Tehnike sakrivanja, obmanjivanja, prikrivanja i maskiranja

122

Tehnike sakrivanja, obmanjivanja, prikrivanja i maskiranja

offline
  • KUZMAR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 25 Feb 2011
  • Poruke: 5455

Mislim da je bio Dajc a cini mi se da je bio i jedan ``smb Tamic roze boje``



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

To u roze vam je bilo VRH ideja za ekipu iz LdžiBiTi...a
Nego evo još jednog sredstva za skrivanje-obmanjivanje..



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Jedna interesantna slika gde se vidi odlična inprovizacija za samoobmanjivanje sopstvenih vojnika.
Elem u obuci za vođenje protiv oklopne borbe protiv Sovjetskih teknova T-štiri in trideset Germani su prepravili poljsku TKS tanketu da se gabaritima približi izvornom tenku.
Na slici je originalni natpis:
Немецкий солдат тренируется выводить из строя Т-34

Slika je poučna u oba smera i kao primer za obuku u POB a i kao način za obmanjivanje-samoobmanjivanje.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Austrijanci, u austrijskim šumama, maskirani na vežbi austrijske vojske

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Germani u DSR i malo inprovizacija a više maskirne mreže na eroplanu ili je vazduplohov??
Slika sa albuma Bundes arhiva na Histomil.com.

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Nasi

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Braća Rusi, da se niko ne seti šta je ispod mreže, a sve zbijeno da ne bi negativno uticalo na obim generalskih zadnjica

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

I ovi su ga dekorativno namolovali.
Pošto o ukusima ne vredi raspravljati da mu se virne u ćitab dali je i do kada pretekao ovako molovan?

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet


offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1231 korisnika na forumu :: 90 registrovanih, 6 sakrivenih i 1135 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, Aleksandar Tomić, alex71, alke12, Andrija357, AS, bato_banjaluka, bigbear, Bob.Rock, bobo85, Bojcca, bokicacar, Boris.A, boromir, borya90, Bozjidar87, Bubimir, Clouseau, crazydkure, cvrle312, d29, darkojovxp, debeli, Deki Duga Devetka, Dioniss, Djokislav, drimer, dskrlec33, dule10savic, Džekson, gaga23, Georgius, igorkozar83, ILGromovnik, Jeremija98, Jozo74, Kobrim, kolle.the.kid, Koplje, Krin, kybonacci, Lance Guest, leopard83, Marko Marković, Marko43, Medojed, mercedesamg, Milometer, MiroslavD, Ne doznajem se u oružje, nezavisni mislilac, Niki2024, niksa517, nixos, nobutado, Nomica, nuke92, OKT, Orijen, Panter, panzerwaffe, Peruta, Piani Jazzer, pisac12, PlayerOne, Pururin, raptorsi, razumihin, rokokoko, ruma, SamoGledam, singa, Sirius, skvara, Smiljkovich, srđan, stegonosa, styg, Tamo neko, Tvrtko I, vathra, vlad4, Vlado82, Voice1, vranjanac29, vrgudinac, xoxxvelja, Zec, Zoran1959, Zrcalo