Kako se pale albanski migovi

5

Kako se pale albanski migovi

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27359
  • Gde živiš: I ja se pitam...

OT:
Postoji efekat (mislim da svi znamo za njega) koji se zove ''Plavi led'' i nije lepo da ti tako nešto padne na glavu jer je to smrznut sadržaj klonjare putničkog aviona. A tek da ti na glavu padne sama klonja, e to bi baš bilo previše...Inače, na prvobitnom fotosu je simptomatično to što nema kočijaša - plavca. Živo me interesuje šta piše na njihovim akreditivima i da li samo starešine imaju pravo upravljanja tim prevoznim sredstvom...



offline
  • Pridružio: 09 Jan 2006
  • Poruke: 1517
  • Gde živiš: Beograd

Ajd sad vi odmah pomislite na najgore. Može biti da je u pitanju humanitarna pomoć Smile



offline
  • Pridružio: 21 Feb 2007
  • Poruke: 86

Svaka cast Ron bas sam se ismijao

Hvala za sliku

Pozdrav

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Citat:Zasto tesko? Pa i nisu to ne znam ni ja koje pare...
Bo-105 iz donacije koriste policija i ministarstvo zdravlja, samo 4 komada su u RV. EC-135 ce da zamene 4 Alouette III kojima su resursi pri kraju, a C-27 im je potreban jer osim nekoliko Y-5 (kineske varijante An-2) nemaju nista.


To za EC-135 i Spartana jos nije sigurno.

offline
  • nexx 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 26 Dec 2006
  • Poruke: 25

nema sanse da albanija kupi C 27 J jer je to preskupo za njih ,cak je skup i za zemlje kao ceska i bugarska...ali su ga ipak uzele...
grcka je primila svoj privi primerak skorije...

offline
  • Pridružio: 05 Nov 2006
  • Poruke: 715
  • Gde živiš: ljubljana

evo šta naprave albanci sa helikopterima koje jim dala jugoslavija.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • nexx 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 26 Dec 2006
  • Poruke: 25

prilicno smo im simpaticni:)
a da je to valjalo ...ostalo bi da leti kod nas:)

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@nexx.....
Citat:a da je to valjalo ...ostalo bi da leti kod nas:)
Koliko znam, SFRJ je Albaniji pruzala vojnu i ekonomsku pomoc, a ti helikopteri su verovatno iz perioda kad su bili u letnom stanju.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Albanija nikada nije dobila helikoptere Mi-4 od SFRJ. Na ovim kineskim kopijama Z-5 se vidi stara rondela Albanije.

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@zixo.....
Vidi se ko sve zna o avijaciji. Smile
Jel' ti je poznato sta je sve od naoruzanja poklonjeno Albaniji?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 927 korisnika na forumu :: 40 registrovanih, 3 sakrivenih i 884 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 90SIN, b_z_b, Bbbggg1979, bbrasnjo3, bojanM84, BUDDAR70, Cigi, Darth Malak, Demi87, Dorcolac, Dovla 1980, Dzoni2412, ekipo26, GeoM, HogarStrashni, Imperator_Aleksandr_lll, JimmyNapoli, Kibice, Kruger, ladro, Lance Guest, ljuba.b, LostInSpaceandTime, mnn2, Mzee, N.e.m.a.nj.a., Orc, Panter, Promising0, Radula, sap, Sarmat, stegonosa, t.e.m.p.l.a.r., Tas011, vaci, Vladimir90, Vlado82, xAlex2, Zorge