McDonnell Douglas A-4 Skyhawk

33

McDonnell Douglas A-4 Skyhawk

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113601

Argentinci penzionisu svoje A-4AR ...jos ostaju brazilci
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37700
  • Gde živiš: ovalni kabinet



Citat:Danas se gasi deo istorije Ratnog vazduhoplovstva Argentine.
A-4AR Fightinghawk započinje svoj oproštaj… i za mnoge od nas ne odlazi samo avion. Odlazi jedan period života.
Iza svakog leta stajale su zaleđene zore na platformi, miris JP-1, večni brifinzi, drugarstvo, disciplina i strast koju je teško objasniti rečima. Fightinghawk nije bio samo ratna mašina: bio je simbol predanosti, vokacije i ponosa što se nosi uniforma Domovine.
Ali njegova priča je počela mnogo ranije.
Pre A-4AR bili su A-4B i A-4C Skyhawk. Avioni koji su zauvek urezani u veliku istoriju argentinskog vojnog vazduhoplovstva i u nasleđe Malvina. Bili su to oni ljudi koji su doveli Skyhawk do granice, leteći nisko iznad mora, suočavajući se sa nemogućim uslovima i pišući neke od najherojskijih stranica 1982. godine.
Svaki put kada bi se neko popeo u Fightinghawk, bilo je nemoguće ne osetiti teret tog nasleđa.
Nije to bilo samo letenje ratnim avionom. To je bilo nastavljanje tradicije koju su izgradili piloti koji su ostavili primer hrabrosti, profesionalizma i apsolutne predanosti.
Imao sam privilegiju da ga pilotiram.
Da osetim kako oživljava pri svakom pokretanju motora, da poletim znajući da gore ostaju samo avion, obuka i ja sam. Tu si shvatao pravo značenje reči poput časti, žrtve i odgovornosti.
A-4AR je od nas zahtevao sve. I upravo zbog toga nas je toliko naučio.
Danas stiže njegov zvaničan oproštaj, ali nijedan Skyhawk neće zaista prestati da leti dokle god živi u sećanju onih koji su ga upravljali, održavali i divili mu se sa tla.
Jer neki avioni nadilaze metal.
A saga Skyhawka u Ratnom vazduhoplovstvu Argentine, od A-4B i C sa Malvina do Fightinghawka, već je večni deo naše istorije.
AD ASTRA PER ASPERA i NO HAY QUIÉN PUEDA!

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1266 korisnika na forumu :: 102 registrovanih, 8 sakrivenih i 1156 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, amonsrb, annon, Apok, Asparagus, avijacija, Barista, Belac91, BlackTower, bobo85, bobomicek, bobor, Bojan198527, Bole72, Borski1977, BZ, cafa0412, celt, cenejac111, Cirkon, curiosity, DeerHunter, Deki Duga Devetka, djonsule, doktor097, Dovla 1980, Dragon Order, Dukelander, ElGenius, Ercomero, franina, ghoost, Hans Gajger, HrcAk47, Jose, kaput21, Karaula, Kenanjoz, komsija1, koneks, Krajišnik97, Krin, kybonacci, loon123, louderik, lukac, maksi007, Marko Marković, markor002002, mat, mercedesamg, Miki281, mikrimaus, miodrag, moldway, mustangkg, nixos, Obrenovic, omen, opt1, orjen, pein, perko91, pirke96, plazma keks, Pohovani_00, Polemarchoi, Prečanin30, Remain, rikirubio, sasics, septembar, Sharpshooter, Shinobi, Smiljkovich, Sonic, srbijaiznadsvega, Stoilkovic, Superastro, Tafocus, Tastatura ratnik, tecataki, The_new_Statesman, Titan, trutcina, Tumansky, vaci, Vaske8990, vathra, Velibor Radoja, vidra1, VJ, vjetar, Vlada78, voja64, vojnik švejk, vuksa72, ZetaMan, ZlatniRez, Zmajac, 2001