|
Poslao: 06 Mar 2025 18:44
|
offline
- Pridružio: 15 Maj 2019
- Poruke: 1863
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: Prašinar, bokisha253, Mi lao shu, Cian, Krusarac, Shinobi, Bubimir, FileFinder, Ne doznajem se u oružje, kendzo-andzo-boni-fju, kolle.the.kid, Revolucion, beowl, Mcdado, MiG-29M2, radionica1, AleksandarV
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Људи...заборавља се како се макрон појавио....буквално су га измислили центри моћи,гурнули лову и ангажовали медије и он победио....а сад немогу да га скину са власти и да хоће.
Има јака леђа и тако се и понаша ,од исправљања трампа до ових изјава које нису његове већ тих центара моћи....
Исто набусито понашање се види и код зеленог,имају изгледа иста леђа и сигурни су изгледа у њих....
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2025 19:00
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7404
|
Дроны-камикадзе ВСУ теперь – небесная дичь: Наши бойцы нашли способ обезвредить монстра, превращавшего мирные дороги в эшафот
Читайте на [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Izgleda da na `Komsomolskoj`citaju forum. Zenitno - raketna odbrana na `putu smrti` obuzdava dronove. U prvom planu sacmara Vepr i OSA AKM/PAR mobilne lovacke grupe.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Municija `12 za gadjanje dronova. Domet do 75 metara. Od guskova do dronova. Nevjerovatno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2025 19:41
|
offline
- strelac07
- Ugledni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2024
- Poruke: 344
|
pein ::Strelac i Krejzi Sever bilo togai kod rusa samo jako retko moj post sa kraja jula2023
Zverka koja se retko viđa po raištima šolja za lansiranje ručnih bombi
Kraj avgusta 2022 u pitanju je snimak
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ps slučajno sam upoznao davno čovu koji je hvalio ovaj bacač bombi.
Pss tzv sirijski pobunjenici su koristili slične prerađevine na jednocevkama sačmarama doduše to što su oni ispaljivali je imalo fitilj. Zapališ ga upaljačem zapneš oroz i po alahovoj volji ili pogodiš ili ideš na druženje sa sedamdeset dve hurije.
Naravno da je retkost zato sto nije prakticno i efikasno,da jeste, solja bi bila deo redovne opreme jednog strelca. Daleko efikasniji je tromblon, ali za tromblon rukovaoc mora biti zaista dobro, dobro, obucen.Zato je toliko nepopularan. Bez obzira tromblon ili solja,moras dobro da pazis koji ti je metak u okviru ili ako si ih naslagao vise u okvir, pa menjaj okvir sa bojevom municijom.Sve to zahteva vreme i ako si zaista u razmeni vatre na bliskom rastojanju, moze u toj frci doci do greske i eto belaja
Imaj na umu da su rucne bombe razlicite tezine, kao kod nas M52r i M75,pa sada ti treba da odredis ugao pod kojim ces je ispaliti da padne gde si ciljao.U principu svodi se na "fire an forget",negde ce da padne.E sada,ti nosis recimo dve rucne bombe sa sobom na zadatak, koje ti zaista mogu puno znaciti, da li ces ih bukvalno protraciti prebacivsi ili podbacivsi jer nemas mogucnost preciznog nisanjenja ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2025 20:37
|
offline
- Pridružio: 24 Jan 2025
- Poruke: 35
- Gde živiš: malo Bg,malo negde
|
Koridor ::E-Kurir,
Odlicno napisano a sad uzmi pusku sacmaru, par patrona razlicitih punjenja pa na streliste da vidis i u praksi. Svaka sacmara ima itekako kapacitet da fino tuce do 100m (sa pristojnom municijom) cak i kineska ili turska.
Mene su ucili da je RAP rezervni alat i pribor mada ova tvoja definicija zvuci bolje pa cu je usvojim.
Citiram tebe, a replika važi i za druge... Nesrećna definicija RAP-a mi deluje neobično i nejasno. Nisam siguran kako je došlo do greške u interpunkciji – korišćenje zagrada umesto zareza. Izraz #rezervni amortizacioni podsistem" pokupio sam na strelištu i ostao mi je u glavi samo zato što sam smatrao da je takav sistem bio prikladan za ispaljivanje tromblona. Video sam s koliko straha su mu vojnici pristupali, pa mi je ostavio jak utisak.
Inače, ceo život živim na dva kilometra od nekada čuvenog, svetski poznatog strelišta za leteće mete, Sportskog centra Kovilovo. U nekom trenutku sam im čak bio i neka vrsta 'tehničara' za određenu opremu, pa sam se često motao tamo i ponekad imao priliku da pripucam.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2025 20:39
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3685
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
Наслушао сам се прича о несретним посљедицама употребе "шоље" код нас, један ветеран рече- више је изгинуло и рањено оних који су пуцали од оних којима је то било намјењено..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2025 20:58
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Izvinite sto kvarim zurku i pricu o solji, ali dogadjaji ne cekaju
Evo general Kellog, Trampov specijalni izaslanik za Ukrajinu i Rusiju u podugackom govoru na tematskoj konferenciji Savjeta za Spoljne Odnose (think tank), tema "Securing Ukraines Future".
Vrlo interesantno, prvi put cujem sad da je Steve Witkoff imao sastanak od tri i po sata sa Putinom u cetiri oka, i da USA "pretty much has an idea where the Russians are coming from".
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2025 21:18
|
offline
- Pridružio: 16 Jan 2023
- Poruke: 198
|
Interesatno, pod baba Yagu se svrstavaju najmanje 4 različita drona, kao da je to grupni naziv za teze dronove bombardere.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Mar 2025 21:32
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16630
|
Да ли неко зна на ком сајту се налазе месечни пресеци губитака ВСУ у техници?
Типа колико тенкова, САУ итд је потврђено на снимцима.
Постављано је овде.
На LostArmour сам нашао укупне месечне бројеве, без поделе по месецима
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Има занимљивих ствари за анализу.
Прво што се види да су последњих месеци највећи украјински губици у оклопу.
Већи него током неуспеле офанзиве, иако су се у међувремену доста истрошили.
А друго је структура губитака.
По сећању, претходних месеци је у просеку било по 1-2 тенка уништено сваки дан, док је самоходних оруђа било једно на два дана.
Пре је било обрнуто - сваки дан по једно самоходно оруђе, а тенкова мење од један дневно.
Сачекаћемо да видимо месечне извештаје за темељнију анализу.
Питање за анализу - како се повећао број уништених украјинских тенкова?
Зашто се смањио број уништених самоходних оруђа?
За топове, да ли је то зато што их има мање? То би могао бити случај.
Али зашто је онда више уништених тенкова? Да ли је због ФПВ дронова са каблом који могу да се завуку у сваку рупу на фронту? Или можда Украјинци привлаче тенкове на прву линију због мањка артиљерије?
|
|
|
|
|
|