Artiljerijski traktor ATS-59 i njegovi srodni modeli

7

Artiljerijski traktor ATS-59 i njegovi srodni modeli

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Kod nas u Banatu tu napravu nazivaju KONJSKE grabulje zbog konja koji su ih vukli a još se da naći iz nekoliko različitih mahom Germanskih fabrika a evo naših ATS-59 u muzeju..

Kockasti prednji kraj brez njuške je od modela ATS-59G





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Egipcani ga modifikovali


Citat:Egyptian Army - Western military district drill "RAAD-29": locally modification on ATS-59G artillery tractor to a MLRS



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22268

Ta "troreda" montaza sa 30 lansirnih cevi je originalno severno-korejska, srece se kod Egipta od 1970ih i na kamionima i na ATS-59G jos od '70ih, tako da nije nikakva novost u pitanju.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

ATS-59G slikan nomad u okolini Niša i na Šumarijskoj službi,,

AT-L snimljen u okolini sela Božica,Bosilegrad


offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Овај АТ-Л је коришћен у ЈНА или је можда увезен из Бугарске? Занимљиво је и лепо видети овакве машине да још служе.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Slike su sa FB grupe"Vojna tehnika i naoruzanje Jugoslavije i Srbije"
Ništa više uz njih nema sem onoga što sam napisao..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Kolona tegljača AT-T na maršu sa prvom serijom raketa srednjeg dometa sa nuklearnom b/g R-2 (8Ж38) (SS-2 "Sibling")

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

M4 tractor

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Jemen


Citat:Йеменские умельцы смогли превратить советский артиллерийский тягач АТС-59Г в САУ путем скрещивания с Д-30.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1066 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 6 sakrivenih i 987 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, acov34, advokat84, aleph_one, Apok, b_z_b, blatruc82, Bodin86, bojcistv, Boris BM, brufen, Cicumile, Cirkon, Dado78, darkkran, Dimitrise93, Djokislav, Dogma21, Duce, dushan, esx66, gasha, Georgius, jodzula, Kadzo, Kajzer Soze, kibihrchak, Koser, kunktator, lacko, Lepi Jova, LostInSpaceandTime, MadMike, MarkoD, markolopin, MB120mm, milan.tatanac1, Milos ZA, miodrag, monomah, mrvica78, neko_drugi, Nemanja Opalić, Niki2024, Nikolajevic, nobutado, OKT, Paklenica, peradetlić, PMsnow, Polifon, SamoGledam, sap, Sharpshooter, sistem22, skok, skvara, Sone0883, ss10, sspp, stagezin, StalniPromatrač, Stanlio, stegonosa, stokssone, Tvrtko I, vathra, Vozd0714, Vrač, Wehicle, yip314, Žrnov, Đurđevdan