Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

939

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Citat:15.07.14
19:00 Донецк - Челюскинцев




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • ds69  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2012
  • Poruke: 921

Поглед на детаљније карте Доњецке и Луганске републике и имена градова који се често помињу у извештају о борбама указују да се украјинска војска пре јучерашњих пораза налазила у покушају опкољавања Луганска са запада и Доњецка са Југа. Територија коју контролише армија Југо-истока се дефинитивно озбиљно смањила за последњих 10 дана. Особито се смањила територија којом се републике непосредно повезују са Русијом. Тек мали део територије Луганске републике између градића Свердловск и Краснодон је остао као веза.
Украјинска армија се уклинила дубоко уз руску територију поред градова Амвросијевка и Снежни до близу Свердловска. Да ли ће их то коштати још озбиљнијих пораза следећих дана, тек ће да се види.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Постоје бројни проблеми са мобилизацијом у армију Југо-истока људи који су до овог рата живели на територији две републике. Много њих није заинтересовано. Много њих је разочарано јер нема праве помоћи од моћног суседа. У интервјуима на ју-тјубу се често виде добровољци или најамници из Русије, других области поред Црног мора и у мањој мери из других земаља.
10. јула је Павел Губарев написао да армија Југо-истока има 20.000 војника. Као и да им треба још бар 7-8.000, поред наравно околопних возила и артиљерије.
Можда је далеко највећи проблем је врховно командовање: "Русија није у рату". Већ виђено. Особито трагичне 1995. године.
Да ли се ради о стратегији "ограниченог рата" док не дође зима и нова до сада невиђена "гасна криза", која ће можда из корена изменити односе унутар Украјине и деловима Европе?



offline
  • Pridružio: 26 Apr 2014
  • Poruke: 2146

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Apr 2014
  • Poruke: 2146

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Мала диверзија на Доњецком аеродрому

offline
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 1116
  • Gde živiš: Beograd

12.49 - Посада вишецевног ракетног бацача "Љагушонок" самоодбране ЛНР урезала је на своје возило трофеј - два авиона украјинске војске које су јуче оборили у тој области.



Strela 10, plafon efikasnog dejstva 3500m kao i Igla, ali ima vecu bojevu glavu, bolji upaljac, pouzdanije navodjenje...

offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5596
  • Gde živiš: Novi Sad

Lucije Kvint ::12.49 - Посада вишецевног ракетног бацача "Љагушонок" самоодбране ЛНР урезала је на своје возило трофеј - два авиона украјинске војске које су јуче оборили у тој области.



Strela 10, plafon efikasnog dejstva 3500m kao i Igla, ali ima vecu bojevu glavu, bolji upaljac, pouzdanije navodjenje...


Лягушонок је на руском : жабац.
Изгледа да су на цртежима Су-27 ?

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

Georgius ::Lucije Kvint ::12.49 - Посада вишецевног ракетног бацача "Љагушонок" самоодбране ЛНР урезала је на своје возило трофеј - два авиона украјинске војске које су јуче оборили у тој области.



Strela 10, plafon efikasnog dejstva 3500m kao i Igla, ali ima vecu bojevu glavu, bolji upaljac, pouzdanije navodjenje...


Лягушонок је на руском : жабац.
Изгледа да су на цртежима Су-27 ?


potrosili mu kolege iz susedne jedinice sve slicice sa Su-25/Mi-8/Il-76/Mi-24, Mr. Green
pa snasao se covek, eto.. sta bilo, kolko da se obelezi..

kriza je, tamo, ponestalo nalepnica simbola aviona I helikoptera, trosi se roba Ziveli

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

Ukri bježe iz pograničnog pojasa! Ogromne kolone u povlačenju prolaze preko brane u Koževnoj (južno od Dmytrivke), samo 600 metara od ruske granice. Tenkovi, samohodna artiljerija, oklopni transporteri, kamioni, beskonačni konvoji raznoraznih vozila i opreme. Nadam se da im je u koridoru južno od Saur Mogile priređen vruć doček.

offline
  • Pridružio: 26 Apr 2014
  • Poruke: 2146

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Зашто Путин ћути?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1490 korisnika na forumu :: 62 registrovanih, 9 sakrivenih i 1419 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, ArchaBasha, Bobrock1, BORUTUS, Bubimir, Cicumile, Clouseau, cole77, Comyymoc, Despot Đurađ, Djokislav, doktor097, DragoslavS, Džekson, Electron, galico, glados, ibssa, Igritelj, Ikica977, Insan, IvanMiletic, Jaxupa, Jeremiah, jimi_agf, JK, Jose, Kajzer Soze, komenski, Krusarac, mgolub, milenko crazy north, Miler88, Milometer, monomah, mrdaak, mrgud2025, naki011, nenad81, nixos, Parker, Pekman, repac, royst33, S-G, sap, saputnik plavetnila, Semberija, Sirius, SirOliver, Smiljkovich, Srna, Troja, Tvrtko I, VJ, Vladimir90, Walkers, wulfy, ZetaMan, Zoran1959, zrno, 800077