Samohodna haubica 155 mm „Nora“ B-52

330

Samohodna haubica 155 mm „Nora“ B-52

offline
  • Elektroteh. automatike
  • Pridružio: 28 Dec 2011
  • Poruke: 695
  • Gde živiš: Novi Sad

Ne znam primecujete li na poslednje postavljenoj fotografiji Marka Markovića, skrooooz nazad piše nešto Alexander TGS ?! Question



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Tačno, to stoji napisano. Mislim da naš akronim kao reč na grčkom, uključujući i kolokvijalne termine možda znači nešto krajnje neprikladno pa je posegnuto za ovim rešenjem. U auto industriji je bilo niz primera da se menja ime modela za neko tržište, jer ga pod originalnim imenom tu niko ne bi kupio. No ovo može potvditi samo neki poznavalac grčkog jezika. Ili su kiprani tražili baš to ime?

P.S. Milošu inače nije menjano ime



offline
  • bato  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 31 Jan 2010
  • Poruke: 1068
  • Gde živiš: Novi Sad

Malo bolja fotka:



Izvor

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Какав је ово натпис Александар ТГС на Нори?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Tactical Gun System?

offline
  • nuke92 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Mar 2018
  • Poruke: 675

Možda Truck-mounted Gun System?

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Zar nije Alexandar TGS oznaka za onog novog na MANu, pa od MANa to TGS?
Ovo je ipak NORA a ne Aleksandar, ne znam sto ova nalepnica

offline
  • Pridružio: 25 Jun 2019
  • Poruke: 111

Postoji kamion man tgs

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12016

Mercury ::Zar nije Alexandar TGS oznaka za onog novog na MANu, pa od MANa to TGS?
Ovo je ipak NORA a ne Aleksandar, ne znam sto ova nalepnica


A možda su rešili zapravo kodno ime NORA promene u nešto epsko? Kao braći Kiprijotima je to gotivno.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Da nije fotošop, ko bi ovakav natpis stavio na haubicu?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 6408 korisnika na forumu :: 76 registrovanih, 7 sakrivenih i 6325 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, alke12, b_z_b, Ba4e, Bo96, boj.an, bokicacar, boromir, brandža84, brufen, Bubimir, celt, cifra, Cirkon, Comyymoc, CrveniSolaris, DeerHunter, Denaya, Despot Đurađ, DonRumataEstorski, draganca, dusanobr, Feller, Glavni Oružni, goran.vvv, goxin, Hans Gajger, HrcAk47, Jeremiah, JimmyNapoli, jodzula, Jovan.D, kunktator, Lazur_01, LjubisaR, M74AB3, Manjane, Milan Miscevic, milanpb, milenko crazy north, milos97, Moldovan, Mrav Obrad, Naj-Turs, nebkv, nemkea71, nikolapetkovic, nnovakis, Oscar, Papadubi, pein, pirke96, porticco, rodoljub, Rok A Bit, rovac, royst33, SamoGledam, sap, sarma, sekretar, shadower78, skok, sonico, Stevan2026, they live, Trpe Grozni, ujke, v82, vathra, VJ, Vrač, x011, zajcev1, zeka013, Zoran1959