Vojni kamioni

170

Vojni kamioni

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Malo poređenja ...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20889


ИМР



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Legendarna Praga od koje je nastao naš TAM Pionir a sklapan je i beše u IMRu...Samo je ovaj original Češki i za vatrogasne potrebe u armiji do nomad služio..Restauriran i voza se po njiovim susretima militarista..

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Taj je jos sklapan od Kraljevine Jugoslavije u fabrici IMAD, pa je posle rata nastavljeno u gore navedenim fabrikama.

Citat:Otvaranje nove fabrike u Rakovici (završna montaža kamiona IMAD Praga RN—Cool 1940. godine. Na fotografiji su najverovatnije, direktor Emil Matić i oficir iz Vojnog vazduhoplovstva.

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20889

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Ni ovaj dekica nije mnogo mlađi...GMC

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Čuveni "Džems". Bez "J". Very Happy

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Kada sam počeo da radim a još nejak sa tek navršenih 19,zapadne mi da na gradilištu prevezem GMC sa kraja gde je bio AP na kraj gde je premeštena logorska prostorija.
Majko draga koji je to doživljaj bio.
Bacanje po kabini od mehaničkog volana a put tek probijem sa obiljem krivina kako onih u ravni tako i vertikalnih.
Čini mi se da je većina kasnijih vozanja bila pesma a nije da nije bilo raznih iskušenja,rizika i svakakvih nepredvidljivosti.
Jedan je GMC.

offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

jel to onaj naš mitski chevrolet


offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Trebalo bi da jeste, ali moguce je da je to auto od nekog tadasnjeg glavonje koji je dosao da obidje firmu

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1192 korisnika na forumu :: 131 registrovanih, 7 sakrivenih i 1054 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Abebe Bikila, airsuba, amaterSRB, Apok, Ares12356, avijacija, Bobrock1, boj.an, Bombarder, boromir, borya90, boxbole, BOXRR, Bozjidar87, braca57, branko7, branko87, brufen, BSD, Burovnyak, Bvp, carinko, casual03, cenejac111, Chileee, Ciri1994, Cirkon, Comyymoc, Daba75, Dare, dekan.m, Deki Duga Devetka, deki1001, denisnapast2015, Despot Đurađ, Df410, Djole3621, doktor097, Dragon Order, dule10savic, dunavzed, dusanobr, Dvojac005, Dzambas, Dzoni70, Džekson, eagle.rs, ekipo26, ElGenius, feanor, free, Frunze, Glavonja049, Goksi95, Gosha101980, goxin, Hans Gajger, Hitri, howyesno, Hyde, ivan1973, Jager715510, Jaxupa, Jeremiah, Jester, Kajzer Soze, Kaponi, kinderpingvin, knutveliki, komenski, komsija1, Kozi-RS, Krusarac, LeGrandCharles, lima, lord sir giga, Lucije Kvint, madza, Maki1981, Marko Marković, marko.markovic, markolopin, MB120mm, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, miki kv, milenko crazy north, Miler88, milimoj, Moldovan, nebojsag, nenomir, Nikola9223, Novakomp, novator, OgnjenMitric, oldtimer, Orc, ozz, panonski mornar, peho_atropin, ping15, pristinski korpus, proka89, raf87, royst33, sabros, samo_srpski, Savantije, Savkec, sekretar, Siti2, Sićko, Sky diver 29, sonico, Spinosa, stegonosa, stibium51, tmanda323, vaci, vidra1, VJ, Vlad000, Wehicle, wolverined4, Xland, Zmaj Tolak, Zoran1959