|
Poslao: 01 Jul 2014 14:40
|
offline
- Iskander M

- Super građanin
- Pridružio: 05 Jul 2012
- Poruke: 1240
|
Napisano: 01 Jul 2014 14:39
Милицијa тврди да су оборили авион Украјинскoг ваздухопловства
Ополченцы заявляют, что сбили самолёт украинских ВВС
Ополченцы Донецкой народной республики заявляют, что в ходе боя под городом Снежное сбили из зенитного пулемёта самолёт украинских ВВС.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 01 Jul 2014 14:40
Милиција "Народна Република Доњецк" тврди да је авион оборен је у уторак у бици у близини источног Снови регионa Доњецк. "Од јутра почела артиљеријске нападе на наше положаје.Један од авиона је оборен противавионским митраљезoм, "- рекао је представник милиције ДНР.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 14:48
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
gadno grmi
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 15:21
|
offline
- Milan A. Nikolic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Nov 2013
- Poruke: 3077
|
Napisano: 01 Jul 2014 15:19
14:35 Путин: Догађаји у Украјини су резултат политике суздржавања Русије - „Догађаји провоцирани у Украјини јесу резултат познате политике суздржавања која се води према Русији. Њени корени сежу дубоко у историју и очигледно је да се та политика није мењала нажалост и после завршетка хладног рата“, - изјавио је у уторак председник Русије Владимир Путин на саветовању амбасадора и сталних представника Русије у Москви.
Под претњом су наши сународници и њихова законита права које гарантују европске конвенције, додао је Владимир Путин.
Председник Русије је изјаво да земља није имала право да преда становнике Крима и Севастопоља на милост и немилост ратоборним националистима и радикалима.
Dopuna: 01 Jul 2014 15:21
15:15 Путин: Порошенко одговоран за наставак рата у Украјини - „Нажалост, председник Украјине Петар Порошенко је одлучио да настави војне акције. И ми нисмо успели – мислим такође на себе и своје колеге из Европе – да га убедимо да пут ка поузданом, стабилном, дугорочном миру не може да води кроз рат“, - изјавио је у уторак Владимир Путин. „Порошенко донедавно ипак није имао директну везу са наређенима за војну акцију. Сада је у пуној мери преузео ту одговорност. Не само војну, већ и политичку, што је важније“, - нагласио је руски председник.
Путин је такође изразио сажаљење због тога што нису успели преговори између Кијева и представника југоистока Украјине.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 16:11
|
offline
- Slobodarko
- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Jun 2013
- Poruke: 2467
|
Onaj ex alfovac sto je komandovao odredom Vostok je izgleda pravio predstave za novinare od onih predaja kasarni u Maju i dolazio je sa novinarima , shatro su se vojnici njima predavali i kada se ugase kamere i novinari razidju se sve vracalo na staro. Vec mesec dana nema o njemu nikakvih vesti a tek su opolocenci od 26.06 do 30.06 oslobodili tri kasarne MVD-a i danas rade upravu istocnog teritorijalnog komandovanja u centru Donjecka u kojoj su se zabarikadirali pripadnici MVD-a. Ima nekoliko ranjenih rezimskih vojnika i jedan mrtav a u zgradi se nalazi general hunte , buduca propagandna pobjeda opolocenaca.
Kijevski mediji danas prevazilaze sebe pa su pisali da se opolocenci masovno predaju , da je jedna granata ubila 250 opolocenaca u Slavljansku i da je Strelkov iskukao koridor do granice i napustio DNR
Jutros je hunta silno posla na vise pravaca valjda u nadi da ce makar negde proci i Kramatorsk su bombardovali i ubili civile , Slavljansk gadjaju uraganom , nize Donjecka su probali da se spoje sa aerodromom pa su se nakon gubitka dva tenka povukli , u napadu na granicu je napad zaustavljen nakon sto je pun BTR naleteo na PT minu , iznad Sneznog je prijavljeno obaranje Suhoja a Severodoneck tuku artiljerijom .
O borbama za zgradu MVD-a u Donjecku :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
O unistenju dva tenka kod sela Karlovka : [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ovo je moguci SU-25 koji je danas pogodjen ( kvalitet fotke je solidan da bi bila neka Cecenija , uniforme su Ukrajinske i u potpisu fotke se ne precizira da li je to bas taj ) :
Fino bi bilo ako neko moze da potvrdi da li se fotka ovog aviona vec vrtela ili je nova ?
