Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

574

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39716

Hajde ljudi da ne preterujemo o rusinima nema potrebe da se raspravlja i vređa preko foruma imam drugara iz Đurđeva jednog mešanog sela pola su Srbi pola Rusini koji mi kaže da su neki rusini katolici a neki pravoslavci bar za ove koje ja znam baš briga i za ukrajinu i za papu kažu da imaju bitnijih stvari od te dve inače selo slavi dve slave jednu srbsku i jednu rusinsku i nema nikakvih problema :-)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Debelo ste zagazili u vode koje krše pravilnik sajta. Prekidamo priču o našim sugrađanima i pratimo vesti iz Ukrajine ili će da rade ”kartoni“.



offline
  • Pridružio: 18 Apr 2005
  • Poruke: 218

kako bi na srpski preveli izraz "opločenci"? Šta to znaći?

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

narodna milicija. najblize.

offline
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 1116
  • Gde živiš: Beograd

su27 ::znači sad se pobili nacisti sa regularnom ukrajinskom vojskom, počelo je kao u Siriji ne zna se ko pije ko plaća
Izgleda logicno da su vojnike napali federalisti a onda helihopteri vojske dosli u pomoci i zasuli greskom svoje ljude. Posto su federalisti vec bili tu, pokupili su ranjene vojnike i doveli ih u Donjeck.

Ali, treba koristiti i propagandu, u straha su velike oci, vest da su desni sektor i piloti napali rezerviste i "redovne" vojnike ce uticati na poverenje ovih drugih. A i amortizovace nezadovoljstvo neopredeljenog stanovnistva zbog zrtava koje su federalisti naneli obicnoj vojsci.

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2007
  • Poruke: 86

Ali, treba koristiti i propagandu, u straha su velike oci, vest da su desni sektor i piloti napali rezerviste i "redovne" vojnike ce uticati na poverenje ovih drugih. A i amortizovace nezadovoljstvo neopredeljenog stanovnistva zbog zrtava koje su federalisti naneli obicnoj vojsci.[/quote]

Ima jedan video koji cinim se kao da Ukrajinski Mi-24 greskom mitraljira svoje, I kako su i uspijeli u sekundi unistiti 3 BMPa i rastjerat citavu mehanizirani vod.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27363
  • Gde živiš: I ja se pitam...

ivan24 ::kako bi na srpski preveli izraz "opločenci"? Šta to znaći?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Нису они везани за плот па да буду оплоченци, већ су ополченци Wink

...Реч је, као што видите, о вековној традицији на сверуском простору. У најширем смислу речи - резервна војска. Свака уређена држава је има (или треба да је има). Нпр: у Трећем рајху то је био фолксштурм.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39716

šoigu o ukraini
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
borbe kod donjecka 5 mrtvih
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Jan 2013
  • Poruke: 111

После одређеног периода огласио се и преседник Русије Владимир Путин. Пре њега се огласио министар одбране Шојгу, сад читам да je и министар спољних послова Лавров имао нешто да каже.
Нешто се спрема и кува, али шта?

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2014
  • Poruke: 103

анализа Руске речи за предстојеће изборе у Украјини...

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

ево зашто се млади људи Украјине прикључују Десном сектору, па учили су их да им РФ у најмању руку не жели добро..

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3533 korisnika na forumu :: 117 registrovanih, 8 sakrivenih i 3408 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, aleksmajstor, AleksSE, arsa, BaneM75, Betty25, BOOM COMPANY, Boris90, BOXRR, cakija, cavatina, Chileee, Cigi, Crazzer, CrveniSolaris, cvrle312, Daba75, darkojovxp, DDragoje, dejan1972, Deki Duga Devetka, Despot Đurađ, dj.ape, Dragacevac, draganca, DrMrPr, Duh sa sekirom, dusanobr, Džekson, El-Komadante, galico, GeoM, Georgius, Giskard, glados, Goksi95, Great White, Hardenberg, ikan, Ikica977, Imperator_Aleksandr_lll, Incognito, Insan, Ir, ivan1973, jalos, Jeremiah, Jester, Kaponi, kinez88, komenski, Koser, kybonacci, ladro, Lester Freamon, lucianovercetti, luka35, MadMike, Medojed, mercedesamg, mile.ilic75, Miler88, Milometer, miodrag, Mićko, Mrav Obrad, mrvica78, nebojsag, nevjerna beba, nightwish 01, nikolapetkovic, Nole, OgnjenMitric, OldKresoje, Paklenica, Papadubi, peho_atropin, Pekman, peradetlić, Peruta, Pilence, Ray1973, rednap, Rema000, Remain, Sale0501, Sevatar, Sharpshooter, Simonsen23, Sir Budimir, Sirius, SirOliver, skvara, Smiljkovich, sonico, spikespiegel832, Srky Boy, stegonosa, Str2022, StrahinjicOgnjen, superwhy, Szigetwar, taomaster, Toper, veljkovicdani, VJ, Vlada78, Vlado82, vrgudinac, vukajlo71, Zastava, Zec, Zjmc, Zmajac, Zorge, Zrcalo, Đurđevdan