miroljub1979 ::
Kako rasipaju granate? Pa gađaju određenu površinu. Poklapaju polje po kojem se kreće vojska. Ovo je otprilike veličina čete. Imali su gubitke. Da je bio bataljon ili puk gubici bi bili znatno veći.
pa grupa se drži na okupu uglavnom (mislim da se ipak radi o vodu), a dobar dio granata pada baš daleko, i po 200 i više metara od njih. Istina da ih je na kraju nekoliko i stradalo.
pitam se da li je proizvodnja tih laserski navođenih projektila baš toliko skuplja, ovdje se baca preko 90% granata, rekao bih. Još kad se uzme u obzir i bespotrebna logistika i doprema tolikih granata, da li se možda više isplati raditi veći udio navođenih?
I na kraju, ipak je velika većina tog voda stigla do zaklona, prešavši cijelu tu veliku čistinu, što je baš propuštena prilika.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 19:54
|
online
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2338
|
TGKastela, То су технологије педесетих, или хајде да кажемо шесдесетих година.
У сваком случају таквих авиона треба у огромним количинама, а производња је скоро па минимална. Можда Бјелоруси обнове производњу Су-25, па помогну браћу. Излагати Су-34, авион који кошта неколико десетина милиона долара дејству Патриота и С-300 је глупо, али тренутно немају другог избора.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 20:00
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3540
|
Evo sto trubim godinu i kusur...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Korporacije su jace od drzava i politika, njih zanima lova a trenutno je klimatska prognoza da u Aziji i Americi pljusti lova.
Svi ce polako...
Ako neka...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 20:05
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22301
|
panzerwaffe ::...
Sto ne meću Rusi UMPK na Su-27 i Su-24?...
Ne koriste se masovno na Su24 zato sto je usko grlo proizvodnja UMPK, a ne nedostatak nosaca.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 20:06
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
Citat:Излагати Су-34, авион који кошта неколико десетина милиона долара дејству Патриота и С-300 је глупо, али тренутно немају другог избора
Što ti je glupo što avion radi ono za šta je napravljen.Bilo bi glupo da koriste Su-35 za takva dejstva učestalo..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 20:08
|
offline
- Krvava Devetka

- Počasni građanin
- Pridružio: 23 Mar 2022
- Poruke: 852
- Gde živiš: United Kingdom
|
Zbog cega je glupo izlagati Su-34 opasnosti od patriot sistema? Ljudski zivoti su najvazniji i najvredniji dio oruzanih snaga, sva oprema je tu da njima sluzi.
Nije bitno koliko ce koja strana izgubiti opreme (jer se ona moze nadoknaditi) bitan je rezultat rata i sposobnost drzave da se oporavi nakon rata.
Koridor, korporacije su generalno gledano bolje vodjene i sposobnije od drzava, generalno gledano globalizacija je zapravo korisna za svet- korporacije se uglavnom sele u siromasnije zemlje sto barem u nekoj meri dize standard istih i donekle smanjuju rast cena itd.
Ako usporedimo vreme globalizacije s standardom mnogih zemalja videti cemo rast standarda.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 20:12
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3685
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
Наводно снимци са цивилног брода који је опазио украјинске беспилотне чамце који потпише онај руски брод. Бем ли га па ово чудо се може лако уочити са неба по дану, види колики траг оставља
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 20:16
|
online
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2338
|
Бојане, то ће се уско грло лакше "проширити".
Ако руси данас праве 12 Сушки годишње, њихова производња ће се тешко за годину дана повећати на 36 Сушки, али ако су јуче правили 100 УМПК дневно, за годину дана могу сигурно да праве и по 500 дневно, ако не и више. Цифре овдје нису толико ни битне, користим их само да појасним проблем.
Ја се слажем да су они тренутно уско грло, али да ли ће то тако бити за пола године-годину?
S2M, Не бих се сложио да му је то намјења. Су-34 је замишљен као нешто друго, али распад совјетсог савеза, познате нам деведесета...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2024 20:30
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
TGKastela ::
На то ти ја могу одговорити иако ми РВ и ПБО нису баш пуно познати , одговор је у компјутеру који се налази на Су-35 и Су-34 мислим да на Су-30 га нема , и који ради прорачун за избачај УМПК. То је по Fighterbomberu нови систем , и била би жива мука то инкорпорирати у авионе старије генерације., а питање је и колико их могу произвести.
ti možda misliš na onaj njihov nišan SVP-24 koji je malo preciznije izbacivao "glupe" bombe.
on je morao dosta toga računati.
kod JDAM-a i JDAM-skog ne treba kompjuter računati ništa posebno, samo treba prenijeti koordinate cilja u bombu. Važno je da se bomba izbaci s dovoljne visine za određeni domet, a sve drugo računa sama bomba dok leti.
Istina, treba nekakav interfejs i provedeno ožičenje pomoću kojeg unosiš te podatke u bombu, ali to sigurno nije teško dodati, možda se može priključiti i na običan notebook.
|
|
|
|
|
|