|
Poslao: 16 Apr 2013 21:32
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
EOD sad sam naleteo na fejsu kod Jugoslovenska Narodna Armija je neki Aldin Nuhanović okačio ovu sliku i pita tip šta da radi...
i koji je to projektil/kalibar -naoružanje i sl...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 17 Apr 2013 12:58
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
85mm BR365 pancirno-zapaljivo-obilježavajuće zrno. Ne vidim da ima upaljač, a i vodeći prstnovi su garant prodani na kilu.
Neka zove telefonski broj 121 (kantonalni operativni centri u Ferderaciji) i neka prijavi, a nadležni tim će je pokupiti. Ako je u RS neka tuspasi policiji pa će oni obavijstiti tim za UES.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Apr 2013 13:44
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
I ja sam istih na tone video na Pasuljanskim Livadama nakon gađanja iz T34 ali nisam hteo da lupim.Ista su poprilično često znala da se i polome ako udare pod nepovoljnim uglom i bilo je dosta neeksplodiranih. Kolege zadužene za pirotehniku su izlazile na teren i sve u fugasu jednovremeno aktivirali.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Apr 2013 22:17
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Koliko sam se ja raznuh neeksplodiranih ubojnih sredstava nauništavao u Vukovaru od 15 decembra 91 do polovine februara.Samo se nije imalo vremena za slikanje nego samo arbait,arbajt.Najgori mi je bio osećaj kad je nekome kuća dobro oštećena a u njoj nađeno nešto od NUSa sad da mu je i ono što je ostalo uništiti dalje ili rizikovati pa odneti do pogodnog mesta il do neke fugase il kratera je uvek bilo pitanje.Više od pedeset posto NUS je bilo bez skinutog transportnog osigurača a bilo je i svega drugog.Zajedno sa jednom povećom ekipom iz RV smo izvukli iz podruma hotela Dunav avio bombu od 250kg i napolju je uništena da bi se sačuvao hotel.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Apr 2013 23:26
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Sve ovako ukopano i na jednom aktiviranju se naziva fugasa i olakšava jednovremeno uništavanje više sredstava.Evo jedne slične akcije od zaplene NUSa i raznoh MESa sa neta kako se uništava u fugasi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2013 06:05
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
oj je
na ovoj 88ci je eksploziv postavljen malo previše naprijed
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2013 10:34
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
EOD ::
na ovoj 88ci je eksploziv postavljen malo previše naprijed
Je malo al i sa kilo eksploziva uništavanje je zagarantovano a bilo bi i sa manje od 5 TM 200.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2013 07:42
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
a recimo sa 85mm PZO bi se znalo desiti da zrno pukne na devijatoru a da upaljač i punjenje ne bude uništeno ako eksploziv ne bude postavljen direkt iznad punjenja.
evo jedna sa jučerašnjeg uništavanja. lijevo od eksplozije se vidi detonirajući štapin u momentu kada detonira-0.5 sekundi poslije prve eksplozije.
|
|
|
|
|
|