|
Poslao: 06 Jun 2026 17:36
|
offline
- Pridružio: 23 Feb 2025
- Poruke: 298
|
Ako je u Kini uspeo da napravi ono sto je hteo, onda mu nista ne nedostaje.
Ja sam video klip gledao iz perspektive gde je objasnio sta je nostalgija. Taj deo videa je bio interesantan.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 10 Jun 2026 21:24
|
offline
- amstel

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Maj 2012
- Poruke: 2663
- Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice
|
Је ли ово ФАП GJ-800, артиљеријски трактор,тегљач? са бофорсом?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Jun 2026 22:33
|
offline
- Pridružio: 23 Feb 2025
- Poruke: 298
|
Meni ovo vesanje izgleda original sa SU-76, samo sa jednim tockom manje.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Jun 2026 22:58
|
offline
- amstel

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Maj 2012
- Poruke: 2663
- Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice
|
Kos93 ::ГЈ-800 и СУ-76 су сродници.
Мађари су на шасији СУ-76 правили тегљач?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Jun 2026 23:18
|
offline
- Pridružio: 23 Feb 2025
- Poruke: 298
|
Ja nemogu da se setim da li je Jugoslavija pravila M-60 na bazi vesanja SU-76 ili na bazi Ovog FAP-ovog tegljaca. Ne radi vise Sajt Srpskioklop, a tamo je lepo pisao sta i kako.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2026 08:49
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22301
|
G(J)-800 je razvijen na bazi sovjetskog Ya-12 artiljerijskog traktora, a on na bazi T-70 lakog tenka. SU-76M je takodje razvijen na bazi T-70.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2026 17:26
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7613
|
Мислим да и трактор гусеничар/булдозер БНТ-90 има сличне точкове.
|
|
|
|
|
|