Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

2787

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8010

Vest iz Crne Gore 1904

Crna Gora objavila rat Japanskom Carstvu u saveznistvu sa Rusijom.
Crna Gora je bila u prijateljskim odnosima sa Rusijom, a Rusija je izjavila da je Crna Gora istinski i jedini prijatelj Rusije. Nekoliko dana što je Rusija objavila rat Japanu Crna Gora je takođe objavila rat Japanu. Crna Gora je poslala jedan odred vojske na čelu sa Jovanom Lipovcem. U odredu crnogorske vojske najviše se istakao Lekso Saičić koji je ubio najubojitijeg samuraja zbog čega je odlikovan sa nekoliko ruskih odlikovanja.

Vest iz Crne Gore 2015
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Crnogorska vlada zabranila je uvoz i izvoz sa Krima i Sevastopolja, kako je saopšteno, kao odgovor Rusiji na nezakonitu aneksiju tog područja

Confused Confused Confused Confused



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39630

Украјина нема шансе на суду против Русије
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 10 Nov 2015
  • Poruke: 127

ЛНР: УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ ПРОДАЈУ АМЕРИЧКУ ТЕХНИКУ ОПОЛЧЕНЦИМА [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • sezan  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2008
  • Poruke: 3123
  • Gde živiš: Kragujevac

Držte lopova.. Laughing

[eng subs] Saakasvhili VS Avakov: UA National Reform Council at the President's Administration

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Aмерика снабдева ополченце*...

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39630



NATO chief misinterpreted Putin’s words on military presence in Ukraine – Kremlin
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39630

ВСУ обстреляли позиции Народной милиции ЛНР из минометов с целью провокации, — спецкор «Русской Весны»
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Жители Херсонщины пообещали уничтожить карательный батальон «Айдар»
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
В Киеве проходит неонацистский марш в поддержку подозреваемых в убийстве Бузины (ФОТО, ВИДЕО)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39630

offline
  • Pridružio: 16 Dec 2014
  • Poruke: 37

Ubistvo Dremova je tragedija za Donbas jer je Dremov bio jedan od poslednjih pravih autoriteta , prost covek iz naroda koji je svo uvazenje zasluzio svojim delima . Imao sam cast da sedim sa njim za jednim stolom i sa punim pravom cu jednog dana unucima pricati da sam znao poslednjeg mohikanca kazacestva. Inace ga je Plotnicki smenio gde to 2 mes nazad i kazaki su blokirali Stahanov , Brijanku i Prvomajku i razuruzali protakturu i lnr komandaturu u tim gradovima. Koliki je medijski mrak u lnr najbolje govori da o tome ne zna vecina ljudi npr u Lugansku. Njegovo ubistvo ce raslabiti vojsku ne samo u pogledu da su ubili jednog od najvecih autoriteta i jednog od najbolji komandanata nego ce vecina iskusnih vojnika i oficira sada otici kucama razocarani a na njiovo mesto ce doci sahtjori koji ne znaju gde je levo a gde pravo u vojnom smislu. Takva tedencija je prisutna vec neko vreme uopste na prostoru lnr i ljudi odlaze kucama razocarani ( tipa rat smo dobili a mir izgubili ) a na njihovo mesto dolaze mesni sahtjori koji su citav rat sedeli doma pijani , motivise ih plata( tacno 3 puta veca nego sahtjorska a ceka ih radno mesto u sahtji kada se rat zavrsi ) i oni otvoreno govore da su tu zbog plate i da ih rat ne zanima te ako se nacne nesto ozbiljno oni bacaju automate i odlaze jer se njima zivi . A zivoti sahtjora su horor , ko u Petrijinom vencu beda , alkohol i svaki dan je dan mrmota tj jutrom na posao , potom se nalivaju alkoholom kao stoke pa potom kuci gde se svadjaju sa zenom dok je ne prebiju ili jednostavno ne idu kuci. Ako bi prosecni Srbin upao u kakvu to zonu sumraka i osvanuo kao sahtjor na donbasu prvo bi se usrao od straha pa bi nakon nekoliko dana zastrelio sebe da se ne muci. I da , jutros je gadjana Prvomajka gradima i dve pare tenkova su kosmarile pozicije sa napravljenja Popasno. Od Stanice do Slavljanoserbska je na obe strane rezim apsolutne tisine , moze biti da se ko to sa njihove strane napije pa pusti ocerid iz pk ili da btr strelja po bespilotniku pa kao slucajno malo nakrije i nasu obalu . Jedistveni boj je bio gde to pod Slavljanoserbskom i nacisti su sa 2 ags-a nakrili post gde stoji Prevaljski garnizon i 3 coveka su ranjena od kojih jedan teze ( pod Debaljcevom smo stajali redom , mi u centralnom , deo Cernuhina , a oni malo iza u Sofijevki ( na MB82/120 ) tako da jednog od lakse ranjenih dobro znam a ostala dva su na sluzbi nekoliko meseci ) . Uopste nije iskljuceno da je povod kakvo pijanstvo ( Sahtjorski obraz zivota ) . Samo glavno zasto su brojniji i opremljenji nacisti pusili svugde je ljudski faktor jer su naspram njih stajali ili visoko motivisani Rusi ( vecini ovo nije prvi rat ) ili visoko motivisani mesni ljudi koji delali dela herojski a za 1,5 god stekli zavidno iskustvo . Sada takvi ljudi odlaze i na mesto lavova Plotnicki mobilise zeceve.

offline
  • Pridružio: 19 Jan 2012
  • Poruke: 1988

Ovim će spomenikom osvojiti "srca i duše" Ukrajinaca !

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1367 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 8 sakrivenih i 1276 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, AS, Asteker, Banovo Brdo, BasCelik, Baždaranac, Belac91, bojanM84, bojcistv, Bubimir, Cigi, Ciri1994, cvrle312, DaliborVukadinovic, debeli, dejan1972, Dejan_vw, Dekanovic, Djokislav, Djole3621, djonsule, dragoljub11987, dule10savic, duro1990duro, Džekson, Flanker-G, Georgius, goran.vvv, goxin, gregorxix, GveX, ILGromovnik, Incognito, Ivoo, K-1A, karevski, larix, lcc, LostInSpaceandTime, Makarid, Medojed, miki69, milanstankovic087, milenko crazy north, MILO-VAN, Mićko, moldway, nekdo, Niki2024, nixos, Nomica, nuke92, opt1, Orc, Pekman, RajkoB, repac, royst33, S-lash, SDsd, Semprini, skok, Smiljkovich, ss10, stegonosa, superwhy, theNedjeljko, Tihi86, Valter071, Vasilije74, Vlad000, vlad4, Vlada78, vladivostok, VNVK, Vojkan Petrovic, vrgudinac, YFSS33, Zanimljivo, zdrebac, Zmaj Tolak, 2001, 79693