Artiljerija + grad tuku dominantan vis Saur Mogil na kom se nalazi spomenik Crvenoj Armiji i odakle se kontrolise citava okolina granice :
I koliko je zabrinut ministar odbrane DNR se najbolje vidi sto opusteno svako malo kucka poruke na njegovom omiljenom forumu
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 16:22
|
offline
- Pridružio: 09 Jun 2014
- Poruke: 93
|
Slobodarko ::
Artiljerija + grad tuku dominantan vis Saur Mogil na kom se nalazi spomenik Crvenoj Armiji i odakle se kontrolise citava okolina granice :
Da li može neki ABHO-vac da potvrdi da li su one prve granate BO?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 16:23
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Slobodarko ::anas rade upravu istocnog teritorijalnog komandovanja u centru Donjecka u kojoj su se zabarikadirali pripadnici MVD-a
O borbama za zgradu MVD-a u Donjecku :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ta je zgrada u međuvremenu osvojena, oko 15:00. Poginulo je (po ukrajinskim izvorima) 7 ukra, a ranjeno još 45 (do 13:25, a kasnije vjerojatno još i više)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 16:27
|
offline
- Slobodarko
- Elitni građanin
- Pridružio: 01 Jun 2013
- Poruke: 2467
|
A nedaleko odatle u drugoj zgradi MVD-a komandant opolocenaca Gorilovke , potpukovnik VDV-a Besler , ima svoj privatni show i neko ga je iznervirao pa je krenuo u rat sam protiv svih :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Tuzno je sto ce ga sada njegovi ubiti ili uhapsiti a on je ne racunajuci Slavljansk sigurno jedan od najboljih lokalnih komandanata i imao je fine akcije. Zarobljavanje Alfovaca koji su razmenjeni za Gubareva i opolocence , zaseda u selu Mihajlivka 20 km od Kramatorska kada je ubijeno nekoliko rezimskih vojnika i unisteno nesto tehnike ( fotke izgorenog vasileka i BTR-80 ) , dolazak kombijima privat banke i napad na blok post UKR VDV-a kada je MI-24 poklopio svoje ( tu je prvi put pisao uz vetar jer su svi u DNR vikali kako hunta ubija vojnike koji ne zele da pucaju u narod a on ih ispravljao kako to nije tacno i da je to njegova akcija ) , pa sledeci put kada je cackao mecku je navodno streljanje ratnih zarobljenika kada su u DOnjecku rekli da ce ga dati na vojni sud ali je ispao isceniran snimak streljanja , zaseda na putu Harkov - Rostov i ubijanje nekoliko vojnika i unistio par oklopa , pa su u njegovom gradu poceli da pronalaze leseve poslanika svobode i simpatizera jos jedne majdan partije sa vezanim rukama na ledjima , pa je u Gorilovki pogodjen SU-24 , pa nedavni napad tenkovima na blok post izmedju Kramatorska i Slavljanska je delo opolocenaca Gorilovke ...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 16:35
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Napisano: 01 Jul 2014 16:31
Slobodarko ::
Fino bi bilo ako neko moze da potvrdi da li se fotka ovog aviona vec vrtela ili je nova ?
Ne znam da li je to taj avion, ali ta slika je već bila objavljena 2009 na ovom arapskom blogu:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
P.S imaš pretraživalice jpg-ova na internetu. samo upišeš link slike i on ti nađe duplikate. ja koristim ovu:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 01 Jul 2014 16:35
Slobodarko ::
I koliko je zabrinut ministar odbrane DNR se najbolje vidi sto opusteno svako malo kucka poruke na njegovom omiljenom forumu
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
hehe... danas - nema šanse...
ja sam ti već rekao da je iza toga cijela mašinerija - što je u biti dobro, znači da ih nisu ostavili...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 16:48
|
offline
- Horten229

- Građanin
- Pridružio: 12 Mar 2013
- Poruke: 92
|
Neki kratak rezime,Krim se otcepio,izglasali su nezavisnost Donjeck i Lugansk,stvorili republiku Novorusiju,interesuje me zasto i ostale oblasti u Ukrajine,npr Odesa,Zaporoska oblast ne organizuju referendum da se prikljuce konfederaciji ovih dveju drzava?
Ako bi se Ukrajina podelila na dva dela sto je na neki nacin i cilj proruskih snaga Ukrajine to bi mi delovalo kao sledeci logican potez!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Jul 2014 16:59
|
offline
- monomah
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 05 Nov 2012
- Poruke: 621
|
pa koliko je meni poznato krasni liman je pao jos pre 15 dana,kako sad ponovo ovi biju po njemu
|
|
|
|
|
|