65-o godisnjca atomskih napada na Hirosimu i Nagasaki

3

65-o godisnjca atomskih napada na Hirosimu i Nagasaki

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Nista niko ne predstavlja, ali je cinjenica da je to oruzije zavrsilo rat. Da nije, ko zna koliko bi trajao i to uz velike zrtve.



offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

vidim da forum odise pragmatizmom, a nadasve i humanizmom

GUZ - Glavom U Zid GUZ - Glavom U Zid GUZ - Glavom U Zid



offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16626

Грешка је посматрати атомска бомбардовања одвојено од осталих стратешких бомбардовања. По броју погинулих и по учинку она су била иста као и обична бомбардовања - радило се само о разлици у техници - већи број авиона који баца јевтине бомбе, или један авион који баца скупљу бомбу.

За капитулација Јапана није била пресудна а-бомба. Они су рат тотално изгубили војно. Остали су и без хране и сировина. Атомска бомба и улазак СССР у рат су били крајњи час да се преда.
Немачка је била тотално поражена крајем лета 1944, али се нису предали, и после тога су имали већину губитака у Другом светском рату - и војних и цивилних.

Да ли је стратешко бомбардовање градова у Немачкој и у Јапану био злочин, најбоље је рекао Кертис Лемеј, који је и водио ту кампању, током суђења у Нирнбергу: ”Да смо изгубили рат, сад би седели на овим клупама.”

Да ли је атомска бомба зауставила рат и тако спасила животе?
Можда, али то нећемо никада сазнати.

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399

Jel atomska bomba zaustavila Sovjete!? Šalim se.

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

tokom bombardovanja '99., civilne zrtve, i bombardovanje civilnih ciljeva uopste, su zapravo pomogli da se rukovodstvo srj prisili na pregovore i smanji sveukupan broj zrtava, pogotovo u slucaju kopnene intervencije. treba biti praktican, to je u stvari bilo za nase dobro.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Атомска бомба и улазак СССР у рат су били крајњи час да се преда.

Kljucna recenica.

Citat:tokom bombardovanja '99., civilne zrtve, i bombardovanje civilnih ciljeva uopste, su zapravo pomogli da se rukovodstvo srj prisili na pregovore i smanji sveukupan broj zrtava,

To se ne moze nikako porediti sa Japanom. 99-te se NATO igrao sa nama i to nije bio pravi rat.

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

... i sta s tim? hoces da kazes da u nepravom ratu nije dozvoljeno ubijati civile a u pravom jeste? u cemu je razlika? cenis da je trebalo vise da nas nagaze da bi moglo da se poredi sa japanom? Neutral

offline
  • Pridružio: 07 Mar 2009
  • Poruke: 756
  • Gde živiš: Srbija, Beograd

kNikS ::tokom bombardovanja '99., civilne zrtve, i bombardovanje civilnih ciljeva uopste, su zapravo pomogli da se rukovodstvo srj prisili na pregovore i smanji sveukupan broj zrtava, pogotovo u slucaju kopnene intervencije. treba biti praktican, to je u stvari bilo za nase dobro.

Надам се да си био саркастичан..

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

pa i ja se nadam da su ovi koji pisu isto u vezi japanaca, amerikanaca i atomske bombe sarkasticni, ali djavola.. pikalo se red alerta u mladosti.

offline
  • Pridružio: 07 Mar 2009
  • Poruke: 756
  • Gde živiš: Srbija, Beograd

kNikS ::pa i ja se nadam da su ovi koji pisu isto u vezi japanaca, amerikanaca i atomske bombe sarkasticni, ali djavola.. pikalo se red alerta u mladosti.

Ziveli

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 9382 korisnika na forumu :: 88 registrovanih, 7 sakrivenih i 9287 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., Aleksej, Bane5, beki76, bojanM84, bojcistv, Borski1977, Buzdovan, Clouseau, cuvarkuca, DaliborVukadinovic, DENIRO, Despot Đurađ, Devil city 1989, Djole3621, djukapfc, Draganeli, drimer, dule10savic, ElGenius, Ercomero, EXIT78, Ezbuck, Feller, g_g, havoc995, Igritelj, Ivica1102, Ivoo, jalos, jeen yuhs, JK, kaisarevic1, karevski, kolle.the.kid, konstruktor, kunktator, kuntakinte, Leteća Krofna, lima, Lotus, maksi007, Marko Marković, markolopin, mat, mercedesamg, mikrimaus, Milan A. Nikolic, milanpb, Milometer, Mldo, monomah, Mrav Obrad, Naj-Turs, nikolapetkovic, novator, OgnjenMitric, pablojepao, pfc74, pisac12, PITT, porticco, Radoslava, radoznao, rodoljub, royst33, sajorg, Sarmat, sasovsky, Sirius, Sićko, Smd, ssekir75, stibium51, Stoilkovic, svnedelja, tmanda323, veljko82, veljkovicdani, VJ, Vlada78, Vladoj, VNVK, vrgudinac, Zastava, zokizemun