Nabavka novih aviona za Vladu Srbije

3

Nabavka novih aviona za Vladu Srbije

Da li Srbija treba prvo da kupuje vojne ili civilne avione?

  • Vojne
    65% [38]
  • Civilne
    3% [2]
  • I jedne i druge
    24% [14]
  • Nisam obavešten
    6% [4]
  • Ukupno glasova : 58
offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399



Šta je bilo sa Jakom 40?



offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

Ваљда мисле да му је низак "cool factor".



online
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13024
  • Gde živiš: Srbija

Neka kupe jedan Su-30 za te pare.
On taman ima dva sedista, sluzice i vojsci, a nasi politicari ce se svuda pojavljivati u velikom stilu ! Cool

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2009
  • Poruke: 1670
  • Gde živiš: Zemun

Jos bolje, moguce biti i oboreni, greskom. Ja bi im onda licno da mogu kupio par komada, i pritom ih poslao u nenajavljene posete... al bi bilo ka-bum.

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

kljift ::

Šta je bilo sa Jakom 40?


istice im zivotni vek.

online
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13024
  • Gde živiš: Srbija

Kao i nama sa njima (vladom).

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

pa sto ne idu anuskom ko komsije Smile

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7610

A čemu služe vojni Jakovi 40?

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3841
  • Gde živiš: JAGODINA

Pa da se političari i visoki vojni zvaničnici vozikaju unaokolo... Jedino što bi mogli da kupe neki manji i jevtiniji avion za istu svrhu. Evo na primer
1) Pc-12
2) Citation Mustang
3) Phenom 100
Ili neki slični avion iz klase. Ovde samo treba napomenuti da Pc-12 nije u istoj klasi kao i ostala dva, ali da su cene sva tri modela priblićno iste. Činimi se da je bilo pominjanja cifre od 3$-7M$ po komadu. Znači negde oko 5M evra plafon.
Prvi


Drugi



Treći



offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

najbolje je PC-12 i da su zadovoljni.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 960 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 10 sakrivenih i 882 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., acatomic, airsuba, Apok, ArmFPGA, Belisarius, Bo96, Bojan198527, bojcistv, Brankojle, C-Gun, Chainsaw, cvrle312, darionis, Dorcolac, efektiva, Electron, eulereix, gajasvi, Georgius, goran.vvv, gregorxix, Hans Gajger, HogarStrashni, Igritelj, Jeremija98, kikisp, Lance Guest, lord sir giga, mainstream, Marko Marković, mat, mercedesamg, Milometer, Milos ZA, MiroslavD, Mićko, mm1811, Mzee, neko_drugi, nikolapetkovic, nixos, OldKresoje, oldtimer, ozzy, Piani Jazzer, Primus17, rakivan, repac, Semberija, skok, skvara, ss10, stegonosa, t.e.m.p.l.a.r., Tas011, Tihi86, Tila Painen, Trpe Grozni, TRZH92, ujke, vaso1, Vlada78, vrgudinac, Zimbabwe, Zmajac