H-145M/UH-72 Lakota

47

H-145M/UH-72 Lakota

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918

Serbia receives first out of nine H145Ms
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Feb 2017
  • Poruke: 733

Da li bi neko mogao fotosopom pokazati kako ce da izgleda sa domacim Paucima?



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22288

Kojim Paucima?

offline
  • Pridružio: 26 Feb 2017
  • Poruke: 733

bojank ::Kojim Paucima?
Pogledaj prvu stranicu teme Nova srpska raketa Spider.

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Nema ga, kad bude postojala ta raketa mozda je i vidis na nekoj letelici

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22288

Plus za bilo kakvu integraciju naoruzanja mora da se dobije dozvola od proizvodjaca, inace ode garancija itd.

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2939
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Pa od početka priče o nabavci govore da će biti integrisano domaće naoružanje i da Erbas i naši već rade na tome i da je to deo ugovora. Zasad vidimo da su to NRZ i mitraljez ali u budućnosti to može i da se proširi. Ako bi Pauk bio završen, ne bi postojala nikakva prepreka da se integriše na Gazele, a još bi najbolje bilo da se to uradi preko H-FORCE sistema zbog lakše logistike sa H-145. Naše Gazele nisu proizvod Erbasa pa nam ne treba nikakva dozvola za modifikacije, čak naprotiv, Moma može da ponudi više u remontu sokolovih Gazela nego Erbas trenutno, a cilj je da uz pomoć evropljana Moma bude 100% sposobna i sertifikovana za remont Gazele i domaće i originalne. Nije Gazela za blisku podršku i ni u kom slučaju ne menja zver poput Mi-35, ali sa novom raketom i H-FORCE-om bio bi to solidan laki izviđački i PO helikopter koji dopunjava Milove u PO borbi i preuzima dobar deo izviđačkih zadataka. Mnogo ozbiljnije i bogatije armije koriste modernizovanu Gazelu za ove zadatke pa nemojmo onda mi ovde a priori diskreditovati tu ideju.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918

Smajli

Citat:Тренировочные полеты Airbus Helicopters H145M для ВВС и МВД Сербии.
Ноябрь 2018-го, Дунауверт (Германия)

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Izvinjavam se moderatorima , znam da ce post biti vrv obrisan ali spreman sam da trpim i sankcije . Moram ovo podeliti ovde


HAHAHHAHAHAHHAHAHHAHHA nema dalje znaci

bar se ne moraju seci "svajs" aparatom ovaj put Mr. Green
Ziveli

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Hahaahahahahahahahahhaha

E jbg, bolest ne bira :'(

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 778 korisnika na forumu :: 96 registrovanih, 9 sakrivenih i 673 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, AC-DC, Aleksa 3215, Asteker, Blair, bojan313, Borski1977, BORUTUS, BZ, C-Gun, celt, cole77, Crazzer, Dado78, DavidA, DeerHunter, Demi87, dexteroza, dj.ape, djonsule, djuradj, dmitarche, dolinalima, DonRumataEstorski, Dorcolac, Dorijan Grej, DrMrPr, duro1990duro, Dzuki, Foxdie, Giskard, Gradjanin, Halabit, Hans Gajger, helen1, hyla, iceburn, Igritelj, J - 6, Jablan, jalos, Jeremija98, JOntra, Jose, Jozo74, kreker, littlebunny, lord sir giga, luka35, Magistar78, Maki1981, Meklejn, Mi lao shu, Mickey12345, Milan1996, milivoje_vatrogasac, mladen.zovko, Naj-Turs, narandzasti, Ndsk, nelezele, nenomir, nenooo, niksa517, nnovakis, nuke92, Orc, Otto Grunf, Pavel Medved, pein, Polifon, Radula, read-only, repac, RiV, Sharpshooter, shiro, sickmouse, Simonsen23, Sky diver 29, Sone0883, sparkie, Tamna_strana_Meseca, tomo2, Tribal, vidra boy, vidra1, vobo, Vrač, Zastava, ZlatniRez, zlaya011, Zmajac, Zoran1959, |_MeD_|, Đurđevdan