|
Poslao: 14 Nov 2020 23:59
|
offline
- Pridružio: 03 Jun 2011
- Poruke: 1638
|
Preradi se to lako. Imas i automobile koji se uvoze iz Brinatnije u Srbiju pa se posle prerade.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Nov 2020 00:36
|
offline
- The Joker

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Maj 2009
- Poruke: 363
- Gde živiš: Nemacka
|
Imam jednu mozda interesantnu ideju. Sloboda bi trebala uz VTI da razvije artiljersku municiju koja ima mrezu u sebi i koja se u programiranom trenutku otvori da bi zarobila i oborila dron. Dali je to izdvodljivo ili samo mastarija?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2020 21:43
|
offline
- darkangel
- Elitni građanin
- Pridružio: 21 Maj 2012
- Poruke: 2322
|
Ovo bi trebalo da su MAN TGM 13.290
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Trenutno se koriste Kamaz 43118, a koriste se dva kamiona za dopunu municije po divizionu.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Kao sto vidimo najveca razlika je u nosivosti MAN 7.5 tona a Kamaz 12.7 tona, dok su maksimalne duzine teretnog prostora slicne, MAN 6325 mm dok je kod Kamaz 6600 mm tako da to nije hendikep sto se moze videti na slici zbog rasporeda municije na Kamazu (takodje kod Aleksandra je kolicina rezervne municija 12+12 a ne 24+24 kao kod Nore)
Uradio sam i racunicu za tezinu gde sam uzeo ERFB-BB sa upaljacem i punjenje za zonu deset (dakle najteza opcija kompletne granate) i pri kolicini 24x3 (koliko nosi za Noru) iznosi 4.6 tona za municiju. Dizalica koja se koristi na Kamazu je ova sa linka i tezine je 431 kg (uzeo sam najduzu verziju)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Sto znaci da je ostalo nekih 2.5 tone nosivosti jos za okvire u kojima se nalazi municija a njih tri sigurno nisu toliko teski. Dakle i tezinski se uklapa.
Tehnicki se MANovi uklapaju za vozila dopune municije za Aleksandra a da li su za to i namenjeni je druga stvar.
P.S. Sad sam uporedio dimenzije sa FAP 2228 i kod njega je nosivost 7 tona dok bi mozda problematicna bila dimenzija tovarnog prostora koja iznosi 4530 x 1600 x 2300. Medjutim videli smo produzenu verziju za kontejner od 20 ft (6 m) koja bi se uklopila u zahteve i zbog prostora za dizalicu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2020 22:11
|
offline
- yrraf

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Jan 2012
- Poruke: 2875
- Gde živiš: Loznica Srbija
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: rovac, kib0, Kos93, komkom, _Petar, arsa, zixmix, sovanova95, zlaya011, AlfaRomeo, AleksaRadojicic, Zerajic, Stefan1207, amaterSRB, nemkea71, Cvijo_ue, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ti su MAN kamioni vrv. za cisterne ili nešto slično. Ima ih već u VS. Nije mi nikad bila jasna nabavka istih. Civilne mašine koje nisu čak ni formacijski ofarbane treba da služe nečemu u vojsci. Vrv. je uvoznik sin nekog penzionisanog generala. Situacija kao sa onim splačinama koje vojska jede a koje ne možeš da kupiš nigde u državi jer su ***nje, da bi neka drtina izvlačila pare na konto starih veza u vojsci. Prava država bi jedno trojicu osudila za podrivanje odbrambenih sposobnosti na po 40-ak godina ćorke pa više nikom ne bi na pamet palo da radi takve "nabavke" u vojsci.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2020 22:18
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7542
|
МАН има јак увознички лоби у Србији последњих 10 година, набављају их сви, МУП, војска и бројна комунална предузећа.
|
|
|
|
|
|