|
Poslao: 22 Sep 2014 12:56
|
offline
- stringer bell
- Super građanin
- Pridružio: 01 Feb 2014
- Poruke: 1295
- Gde živiš: Nacionalni park Srbija
|
jazbar ::Slovenija je konfuzna i siromašna država, sa politićarima koji su koruptivni i nesposobni da upravljaju državu, pa prema tome nemože biti vojska neka velika iznimka kad je sve ostalo u k...u. jazbar ::Problem su isključivo "naši lopovi" stare-nove tranzicijske komunjare
Hehehehe, sve isto i u Srbiji.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 10:10
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4961
- Gde živiš: Slovenija
|
nakon 4 godina upotrebe na Triglavu se planiraju neke manje modifikacije, kako bi se izboljšalo uslove rada posade
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 14:51
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16326
- Gde živiš: Lublana
|
Očito se priprema za dužu plovidbu. Veći hladnjak i spremište namirnica,, odvod kondensa klime u spremnik sanitarne vode...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 14:54
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4961
- Gde živiš: Slovenija
|
Autonomnost mu je slaba - 3 dana. Nakon ovih rada, kažu da če biti 30.
a za 5 godina, da Poseidon da, i modernizacija naoružanja
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 14:56
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16326
- Gde živiš: Lublana
|
Autonomnost Svetlyaka je 10 dana, Autonomnost Super Dvore Mk.2 je 4 dana.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 15:10
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4961
- Gde živiš: Slovenija
|
jazbar ::Autonomnost Svetlyaka je 10 dana, Autonomnost Super Dvore Mk.2 je 4 dana.
Citat:Za daljše bivanje na morju ima ladja tudi bistveno premajhne zmogljivosti oskrbe, saj trenutne ne zadostujejo za več kot približno tri dni. Z vgradnjo nove hladilne komore se bo avtonomnost oskrbe z živili povečala do desetkrat.
kažu, novinari, da je mjesta za hranu za samo tri dana
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Sep 2014 15:59
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4961
- Gde živiš: Slovenija
|
jazbar ::Možda žderu 3x više od Rusa.
i nije neverovatno ni to da su novinari pomešali info o Ankaranu sa info o Triglavu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2014 08:59
|
offline
- janezek67
- Počasni građanin
- Pridružio: 27 Dec 2007
- Poruke: 821
|
Slovenija Triglav ne treba. Ovaj brod guta novac.
Ono što stvarno trebamo su barem 2 do 3 broda klase super dvora (Ankaran), koji bi bili naoružani rafaelovom stanicom od 30mm te možda još integriranim spike in igla raketama.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Okt 2014 09:10
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16326
- Gde živiš: Lublana
|
Triglav je bio svi se slažemo nepotrebna i skupa akvizicija ali sad kad ga več imamo treba ga još naoružati brodskim topom kalibra 76 mm (lagana varianta Super Rapid). Višenamenski brod slićne ili malo manje dužine i slićnog naoružanja (Rafaelov top 30 mm sa Spike ER) bi mogli pazariti za 15-20 mil. €. Ima mnogo zanimljivih brodova, npr. nemački firme Lurssen, holandski Damen ili australski Austal.
Sloveniji treba nešto drugo ali ni Dvore ako bi bile naoružane sa Spike NLOS nisu loš izbor, u biti mogle bi da se hvataju u koštac sa manjim slabije naoružanim Korvetama pošto klasične protubrodske rakete izuzetno teško pogađaju male i brze ciljeve koje plove brže od 40 čvorova. Dvora nema ni dovoljan gaz da bi se ju moglo potapati torpedima. Spike NLOS ima mogučnosti gađanja izvan efektivnog dometa brodskih topova korveta što uvećava borbeno preživljavanje.
Rafaelova borbena stanica sa topom 30 mm i raketama Spike ER.
|
|
|
|
|
|